TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zbardhet dëshmia/ Fredi Alizoti zbulon vendin ku është filmuar video e dytë

SOT - 11.10.2018

Zbardhet dëshmia e Fredi Alizotit në Prokurori. Mësohet se Alizoti ka deklaruar në Prokurori se video e dytë është filmuar pranë selisë së Partisë Demokratike.

PD: Provat e paligjshme; Videopërgjimi i Fredi Alizotit, Balla: E bëri Florenc Hoxha

Top Channel - 11.10.2018

“Babalja” përplasi sërish opozitën dhe mazhorancën në distancë. Nga foltorja e Kuvendit, Taulant Balla zbuloi personin që sipas tij ka realizuar kamerën e fshehtë me Fredi Alizotin, i akuzuar se ka ...

Alizoti nxjerr emra të tjerë: “Video 2” u realizua pranë zyrave të PD-së

Java News - 11.10.2018

Prokuroria mori sot në pyetje Fredi Alizotin, i cili shfaqet në një video ku akuzon drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliun, që sipas tij e shoqëroi me makinë pranë organit të akuzës për të dhënë ...

Fredi Alizoti përgënjeshtron Salianjin: “Video 2” është realizuar pas datës 1 qershor pranë selisë së PD, Babalja më ...

Gazeta Tema - 11.10.2018

Fredi Alizoti është marrë sërish në pyetje nga prokuroria ku ka përgënjeshtruar deputetin demokrat Ervin Salianji lidhur me videon e dytë që ka publikuar Partia Demokratike.

Salianji, të premten në prokurori. Thirret për t’u pyetur nën hetim për kallzim të rremë

Top Channel - 11.10.2018

Sekretari për Aksionin Qytetar në Partinë Demokratike, deputeti Ervin Salinaji, është thirrur për të dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ditën e premte, në lidhje me hetimet për dosjen e ...

Merret në pyetje Fredi Alizoti

ABC News - 11.10.2018

Pak pas mesditës së sotme ka nisur marrja në pyetje të njëtrit prej dëshmitarëve kyç të dosjes “Babale”, Fredi Alizoti. Ky i fundit është i vetmi person në pranga në lidhje me dosjen që ka sjellë jo ...

Ja si u filmua videoja: Fredi Alizoti apelon vendimin, kërkon të lirohet

Mapo - 11.10.2018

Avokati i Fredi Alizotit ka apeluar këtë të enjte masën arrest me burg, dhënë nga Gjykata për Krimet e Rënda për klientin e tij. Për Prokurorinë, Alizoti është personi, zëri i të cilit është në ...

“Babale 2”, Balla tregon se kush e regjistroi videon e publikuar nga Salianji

Mapo - 11.10.2018

Kryetari i grupit parlamentar i PS-se, Taulant Balla me shume sesa per permbajtjen eshte perpjekur te beje me dije ne Kuvend se kush e ka fillmuar videon me Fredi Alizotin te transmetuar ne Opinion ...

Video përgjimet, prokuroria merr sot në pyetje Fredi Alizotin

LajmiFundit - 11.10.2018

Prokuroria për Krime të Rënda do të marrë sot në pyetje Fredi Alizoti. Sipas Prokurorisë dyshohet se ka imituar zërin e Agron Xhafajt në audio përgjimin e publikuar disa muaj më parë nga PD.

U shfaq në video duke akuzuar Ardi Veliun, Alizoti sot në Prokurori për ‘Babalen’

SOT - 11.10.2018

Sot në orën 12:00 pritet që Prokuroria të marrin në pyetje Fredi Alizotin. Ku ky i fundit dyshohet se ka imituar zërin e vëllait të Ministrit të Brendshëm , Fatmir Xhafaj.

“Vetë Ardi Veliu më mori me makinë”, pyetet sot Fredi Alizoti

Gazeta Express - 11.10.2018

Gjatë ditës së sotme prokuroria do të marrë në pyetje Fredi Alizotin, i cili shfaqet në një video ku akuzon drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliun, që sipas tij e shoqëroi me makinë pranë ...

