TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Thaçi nuk e ftoi Isa Mustafën dhe Albin Kurtin në ceremoninë e Çlirimit

Gazeta Express - 12.06.2019

Në LDK thonë se Presidenti Hashim Thaçi nuk e ka ftuar kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën në ceremoninë e çlirimit, ku morën pjesë Bill Clinton, Madeleine Albright e Wesley Clark.

Festa e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës – gjithçka që ndodhi dhe u tha sot

Lajmi.net - 12.06.2019

Dita nisi me takimet e liderëve të vendit me sekretaren e shtetit, Albright. Kryeparlamentari Veseli e priti në takim sekretaren amerikane të cilën e falënderoi për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për ...

Shqiptarët e Kosovës kanë çfarë reflektojnë

Botasot - 12.06.2019

I gjithë kombi shqiptar gëzoi sot jubileun e lirisë të pjesës tonë më të vuajtur dhe më të përgjakur për më shumë se një shekull. Shteti më i ri i shqiptarëve mbushi sot 20 vjet liri, dhe në një kohë ...

Dita e lirisë së Kosovës/ Klinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

Top Channel - 12.06.2019

Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb. Mijëra njerëz qysh në orët e hershme kishin marrë rrugën drejt sheshit “Skënderbeu” me qëllimin e vetëm për të shprehur ...

Nderohen Albrighti e Clarku, ata mezi presin ta shohin Kosovën në NATO e BE

Koha.net - 12.06.2019

Festa për Ditën e Çlirimit ka nisur me një medalje për ish-sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright. Zonja që dha ndihmë të pakursyer për Kosovën, u dekorua me medaljen “Urdhri i Lirisë”, nga ...

Ecja e Lirisë, pak edhe me makina (VIDEO)

Medial - 12.06.2019

Amerikanë e kosovarë sot bënë “Ecjen e lirisë” nëpër qendër të Prishtinës. Gjatë kësaj pjese të protokollit u zbulua busti i sekretares Madelein Albright dhe një pllakë tek shtatorja e ...

Clinton dhe Albright, krenarë me vendimin për ta çliruar Kosovën nga Serbia

Koha.net - 12.06.2019

“Natën që filluan bombardimet, më thirri në mes të natës dhe më tha: Madeleine, aeroplanët janë nisur. Po bëjmë gjënë e duhur. Dhe i thashë: Po, z. President, po bëjmë gjënë e duhur”, ka thënë në ...

Kosova dhe qytetarët e saj i janë falënderues Clintonit e Albrightit, pritje madhështore në Prishtinë

Koha.net - 12.06.2019

20-vjetori i çlirimit u shënua me manifestimin kryesor në Prishtinë. Personalitete të shumta botërore iu bashkuan dekadës së dytë të lirë të Kosovës. Qytetarët i kanë quajtur engjëj shpëtimtarë ...

Kjo është vajza nga Skenderaj që ka emrin Madeleine Albright (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Për dallim nga qytetarë të shumtë që sot po kanë mundësi të takojnë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright meqë po qëndron në Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit, është një tjetër vajzë që mban po ...

Haradinaj: Faleminderit qytetarë që festuat me dinjitet

Lajmi.net - 12.06.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës që festuan me dinjitet. Për të shënuar këtë përvjetor në Kosovë kanë qëndruar edhe ...

Albright e Clinton nëpërmjet fotografive në përvjetorin e 20 të lirisë së Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright.

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë

Top Channel - 12.06.2019

Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së ...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton ditën kur vendosën të ndërhyjnë në Kosovë

SOT - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, gjatë ceremonisë qendrore për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, tha se vendimi për të ndërhyrë në Kosovë, “ishte i drejtë”.

Albright: Ky shtet dhe ky bust kanë shumë rëndësi për mua

Lajmi.net - 12.06.2019

Para pak çastesh në sheshin “Madeline Albright”, është zbuluar edhe busti i ish-Sekretares së Shtetit, shkruan lajmi.net. Pas zbulimit të këtij busti, ish-Sekretarja e Shtetit, Madeline Albright, u ...

Albright pas zbulimit të bustit: Dua të falënderoj atë që më ka bërë kaq të gjatë

Lajmi.net - 12.06.2019

Në Prishtinë është zbuluar busti i ish-Sekretares së Shtetit, Madeline Albright, raporton lajmi.net. Ajo tha se ky bust dhe Kosova kanë një rëndësi shumë të madhe për të, por që me shaka e falënderoi ...

