TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kukan: BE po tregon “mungesë lidershipi” në dialogun Kosovë – Serbi

Botasot - 16.04.2019

Kështu ka theksuar shefi i delegacionit të Parlamentit Evropian për bashkëpunim me Serbinë, Eduard Kukan, duke e kritikuar BE-në për mungesë të lidershipit në udhëheqjen e dialogut mes dy palëve.

Kukan kritika Mogherinit/ Eurodeputeti: BE, mangësi gjatë dialogut Prishtinë-Beograd

Top Channel - 16.04.2019

“Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit do të jetë një detyrë për pasardhësin e Federica Mogherinit sepse ky mandat i Komisionit Evropian nuk ka kohë për të”, deklaroi kryetari i Delegacionit në ...

Kukan: BE po tregon mungesë lidershipi në dialogun Kosovë-Serbi

ABC News - 16.04.2019

Marrëveshja mes Beogradit dhe Prishtinës do të jetë një punë e pasardhëses së Federica Mogherinit, sepse Mogherini në këtë mandat, nuk ka kohë për të.

Kukan kritika Mogherinit: BE, mangësi gjatë dialogut Prishtinë-Beograd

Alsat - 16.04.2019

Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit do të jetë një detyrë për pasardhësin e Federica Mogherinit sepse ky mandat i Komisionit Evropian nuk ka kohë për të”, deklaroi kryetari i Delegacionit në ...

Kukan kritikon Mogherinin- Eurodeputeti: BE-ja, mangësi gjatë dialogut Prishtinë-Beograd

Botasot - 16.04.2019

“Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit do të jetë një detyrë për pasardhësin e Federica Mogherinit sepse ky mandat i Komisionit Evropian nuk ka kohë për të”, deklaroi kryetari i Delegacionit në ...