Salianji bën deklaratën e fortë: Tërhiqem nga politika nëse nuk është e vërtetë

SOT - 10.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji i ftuar në “Opinion” ka folur për çështjen “Babale” pas videos që publikoi me Fredi Alizotin ditën e djeshme.Salianji ka deklaruar me vendosmëri se sipas ...

Klodiana Lala rrëzon dëshminë e Alizotit dhe zbulon nëse Ardi Veliu ka qenë tek Krimet e Rënda

SOT - 10.10.2018

Deputeti Ervin Salianji publikoi mbrëmjen e djeshme në "Opinion" një material filmik ku shfaqej Fredi Alizoti.Ai është personi që dyshohet se ka bërë zërin e Agron Xhafajt në çështjen “Babale”.

Klodiana Lala: Prokuroria s’e ka marrë në pyetje Fredi Alizotin

SOT - 10.10.2018

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se Prokuroria nuk e ka marrë ende në pyetje Fredi Alizotin për videon e publikuar dje në darkë në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan.

A rrezikon Salianji burgun? Ja si përgjigjet juristi Sokol Hazizaj

SOT - 10.10.2018

Juristi Sokol Hazizaj, ka komentuar videon e Fredi Alizotit ku flitet për 200 mijë euro si edhe përfshirjen e deputetit demokrat Ervin Salianji. I pyetur nga gazetari se a rrezikon burgun, Hazizaj ...

Nxehen gjakrat në studio/ “Çfarë prove do mo, rri e ke gabim!”, Ylli Rakipi shpërthen ndaj Artan Hoxhës

SOT - 10.10.2018

Është shoqëruar me debate të forta çështja e nxehtë ‘Babale’, që ka trazuar gjithë politikën dhe opinionin publik. Gazetarët Artan Hoxha dhe Ylli Rakipi janë përplasur ashpër në studion e Report Tv, ...

Audio përgjimi/ Gazetari lëshon bombën: Alizoti ka kontaktuar me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë

SOT - 10.10.2018

Gazetari Trashgim Sokolaj është shprehur se Fredi Alizoti ka komunikuar me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu.Duke ju referuar burimeve, Sokolaj tha se nuk ka dijeni nëse ka pasur një ...

Artan Hoxha: Ju tregoj lidhjet e ish-policit që filmoi Fredi Alizotin me PD-në

SOT - 10.10.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha zbuloi se kush është personi që filmoi Fredi Alizotin, në video-përgjimin e publikuar nga Ervin Salianji mbrëmjen e djeshme.

Zbuloi kush e filmoi Fredi Alizotin/ Artan Hoxha përplaset me avokatin e Olldashit

SOT - 10.10.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt në Partinë Demokratike.

Zbulohet personi që intervistoi Fredi Alizotin, gazetari Artan Hoxha: Ishte Florenc Hoxha, ish-polici i PD

Gazeta Tema - 10.10.2018

Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur ...

“Babale 2” u xhirua në kafenenë e PD-së

Gazeta Tema - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt ...

Artan Hoxha zbuloi kush e filmoi Fredi Alizotin

Flaka - 10.10.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Repolitix”, në Report Tv zbuloi se kush është personi që filmoi Fredi Alizotin, në video-përgjimin e publikuar nga Ervin Salianji mbrëmjen e ...

“Është ish-kreu i njohur i policisë”, Artan Hoxha zbulon kush e filmoi Fredi Alizotin (Emri)

SOT - 10.10.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka folur se kush është personi që filmoi Fredi Alizotin, në video-përgjimin e publikuar nga Ervin Salianji mbrëmjen e djeshme.

Repolitix/ Gazetari Hoxha publikon foton ekskluzive: Fredi Alizoti ishte në lokal me Sali Lushajn

Java News - 10.10.2018

Te tjerë elemente interesante per dosjen e përfolur “Babale” Dalja e videos së re me personazh kryesore Fredi Alizotin, kunatin e Albert Veliut dhe dosja Babale janë diskutuar mbrëmjen e sotme në ...

Kush e realizoi video-përgjimin ndaj Alizotit? Salianji shpërthen ndaj Prokurorisë

SOT - 10.10.2018

“Prokuroria ka fabrikuar prova dhe është përdorur si grup kriminal për të fabrikuar prova”. Këtë përgjigje dha deputeti demokrat Ervin Salianji sa i përket audio përgjimit të publikuar mbrëmjen e ...