Zbulohet busti i ish sekretares amerikane Madeleine Albright

VOA - 12.06.2019

Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e ...

Capital T uron 20 vjet liri me një foto të ushtareve të UÇK-së

Lajmi.net - 12.06.2019

Kosova sot feston 20-vjetorin e çlirimit, meqë rast kanë ardhë edhe shumë personalitete të njohura nga e gjithë bota, shkruan lajmi.net. Mysafirët më special në këtë ditë ishin Bill Klinton dhe ...

Përurohet busti i Madeleine Albraight

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skënderbeu’, drejt sheshit ...

Zbulohet busti i Albright në Prishtinë

Zeri - 12.06.2019

Sot kur po shënohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës në Prishtinë është zbuluar busti i ish-sekretares së SHBA-së, Madaleine Albright, raporton zeri.info.

Skandaloze: Sportisti serb shpërthen me fjalë të turpshme për vizitën e Madeleine Albright në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Madeleine Albright, e cila në vitin 1999 ka qenë sekretare amerikane e shtetit, mendohet të jetë një prej avokatëve kryesorë të agresionit të NATO-s në ish-Jugosllavi, shkruajnë mediat serbe, ...

Humori amerikan, Albright për bustin: Ju falënderoj që më keni bërë kaq të gjatë

Gazeta Express - 12.06.2019

Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës ...

“Ecje për Liri” – qytetarë të shumtë presin parakalimin e personaliteteve që e mundësuan këtë ditë

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po zhvillohet ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’ deri te busti i ...

Ky është klubi në Prishtinë që e ka emrin e Madeleine Albrightit

Botasot - 12.06.2019

Ka pothuajse një vit që klubin prishtinas e mban emrin e mikeshës më të madhe të popullit shqiptar, amerikanes Madeleine Albright. Është KV “Madeleine Albright” nga Prishtina, që ka për kryetar klubi ...

Ecja nëpër shesh, Clinton nuk ia lëshon dorën Albright’it

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, dhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright, kanë filluar së bashku ecjen nëpër sheshin qendror të Prishtinës, ceremoni e quajtur kjo “Ecja e Lirisë”.

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë, kudo dhe kurdo me SHBA-të

Lajmi.net - 12.06.2019

“Sot, ne festojmë 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, duke pasur në mesin tonë miqtë më të mëdhenj të lirisë sonë, të kombit tonë, të atdheut tonë: Presidentin Clinton, Zonjën Sekretare Albright, ...

Zbulohet shtatorja, nga tani Albright përjetësisht në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Është zbuluar shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright në Prishtinë. Aty po marrin pjesë ish-presidenti Bill Clinton, politikanë dhe shumë qytetarë nga Kosova.

Përurohet busti i Albrightit në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Në këto qaste po përurohet në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, raporton Gazeta Express. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit ...

Clinton dhe Albright po ecin në sheshet e Prishtinës

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, nën përcjelljen e udhëheqësve kosovarë, kanë ecur në sheshet e Prishtinës në atë që po quhet “Ecja e ...

Në pritje të Clintonit dhe Albrightit për “Ecjen e lirisë”

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Qytetarë të shumtë po presin ta shohin ish-presidentin Bill Clinton dhe ish-sekretaren e shtetit Madeline Albright, të cilët do ta bëjnë ecjen e lirisë në Prishtinë, raporton "Bota ...

Albright përlot: Momenti kur Clinton më tha se avionët për bombardimin e serbve ishin nisur

Albeu.com - 12.06.2019

Ish-sekratarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20 vjetorit të climrimit të Kosovës duke kujtuar çastet kur nisi sulmi për parandlaimin e ...

Personalitetet e larta vendore e ndërkombëtare në ‘Ecjen për liri’ (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë zhvillohet “Ecje për liri”, ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga hoteli “Swiss Diamond” deri te busti i ...

Përurohet busti i Albright, zbulohet pllaka ‘Bulevardi Bill Klinton

Kosova Live - 12.06.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me personalitete të larta vendore e ndërkombëtare mori pjesë në aktivitetin “Ecja për Liri”.

Përurohet busti i ish-sekretares Albright në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

Në sheshin që mban emrin e saj, po mbahet ceremonia e përurimit te bustit të ish-sekretares se Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine ...

