TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pamje dramatike si nëpër filma, rojet bregdetare kapin anijen me 12 ton kokainë

Alsat - 12.07.2019

Pamje dramatike janë parë në Oqeanin Paqësor në SHBA. Nëndetësja e gjatë 12 metra ishte duke transportuar tetë ton kokanë për në SHBA. Video shfaqë një anëtar të Gardës Bregdetare se si arrin që me ...

Ndjekja e një nëndetëseje që transportonte kokainë në Paqësor

BalkanWeb - 12.07.2019

Rojet bregdetare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë publikuar një video që tregon ndjekjen e e një nëndetëseje. Një blitz në ujërat ndërkombëtare, në Oqeanin Paqësor, në 18 qershor tregon se ...

Momenti dramatik kur ushtarët amerikanë kërcejnë mbi nëndetësen e mbushur me kokainë

Gazeta Express - 12.07.2019

Roja Bregdetare e SHBA-së lëshoi të enjten një video të anëtarëve të shërbimit të tyre duke kërcyer mbi një nëndetëse të mbushur me kokainë – me një vlerë prej 232 milionë dollarë.

Norvegji, rrezatim bërthamor nga nëndetësja ruse e fundosur në ’89

Mapo - 11.07.2019

Norvegjia ka zbuluar një rrezatim bërthamor 800 mijë herë më të lartë se niveli normal në një nëndetëse ruse të fundosur në detin e saj në vitin 1989.

Rreziku i rrezatimit nga nëndetësja e fundosur ruse

VOA - 11.07.2019

Shkencëtarët thonë se një nëndetëse bërthamore ruse që u fundos pranë brigjeve të Norvegjisë në Detin Barenc në vitin 1989, është duke lëshuar nivele të larta rrezatimi.

Momenti dramatik kur ushtarët amerikanë kërcejnë mbi nëndetësen e mbushur me kokainë

Zeri - 12.07.2019

Roja Bregdetare e SHBA-së lëshoi të enjten një video të anëtarëve të shërbimit të tyre duke kërcyer mbi një nëndetëse të mbushur me kokainë – me një vlerë prej 232 milionë dollarë.

Franca inauguron një seri të re nëndetësesh bërthamore

Botasot - 10.07.2019

Franca do të inaugurojë të premten “Suffren”, nëndetësja e parë bërthamore sulmuese (SNA), të një serie prej gjashtë të tillash në gjendje që të lëshojë raketa të komanduara me rreze të gjatë si dhe ...

Shkenctarët japin alarmin, nëndetësja ruse e fundosur sjell rrezatim të lartë

Botasot - 11.07.2019

Shkencëtarët thonë se një nëndetëse bërthamore ruse që u fundos pranë brigjeve të Norvegjisë në Detin Barenc në vitin 1989, është duke lëshuar nivele të larta rrezatimi.

Franca bëhet me nëndetëse të reja bërthamore

Gazeta Express - 10.07.2019

Franca do të inaugurojë të premten “Suffren”, nëndetësja e parë bërthamore sulmuese (SNA) të një serie prej gjashtë të tillash në gjendje që të lëshojë raketa të komanduara me rreze të gjatë si dhe ...

Alarmi/ Nëndetësja ruse e fundosur sjell rrezatim të lartë

Top Channel - 12.07.2019

Shkencëtarët thonë se një nëndetëse bërthamore ruse që u fundos pranë brigjeve të Norvegjisë në Detin Barenc në vitin 1989, është duke lëshuar nivele të larta rrezatimi.

Franca inauguron një seri të re nëndetësesh bërthamore

Telegrafi - 10.07.2019

Franca do të inaugurojë të premten “Suffren”, nëndetësja e parë bërthamore sulmuese (SNA), të një serie prej gjashtë të tillash në gjendje që të lëshojë raketa të komanduara me rreze të gjatë si dhe ...

Shkenctarët japin alarmin, nëndetësja ruse e fundosur sjell rrezatim të lartë

Gazeta Express - 12.07.2019

Shkencëtarët thonë se një nëndetëse bërthamore ruse që u fundos pranë brigjeve të Norvegjisë në Detin Barenc në vitin 1989, është duke lëshuar nivele të larta rrezatimi.

Franca bëhet me nëndetëse të reja bërthamore

Tetova Sot - 10.07.2019

Franca do të inaugurojë të premten “Suffren”, nëndetësja e parë bërthamore sulmuese (SNA) të një serie prej gjashtë të tillash në gjendje që të lëshojë raketa të komanduara me rreze të gjatë si dhe ...

Alarm: Nëndetësja ruse e fundosur sjell rrezatim të lartë

Lajmi.net - 12.07.2019

Nëndetësja “Komsomolets” funksiononte me energji bërthamore dhe ishte e mbrojtur nga një shtresë titani. Ajo gjithashtu kishte dy raketa që mund të godisnin me armatim bërthamor.

Franca inauguron një seri të re nëndetësesh bërthamore

Alsat - 10.07.2019

Franca do të inaugurojë të premten “Suffren”, nëndetësja e parë bërthamore sulmuese (SNA) të një serie prej gjashtë të tillash në gjendje që të lëshojë raketa të komanduara me rreze të gjatë si dhe ...

Shkencëtarët japin alarmin, nëndetësja ruse e fundosur sjell rrezatim të lartë

Zeri - 12.07.2019

Shkencëtarët thonë se një nëndetëse bërthamore ruse që u fundos pranë brigjeve të Norvegjisë në Detin Barenc në vitin 1989, është duke lëshuar nivele të larta rrezatimi.

Franca inauguron një seri të re nëndetësesh bërthamore

Flaka - 10.07.2019

Franca do të inaugurojë të premten “Suffren”, nëndetësja e parë bërthamore sulmuese (SNA), të një serie prej gjashtë të tillash në gjendje që të lëshojë raketa të komanduara me rreze të gjatë si dhe ...

Alarmi/ Nëndetësja ruse e fundosur sjell rrezatim të lartë

Zhurnal - 12.07.2019

Shkencëtarët thonë se një nëndetëse bërthamore ruse që u fundos pranë brigjeve të Norvegjisë në Detin Barenc në vitin 1989, është duke lëshuar nivele të larta rrezatimi.

Franca inauguron një seri të re nëndetësesh bërthamore

BalkanWeb - 11.07.2019

Franca do të inaugurojë të premten “Suffren”, nëndetësja e parë bërthamore sulmuese (SNA), të një serie prej gjashtë të tillash në gjendje që të lëshojë raketa të komanduara me rreze të gjatë si dhe ...

Franca nis inaugurimin e serisë së nëndetëseve te reja bërthamore

SOT - 11.07.2019

Franca do të inaugurojë të premten “Suffren”, nëndetësja e parë bërthamore sulmuese (SNA), të një serie prej gjashtë të tillash në gjendje që të lëshojë raketa të komanduara me rreze të gjatë si dhe ...