Byro Politike/Daci: Gjykata e Krimeve të Rënda, Gestapo moderne

ABC News - 10.10.2018

Në puntatën e radhës të emisionit “Byro Politike” nga gazetarja Juli Xhokaxhi u diskutua për ngjarjet më të rëndësishme politike në vend. Përpjekje për të hedhur dritë për ato personazhe që me dashje ...

Video-përgjimi i Alizotit, sa i besueshëm është?

ABC News - 10.10.2018

Video-përgjimi i Alizotit i publikuar nga deputeti demokrat Ervin Salianji një ditë më parë në studion e Opinion, është diskutuar në studion e Byro Politike në një panel juristësh dhe gazetarësh.

Video-përgjimi, Salianji: Prokuroria ka fabrikuar prova

ABC News - 10.10.2018

“Prokuroria ka fabrikuar prova dhe është përdorur si grup kriminal për të fabrikuar prova” . Këtë përgjigje dha deputeti demokrat Ervin Salianji në Mbrëmje në ABC News sa i përket audio përgjimit të ...

Krimet e Rënda: Do paguante 200 mijë euro, ja përse akuzohet Salianji

SOT - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar për herë të parë, pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji me protagonist, Fredi Alizotin, kunati i “Babales”.

Prokuroria deklaratë për “Babalen”: Aktorin që luajti Agron Xhafën e solli Drejtori i Policisë Fier

LajmiFundit - 10.10.2018

Krimet e renda kane reaguar ne lidhje me zhvillimet e fundit mbi ceshtjen “Babale”. Ne deklarate prokuroria ka bere me dije se shtetasin Fredi Alizoti e ka sjelle ne prokurori drejtori i policise se ...

Prokuroria sekuestron video-pëgjimin e Alizotit, Balla: Nuk e kam takuar

ABC News - 10.10.2018

Prokuroria për Krimet e Rënda sekuestruar video-përgjimin e Fredi Alizotit, të dyshuar për imitimin e zërit të Agron Xhafës, e publikuar në programin “Opinion” mbrëmjen e së martës.

Prokuroria sqaron disa nga momentet e hetimit të dosjes “Babale”

ABC News - 10.10.2018

Prokuroria për Krimet e Rënda sqaron opinionin për disa nga momentet e hetimit të dosjes “Babale”. Sipas prokurorisë, në 5 tetor janë marrë nën hetim Albert Veliu, Fredi Alizoti, Jetmir Olldashi, ...

“Videoja” e dytë e “Babales”, tregon më shumë se e para!

Gazeta Tema - 10.10.2018

Mero Baze Partia Demokratike po zhytet përditë e më shumë në spiralen e një historie të sajuar keq dhe dhe sot heronjtë e saj, janë dy kunetër ordinerë nga Vlora, të cilët vetëm një gjë nuk ...

“Do të bëjë deklarata të tjera”, merret sërish në pyetje kunati i ‘Babales’

Java News - 11.10.2018

Pak pas mesditës së sotme ka nisur marrja në pyetje të njëtrit prej dëshmitarëve kyç të dosjes “Babale”, Fredi Alizoti. Ky i fundit është i vetmi person në pranga në lidhje me dosjen që ka sjellë jo ...

Salianji bën deklaratën e fortë: Tërhiqem nga politika nëse nuk është e vërtetë

Ina - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji i ftuar në “Opinion” ka folur për çështjen “Babale” pas videos që publikoi me Fredi Alizotin ditën e djeshme.Salianji ka deklaruar me vendosmëri se sipas ...

Zëri i Amerikës: Dosja ‘Babale’ merr një rrjedhë të re hetimi

LajmiFundit - 10.10.2018

Publikimi i një audio-përgjimi të dytë me protagonist Fredi Alizotin është trajtuar edhe nga prestigjozja “Zëri i Amerikës”. Në një artikull të publikuar sot thuhet se çështja e audiopërgjimit që ...

