TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë po synohet? Edhe sot policia vetëm një kordon mbrojtës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 21.02.2019

Protestës së Opozitës së Bashkuar i janë përgjigjur mijëra qytetarë nga mbarë vendi. Protestuesit e parë kanë mbërritur para Kuvendit me parulla dhe vuvuzela në duar.

(Foto) Mbërrijnë banorët e Astirit, me jelekë dhe vuvuzela

Mapo - 21.02.2019

Ashtu siç ndodhi edhe të shtunën e kaluar më datë 16 shkurt, në protestën që u zhvillua para Kryeministrisë, banorët e Astirit u janë bashkuar protestës së sotme të opozitës në stilin e tyre të ...

Pamjet e para, protestuesit e 1200 policë blindojnë Kuvendin (FOTO LAJM)

LajmiFundit - 21.02.2019

Me gjithë radhët e shtuara të policisë, një risi është parë në protestën e sotme të thirrur nga policia. Protestues dhe mbështetës të opozitës janë rreshtuar kordon para efektivëve të policisë për të ...

Mediat ndërkombëtare zbarkojnë në Tiranë, stacionohen te Parlamenti, të gjithë gazetarët me kundragaz

SOT - 21.02.2019

Na ndajnë edhe pak minuta nga protesta e ditës së sotme e organizuar nga opozita. Kjo protestë po shikohet me shumë vëmendjen dhe interes jo vetëm nga mediat e jona që janë stacionuar në çdo anë të ...

LIVE, protesta e opozitës përballë Kuvendit të Shqipërisë

Gazeta Express - 21.02.2019

Opozita e bashkuar është mbledhur këtë të enjte për protestën e dytë në rradhë kundër qeverisë dhe për largimin e kryeministrit Edi ...

“Shmangni dhunën”; Protesta e opozitës në vëmendje të shtypit ndërkombëtar

Top Channel - 21.02.2019

Të shmanget dhuna: Mesazhi kryesor ne lajmet e përcjella nga mediat e huaja mbi Shqipërinë dhe protestën e sotme janë pikërisht thirrjet për të evituar një përshkallëzim të tillë të situatës.

Masat për protestën, gazetari me kundragaz ‘live’: Shiten kudo

BalkanWeb - 21.02.2019

Marrë shkas nga protesta e 16 shkurtit, ku qytetarët por edhe gazetarë që raportonin zhvillimet nga terreni, u gjetën në befasi nga gazi lotsjellës i përdorur nga punonjës të gardës, në protestën e ...

Basha: Rama është larguar nga Tirana. Zbulohet vendndodhja e kryeministrit

Java News - 21.02.2019

Teksa ka nisur protesta e opozitës, zbulohet edhe vendndodhja e kryeministrit Rama. Bëhet me dije se kreu i qeverisë ka anuluar vizitën e tij në Gjirokastër dhe se aktualisht gjendet në ambjentet ...

SHBA thirrje protestuesve të opozitës: Refuzoni dhunën

Medial - 21.02.2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë I ka bërë thirrje protestuesve që të evitojnë dhunën në protestën e kësaj të enjteje. Në një reagim në “Facebook”, ambasada I ka bërë apel edhe qeverisë dhe ...

Protesta e opozitës, para Kuvendit edhe mediat e huaja

Top Channel - 21.02.2019

Protesta e opozitës që pritet të nisë në 10:00 para Kuvendit, nuk ka mbetur jashtë vëmendjes së mediave të huaja. Mes tyre në terren ndodhen për të raportuar Live protestën edhe dy prej mediave ...

Drejtuesit e Policisë zbarkojnë në bulevard, protesta do të zhvendoset tek Kryeministria?

Java News - 21.02.2019

Nis për pak protesta e opozitës. Ashtu edhe si është lajmëruar forca të mëdha policie do të angazhohen ditën e sotme përpara Parlamentit. Por ajo që bëhet me dije se forca të shumtë janë vendosur ...

Ambasada e SHBA-së për protestën: Refuzoni dhunën!

RTSH - 21.02.2019

Ambasada e SHBA-së ka dalë me një deklaratë për shtyp, në prag të protestës së paralajmëruar të opozitës. Në deklaratë thuhet se Shtetet e Bashkuara nxisin të gjithë pjesmarrësit në protestën e sotme ...

