TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nadal mund Gjokoviçin në Romë

ABC News - 20.05.2019

Rafael Nadal fitoi turneun Masters të Romës duke triumfuar në finale ndaj Novak Gjokoviçit. Tenisti spanjoll shkon si favorit në Grand Slemin e radhës, që do të zhvillohet në Paris.

Tenis, protagonistët në prag të “Roland Garros”

RTSH - 20.05.2019

Pavarësisht humbjes në finalen turneut Masters 1000 të Romës, Novak Djokovic vazhdon të jetë numri 1 në renditjen botërore, një javë para nisjes së Roland Garros, ngjarjen më të madhe të sezonit, që ...

ATP, Gjokoviç zgjëroi epërsin ndaj Nadallit

Alsat - 20.05.2019

Tenisti serb Novak Gjokoviç kalon javën e 252-të në kreun e listës ATP. Edhe pse humbi finalen në Romë, ku u mund nga Rafael Nadal me 2-1, tenisti serb e zgjëroi diferencën me spanjollin Nadal.

Nadal triumfon në Romë, mposht Djokoviç në finale

SuperSport - 19.05.2019

Rafael Nadal mbrojti me sukses trofeun në “Qytetin e Përjetshëm” dhe “Mbreti i fushave me dhe” e bëri këtë duke thyer në finale pikërisht numrin 1 të botës Novak Djokoviç.

Tenis, Nadal “pushton” Romën për herë të 9

Top Channel - 19.05.2019

Rafael Nadal ka fituar për herë të 9 në karrierë turneun Masters të Romës. Tenisti spanjoll mundi në finale serbin Novak Djokovic me rezultatin 2-1 (6-0, 4-6 dhe 6-1), duke fituar kështu trofeun e ...

Gjokoviç dhe Nadal, kërkojnë titullin në Romë

Alsat - 19.05.2019

Novak Gjokoviç dhe Rafael Nadal, do të luajnë në finalen e turneut Masters të Romës. Që të dy tenistën numërojnë nga 33 fitore secili në turnetë Masters, një rekord absolut në sportin e tenisit.

Tenis/ Rafael Nadal fiton turneun e Romës për herë të 9-të

Java News - 19.05.2019

Rafael Nadal ka fituar për herë të 9 në karrierë turneun Masters të Romës. Tenisti spanjoll mundi në finale serbin Novak Djokovic me rezultatin 2-1 (6-0, 4-6 dhe 6-1), duke fituar kështu trofeun e ...