Çështja ‘Babale 2’/ Gazetarja: Prokuroria s’e ka marrë në pyetje Fredi Alizotin

LajmiFundit - 10.10.2018

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se Prokuroria nuk e ka marrë ende në pyetje Fredi Alizotin për videon e publikuar dje në darkë në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan.

Basha dhe Salianji do të përballen të premten me organin e akuzës

ABC News - 10.10.2018

Lulzim Basha dhe Ervin Salianji janë thirrur të premten për të dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Kryetari i PD do pyetet për dosjen “Xhisiela”, ndërsa deputeti Salianji për çështjen ...

Sherr në studio, Artan Hoxha: Përgjimi nxori zbuluar ‘Babalet’! Ylli Rakipi: Alizoti i rrëzoi të gjithë, edhe ty!

Mapo - 10.10.2018

Është shoqëruar me debate të forta dhe përplasje debati për çështjen e nxehtë ‘Babale’, që ka trazuar gjithë politikën dhe opinionin publik. Gazetarët Artan Hoxha dhe Ylli Rakipi janë përplasur ...

Fredi Alizoti u intervistua nga Florenc Hoxha

Java News - 10.10.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha, në studion e Repolitix në Report TV, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e djeshme, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur.

“Babale 2”, vendi ku u përgjua Alizoti nga Florenc Hoxha ishte në kafenenë e PD!”

Java News - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, në studion e Repolitix, ka zbuluar se personi që ka intervistuar ditën e marte, kunatin e Albert Veliut, është Florenc Hoxha, një ish-polic i njohur si i afërt në ...

Artan Hoxha zbuloi kush e filmoi Fredi Alizotin

Botasot - 10.10.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Repolitix”, në Report Tv zbuloi se kush është personi që filmoi Fredi Alizotin, në video-përgjimin e publikuar nga Ervin Salianji mbrëmjen e ...

Audio-përgjimi “Babalja”; Taulant Balla mohon akuzat

RTSH - 10.10.2018

Kryetari i Grupit parlamentar socialist, Taulant Balla mohon ta ketë takuar ndonjëherë Fredi Alizotin e njohur si personin që ka bërë rolin e vëllait të Mnistrit të Brendhsëm në audio Përgjimin ...

Publikimi i videos së Alizotit… Prokuroria thërret për shpjegime Ervin Salianjin…

Mapo - 10.10.2018

Pas publikimit të videos një ditë më parë ku shfaqet Fredi Alizoti, personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti demokrat Ervin Salianji është ...

Zbarkojnë në selinë blu oficerët e Krimeve të Rënda, sekuestrojnë videon e publikuar nga Salianji

SOT - 10.10.2018

Pasi Ervin Salianji e publikoi videon në emisionin ‘Opinion’, ku Fredi Alizoti pretendon se ka takuar Drejtorin e Policisë. Pas kësaj Prokuroria e Krimeve të Rënda bëri të mundur sekuestrimin e ...

Basha dhe Salianji, të premten në Prokurori, ja për çfarë duhet të japin shpjegime

Mapo - 10.10.2018

Një ditë pas publikimit të videos ne Opinion ku shfaqet Fredi Alizoti (me nje tjeter version), personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti ...

Prokuroria sekuestron video përgimin e Fredi Alizotit

LajmiFundit - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sekuestruar videon e bërë publike mbrëmjen e djeshme nga deputeti i PD-së Ervin Salianji. Mëngjesin e sotëm dy oficerë të Policisë Gjyqësore kanë shkuar në selinë blu ...

“Taulanti po më blinte mendjen”, reagon Balla:Nuk e kam takuar kurrë Alizotin, largimi i Salianjit i turpshëm

SOT - 10.10.2018

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, ishte një nga emrat që u përmend në video-përgjimin e ri të publikuar mbrëmë nga deputeti i PD, Ervin Salianji, për sa i takon çështjes ‘Babale’.

Video-përgjimi ‘Alizoti’/ Balla ja lë topin në derë Arta Markut

LajmiFundit - 10.10.2018

Taulant Balla ka reaguar skandalit që shpërtheu mbrëmë gjatë emisionit “Opinion”, ku i ashtuquajturi dëshmitari kyç i prokurorisë dhe qeverisë Fredi Alizoti, thotë në një video se I janë ofruar para ...