TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hahn: Protestat, ndikim në vendimin për hapjen e negociatave

ABC News - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka deklaruar se protestat e fundit të opozitës në Shqipëri, kanë gjasa të ndikojnë tek rekomandimi për hapjen ose jo të negociatave të anëtarësimit.

Hahn: Maqedonia ka bërë shumë dhe është e padrejtë që tani të dënohet

Telegrafi - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn në një intervistë me “Deutsche Welle” tha se vendi ynë ka bërë shumë në fushën e politikës së jashtme dhe se premtimi ndaj Maqedonisë duhet të mbahet.

INTERVISTA/ Johannes Hahn “shuplakë” opozitës: Jemi pro hapjes së negociatave, pamjet e transmetuara nga protesta do ...

Gazeta Tema - 16.05.2019

Zoti Hahn, në një intervistë të dhënë para ca kohësh e përshkruanit veten si zjarrfikës dhe arkitekt të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në Shqipëri të shtunën shpërtheu zjarri.

"Kërkojmë hapa konkretë", Ditmir Bushati replika me komisionerin Hahn

SOT - 15.05.2019

Reagimi i Komisionerit për Zgjerim në BE Johannes Hahn për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pas një takimi diplomatësh është komentuar nga ish-ministri Bushati.

Hahn: Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë merret para verës

Koha.net - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

Hahn: Shpresoj që vendimi për negociatat të merret në korrik!

RTSH - 15.05.2019

Këshilli i Ministrave i BE ka mundësi të shqyrtojë në korrik rekomandimin tashmë të deklaruar të Komisionit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut lidhur me çeljen e negociatave të ...

Han: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë dhe nuk është e drejtë të dënohet tani!

Flaka - 16.05.2019

Komisioneri i Zgjerimit të BE Johannes Hahn tha në një intervistë për “Deutsche Welle” se vendi ynë ka bërë shumë në fushën e politikës së jashtme dhe premtimi për Maqedoninë duhet të mbahet, ...

Negociatat/ Hahn: Një pamje thotë më shumë se njëmijë fjalë

BalkanWeb - 16.05.2019

Në një intervistë ekskluzive me Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, thotë se imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson shumë një vendim pozitiv pro negociatave.

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

LajmiFundit - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Negociatat/ Hahn jep lajmin e mirë për shqiptarët: Para verës do..

SOT - 15.05.2019

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Komisioneri Hanh ka thënë se “Reforma në Drejtësi e Shqipëri duhet të shpërblehet”, duke shtuar se “pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë ...

Maqedonia e Veriut optimiste për marrjen e datës për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian

Telegrafi - 15.05.2019

Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit.

Pas Holandës edhe vende të tjera do kthejnë vizat? Hahn jep përgjigjen e prerë

SOT - 14.05.2019

Johannes Hahn, Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian ka folur për hapjen e negociatave të Shqiprisë me BE-në. Në fjalën e tij, në një intervistë për Radio Europa e Lirë, Hahn ka dhënë dhe një ...

Negociatat e anëtarësimit, Hahn optimist për Shqipërinë e Maqedoninë

ABC News - 14.05.2019

Komisioneri i BE për Zgjerimin Johanes Hahn është shprehur optimist se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të marrin një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit.

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës

Botasot - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

Johannes Hahn thirrje opozitës: Protestat e dhunshme po ndikojnë negativisht në vendimin e BE

Gazeta Express - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për DW, se Shqipëria është në prag të hapjes së negociatave por imazhi që po lënë protestat e dhunshme mund të ...

Hahn jep shpresë: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë brenda afatit

Albeu.com - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë. Reforma në drejtësi të shpërblehet

Java News - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pret nje rekomandim pozitiv per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut per hapjen e negociatave.

Maqedonia e Veriut shumë afër fillimit të bisedimeve me Bashkimin Evropian

SOT - 15.05.2019

Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit.

Hahn qetëson shqiptarët: Holanda nuk vendos vizat, negociatat para verës

Albeu.com - 14.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Hahn: Përpara verës

Java News - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johanes Hahn ka deklaruar se vendimi për hapjen ose jot ë negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret përpara verës.

Protestat/ Komisioneri Hahn dënon dhunën: Po ndikojnë negativisht në vendimin e BE-së

Java News - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për DË, se Shqipëria është në prag të hapjes së negociatave por imazhi që po lënë protestat e dhunshme mund të ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Top Channel - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn qetëson shqiptarët: Holanda nuk vendos vizat, negociatat para verës

Ina - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës

Flaka - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

Kriza politike, Hahn: Qeveria e ka për detyrë të afrohet me opozitën

Mapo - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Deutsche Welle, ka thënë se Shqipëria është në prag të hapjes së negociatave por imazhi që po lënë protestat e ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Botasot - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn: Shqipëria duhet shpërblyer për Reformën në Drejtësi

Alsat - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn tha se Reforma në Drejtësi në Shqipëri është diçka që duhet të shpërblehet. Në një intervistë për radion “Europa e Lirë”, Hahn tha se pret ...

"Një pamje flet më shumë se njëmijë fjalë", komisioneri Hahn 'shuplakë' Bashës dhe Kryemadhit

SOT - 16.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për ka thënë se Shqipëria është në prag të hapjes së negociatave por imazhi që po lënë protestat e dhunshme mund të ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Gazeta Express - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

BalkanWeb - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Hahn: Imazhi i Shqipërisë, ndikim shumë të madh tek vendimmarësit në Bashkimin Europian

Medial - 16.05.2019

TIRANË, 16 maj /MEDIAL/Imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson shumë një vendim pozitiv pro negociatave. Në një intervistë ekskluzive me Deutsche Ëelle-n, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, ...

Protestat në Shqipëri, Hahn: Një pamje thotë më shumë se njëmijë fjalë

Botasot - 16.05.2019

Imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson një vendim pozitiv për hapjen e negociatave. Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn në një intervistë për Deutsche Welle thotë se një pamje thotë më shumë se ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Koha.net - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Medial - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Protestat në Shqipëri, Hahn: Një pamje thotë më shumë se njëmijë fjalë

LajmiFundit - 16.05.2019

Në një intervistë ekskluzive me Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, thotë se imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson shumë një vendim pozitiv pro negociatave.

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Alsat - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn shpreson të ketë vendim para verës për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Alsat - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn: Një pamje thotë më shumë se njëmijë fjalë

DW - 16.05.2019

Në një intervistë ekskluzive me Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, thotë se imazhi aktual i Shqipërisë e vështirëson shumë një vendim pozitiv pro negociatave.

Negociatat/ Hahn shpreson të ketë vendim para verës për Shqipërinë

Mapo - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn flet shqip: Treni juaj iku

Respublica - 16.05.2019

Teksa panorama për vendimin e qershorit po qartësohet, ku në lidhje me Shqipërinë nuk pritet të ketë ndonjë suprizë pasi është bërë e qartë që nuk do ketë dritë jeshile, Komisioneri i Zgjerimit ...

Hahn dhe zyrtari i Merkel të prerë, hapja e negociatave me BE pritet para verës, akuza opozitës se po pengon integrimin

SOT - 16.05.2019

Komisioni Europian pret që vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë të merret në qershor. Edhe pse është folur se mund të kemi një shtyrje në vjeshtë, për Komisionerin Johanes Hahn, Shqipëria ...