Basha për RaiNews: S’do ketë marrëveshje me Ramën, arsyeja

BalkanWeb - 21.02.2019

Kreu i partisë demokratike Lulzim Basha ka dhënë një intervistë për median italiane Rai News ku ka folur për protestat e opozitës dhe djegien e mandateve parlamentare.

16 shkurti dhe një pyetje pa përgjigje

Mapo - 21.02.2019

Nga Eugjen Merlika 16 shkurti 2019 për Tiranën dhe shqiptarët qe një ditë e pazakontë. U nis si një ditë e një tubimi të madh proteste, të organizuar nga Opozita për të rrëzuar Qeverinë, por u kthye ...

Sot protestë në SHBA kundër qeverisë së Edi Ramës

Botasot - 21.02.2019

Jo vetëm përpara Kuvendit të Shqipërisë po protestohet. Shqiptarët në SHBA, do të protestojnë sot kundër qeverisjes së Edi Ramës. Sot në orën 17:00 me kohën e Nju Jorkut, shqiptarët do të dalin ...

Protesta e opozitës, forca të shumta policie rrethojnë Parlamentin (FOTO)

Mapo - 21.02.2019

Në orën 10:00 të paradites së sotme, opozita e bashkuar ka thirrur sërish mbështetësit në proteste masive, këtë herë para Parlamentit të Shqipërisë. Kjo protestë nën thirrjen e opozitës pason atë që ...

Pritet protestë e madhe! Kuvendi në rrethim, kamerat e ‘fshehta’ do kapin…

LajmiFundit - 21.02.2019

Referuar protestës së opozitës së bashkuar, mësohet se mbi 1200 forca policie do blindojnë godinën e Parlamentit. I gjithë perimetri do të rrethohet me efektivë, ndërsa lëvizja e automjeteve do të ...

Mijëra protestues nisen nga rrethet drejt Tiranës

Albeu.com - 28.03.2019

Ditën e sotme opozita ka paralajmëruar një protestë tjetër para Parlamentit , ndërkohë që në Kuvend mbahet seanca plenare. Degët e PD-së dhe LSI-së në rrethe kanë mobilizuar simpatizantët duke i ...

Protesta para Kuvendit. Me mijëra nisen drejt Tiranës

Top Channel - 21.02.2019

Me mijëra persona janë nisur këtë mëngjes drejt kryeqytetit për të marrë pjesë në protestën e opozitës së bashkuar. Në Shkodër sipas degës së PD në qytet, janë më shumë se 4000 mijë protestues që ...

Protestuesit e opozitës nisen nga rrethet drejt protestës në Tiranë

Telegrafi - 21.02.2019

Qindra qytetarë janë nisur nga rrethet në drejtim të Tiranës për t’iu bashkuar protestës së opozitës. Protestuesit janë nisur me autobusa dhe me mjete private.

Protestuesit drejt Tiranës, kreu i PD në Shkodër akuza të forta policisë

SOT - 21.02.2019

Kryetari i PD në Shkodër, Xhevdet Amuli tha se policia po ushtron presion ndaj shoferëve të autobusëve, për të penguar transportimin e protestuesve në Tiranë.

Sot protesta para Parlamentit, kontrolle dhe bllokime policore

Botasot - 21.02.2019

Në ora 10.00 sot fillon protesta e opozitës para sallës ku zhvillon punimet parlamenti. Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi ka bërë thirrje popullit që të mblidhet pas vendimit dhe firmosjes së djegies ...

Ambasada e SHBA-së, thirrje protestuesve e policisë që të shmangin aktet e dhunës

ABC News - 21.02.2019

Një orë para nisjes së protestës së opozitës para parlamentit, ambasada e SHBA-së në Shqipëri ka bërë thirrje që të refuzohet dhuna. Në një reagim në rrjetet sociale, ambasada thotë se nxisin ...

Opozita në protestë sot para Parlamentit, shtohen forcat e policisë (Video)

Mapo - 21.02.2019

Sot në orën 10:00, opozita e bashkuar do të protestojë sërish, kësaj here para Parlamentit të Shqipërisë. Kjo protestë do të zhvillohet nën vazhdën e protestës së 16 shkurtit që u zhvillua para ...