Lluka: Albright, gruaja më e fuqishme e botës u përjetësua në Prishtinë

Telegrafi - 12.06.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, ka thënë se fjala dhe guximi i ish-sekretares amerikane, Madeline Albright, bënë që kjo zonjë e madhe të rrëmbej zemrat e gjithë popujve në ...

Ja se si e kishte humbur kontrollin Albright me serbët: “Serbë të fëlliqt. Dilni jashtë, jashtë!”

Alsat - 12.06.2019

Sekretarja amerikane e shtetit në kohën e luftës në Kosovë, Madeleine Albright, para disa vitesh kishte qenë në atdheun e saj, Çeki, në promovim të një libri të saj.

Leonora publikon foto të Albright: Zot, faleminderit që po i presim këto ditë

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit, në Kosovë erdhën edhe Bill Clinton dhe Madeleine Albright, shkruan lajmi.net. Minuta më parë, Albright ka dhënë një fjalimme rastin e kësaj dite të shënuar, ku u ...

Qytetarët mezi presin të takohen me Clinton e Albright

Botasot - 12.06.2019

Derisa është mbajtur ceremonia qendrore për shënim te 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë qytetarë të shumtë kanë shprehur falënderimet ndaj shtetit amerikan që e shpëtuan vendin dhe ...

Nitaj: Para 20 vjetëve na u pre laku nga fyti

Botasot - 12.06.2019

Deputeti I Kuvendit të Kosovës, Muharrem Nitaj përmes një postimi në Facebook ka falenderuar presidentin Clinton, zonjën Albright dhe gjeneralin Clark.

Përurohet busti i Madeleine Albright: Jam shumë e nderuar, ky vend do të thotë shumë për mua

Telegrafi - 12.06.2019

Është përuruar busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, afër monumentit të ‘New Born-it” në Prishtinë. Ky bust është ngritur në shenjë falënderimi në 20 vjetorin e ndërhyrjes ...

20 vjet pas Çlirimit nga Serbia

Respublica - 12.06.2019

Kosova ka festuar sot 20-vjetorin çlirimit nga Serbia përmes një ceremonie zyrtare ku kanë marrë pjesë edhe ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ish-sekretarja e Shtetit, Madeleine Albright, ...

Albright e kujton momentin kur i kishte thënë Clinton-it: Po e bëjmë gjënë e duhur në Kosovë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndon në Kosovë. Në ceremoninë e organizuar nga presidenca, Albright, iu drejtua qytetarëve me ...

Thaçi dekoron me “Urdhrin e lirisë” Medline Albright dhe Wesley Clark

ABC News - 12.06.2019

Ish- sekretarja amerikane e shtetit Medline Albright dhe ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Ëesley Clark, që ndodhen në Kosovë për festimet me rastin e 20 vjetorit ...

Albright: Po ndihem si në shtëpinë time

Botasot - 12.06.2019

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright është kthyer në Kosovë për vizitë në 20 vjetorin e çlirimit të vendit. Nga shteti i pavarur i Kosovës ajo u nderua me Urdhrin e Lirisë në shenjë ...

20 vjetori i Çlirimit të Kosovës, Albright: Ia dolëm se kauza jonë ishte e drejtë

ABC News - 12.06.2019

Në Kosovë po zhvillohet ceremonia me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s dhe çlirimit të vendit. Në ceremoni marrin pjesë ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

Mapo - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha ditën e sotme se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë.

Kosova shënon ditën e lirisë

VOA - 12.06.2019

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë.

Albright : Jam krenare për vajzat e vogla kosovare që e kanë emrin Madeline

Zeri - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e ...

Albright, e nderuar që është në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Me duartrokitje dhe brohoritje nga qytetarët ka marrë fjalën sekretarja e shtetit Madeleine Albright, raporton Bota sot. Ajo thotë se është e nderuar që është në Kosovë.

Haradinaj takon ish-Sekretaren Albright

Gazeta Express - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takur sot ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Haradinaj ka shkruar se Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e ...

Thaçi e dekoron Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’, ajo thotë se është krenare me popullin e Kosovës

Lajmi.net - 12.06.2019

Gjatë takimit, Thaçi e ka dekoruar Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’. “Mirë se ke ardh në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj, ju keni qenë dhe do mbeteni gjithmonë hero i popullit të Kosovës për angazhimin ...