Protesta e opozitës, SHBA: Qytetarët të shmangin dhunën, policia të bëjë kujdes

LajmiFundit - 21.02.2019

🇦🇱️ | Shtetet e Bashkuara nxisin të gjithë pjesmarrësit në protestën e sotme që të ushtrojnë paqësisht të drejtën e tyre për t’u mbledhur dhe të refuzojnë dhunën, si dhe iu bëjnë thirrje qeverisë dhe ...

Fierakët drejt Tiranës,kreu i PD: Të pranohen kërkesat e opozitës

BalkanWeb - 21.02.2019

Dhjetëra autobusë dhe mjete private janë nisur sot për në kryeqytet ku do të mbahet protesta e opozitës së bashkuar, e dyta brena pak ditësh. Gazetari Ervis Kuçi raportoi për “BalkanWeb” se nga të ...

Rama: Lëvizjet e opozitës po bëhen se jemi në prag të zgjedhjeve, Berisha pengon reformën në drejtësi

Java News - 21.02.2019

Kryeministri Edi Rama ka dhën një intervistë për median italiane “Il messaggero”, ku ka folur për situatën politike dhe protestën e opozitës. Kryeministri është shprehur se kjo është protesta e ...

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë i bën thirrje protestuesve dhe policisë së shtetit

Gazeta Express - 21.02.2019

Një orë përpara se të fillojë protesta e thirrur nga opozita përballë Parlamentit të Shqipërisë, Ambasada e SHBA-ve në Tiranë i ka drejtuar një thirrje qytetarëve që do të shkojnë në tubim si dhe ...

Protesta/ Kreu i PD Elbasan: Shumë qytetarë janë shantazhuar

BalkanWeb - 21.02.2019

Kryetari i degës së PD për Elbasanin Eugen Isai ka thënë se pjesëmarrja e elbasanasve në protestën e sotme para Parlamentit bën do jetë masive. Sipas tij të paktën 1500 persona janë nisur me mjete ...

Sot zhvillohet protesta e opozitës, parlamenti bosh kthehet në “kështjellë” të fortifikuar

Gazeta Express - 21.02.2019

Sot në orën 10:00 pritet që të nisë protesta e lajmëruar e opozitës përballë parlamentit të Shqipërisë, godinë e cila ndryshe nga çdo të enjte, do të jetë e ...

Protestuesit e Shkodrës nisen drejt Tiranës, Kryetari i PD: Po na bëjnë presion

Java News - 21.02.2019

Protestuesit e Shkodrës janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e organizuar nga opozita. Ndërkaq, mësohet se policia ka vënë postblloqe mes Shkodrës dhe Lezhës për të kontrolluar ...

Protestuesit e Shkodrës nisen drejt Tiranës, Kryetari i PD: Qeveria vjedh çdo ditë

Java News - 21.02.2019

Protestuesit e Shkodrës janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e organizuar nga opozita. Ndërkaq, mësohet se policia ka vënë postblloqe mes Shkodrës dhe Lezhës për të kontrolluar ...

Protesta, deputetët opozitarë: Revolta do shprehet me forma të ndryshme

Lajmi.net - 20.02.2019

Kryetari i parlamentit Gramoz Ruci, tha se ka vendosur të anulojë zhvillimin e seancës së parlamentit të enjten, për t’i lënë kohë opozitës që të reflektojë për vendimin e saj për dorëzimin e ...

Protesta e opozitës, anullohet seanca e parlamentit

VOA - 20.02.2019

Në Shqipëri, kryetari i parlamentit Gramoz Ruci, deklaroi sot pasdite se ka vendosur të anullojë zhvillimin e seancës së nesërme të parlamentit për t’i lënë kohë opozitës që të reflektojë për ...

Pak orë nga protesta e opozitës, Rama del me deklaratë të fortë

SOT - 20.02.2019

Pak orë na ndajnë nga protesta e opozitës që do të zhvillohet para Kuvendit. Gjatë një interviste për prestigjozen RAI1 Edi Rama ka folur për protestën e paralajmëruar nga opozita që do të mbahet ...

Protesta e opozitës, policia postblloqe në Elbasan për këta persona

SOT - 20.02.2019

Policia në qarkun e Elbasanit ka marrë masat paraprake për të ndaluar personat e skeduar me të shkuar kriminale apo problematikë që do të vijnë në protestën e opozitës ditën e nesërme.

Shkarkuan veten, opozita nxjerr një deklaratë të përbashkët

Albeu.com - 20.02.2019

Opozita e Bashkuar ka dalë me një deklaratë në lidhje me protestën e nesërme. Pasi dënojnë deklaratat e policisë dhe Gramoz Ruçit, opozita e bashkuar shprehet se sovrani nesër do të ushtrojë të ...

Deputeti i PD-së flet për skenarin: Ju tregoj se kush vendos nesër në protestë

SOT - 20.02.2019

Deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, i cili edhe ai ka dorëzuar mandatin dhe se skenarin e protestës do ta vendosin qytetarët. Duke folur për protestën e 16 shkurtit, Hasa akuzoi policinë se ...

Nesër protesta, SHBA jep njoftimin e rëndësishëm

SOT - 20.02.2019

Ambasada Amerikane në Tiranë jep një njoftim të rëndësishëm. Thirrja shkon për të gjithë shtetasve të saj që të bëjnë kujdes në protestë, nesër. Sheshi Karl Topia, i quajtur edhe "Zogu i Zi", Qyteti ...

Apeli i Policisë së Shtetit, për qytetarët gjatë protestës

RTSH - 20.02.2019

Një ditë përpara zhvillimit të protestës së paralajmëruar nga opozita përpara godinës së Parlamentit, Policia e Shtetit me anë të një njoftimi për mediat lajmëron se janë marrë të gjitha masat për ...

"Potenciali për dhunë ekziston", paralajmërimi i ambasadës së SHBA-ve për protestën

Botasot - 20.02.2019

Ambasada amerikane në Tiranë bën një njoftim për qytetarët e saj që të jenë të kujdesshëm dhe të qëndrojnë larg turmave të protestës që do mbahet nesër para parlamentit.

Policia për protestën e opozitës: Do tentojnë të hyjnë me forcë në sallën e Parlamentit dhe…

Top Channel - 20.02.2019

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje sot partive të opozitës që të distancohen nga skenarët e dhunës që po përgatiten sipas saj për protestën e ditës së enjte.

Opozita i përgjigjet policisë: Skenari i dhunës gjendet në zyrën e Edi Ramës

Gazeta Express - 20.02.2019

Opozita reagon në lidhje me deklaratat e policisë se në protestën e nesërme mund të ketë ...

Ambasada e SHBA paralajmeron qytetaret ti rrijne larg protestes nga rreziku i dhunes

Gazeta Tema - 20.02.2019

Ambasada e SHBA me anë të një njoftimi këshillon qytetarët e saj për të mënjanuar qarkullimin në disa prej pikave të Tiranës ku pretendohet se nesër do të jenë të populluara nga protestuesit e ...

"Potenciali për dhunë ekziston", paralajmërimi i ambasadës së SHBA-ve për protestën

Gazeta Express - 20.02.2019

Ambasada amerikane në Tiranë bën një njoftim për qytetarët e saj që të jenë të kujdesshëm dhe të qëndrojnë larg turmave të protestës që do mbahet nesër para ...

VENDIMI: Skenari i dhunshëm i opozitës për të marrë me forcë Kuvendin, Gramoz Ruçi anulon seancën parlamentare

Gazeta Tema - 20.02.2019

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka vendosur të anulojë seancën e nesërme parlamentare, pas kërcënimeve të opozitës, për një protestë të dhunshme. Gjë që u konfirmua edhe nga policia, sipas së cilës, ...

Nesër "blindohet" Kuvendi, rrugët që do të bllokohen

SOT - 20.02.2019

Nesër do të zhvillohet protesta e opozitës. Policia e Shtetit është angazhuar për hartimin e një plani masash për menaxhimin e saj. Bëhet me dije se mbi 1000 forca policie do të angazhohen në ...

Protesta e 21 Shkurtit/Policia: Kemi informacion se do sulmohet salla e parlamentit

Mapo - 20.02.2019

Policia e Shtetit një ditë para protestës bën thirrje për distancim nga dhuna nesër në protestë. Policia thotë se kemi informacion se neser do sulmohet godina e parlamentit.

Protesta e së enjtes, Policia: Do synohet hyrja me forcë në Parlament

Gazeta Express - 20.02.2019

Në një njoftim të fundit për mediat Policia e Shtetit ka njoftuar se gjatë protestës së të enjtes do të synohet hyrja në Parlament nga ...