TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjelbërimi i Tiranës, Veliaj: 8 mijë pemë dhe 32 mijë bimësi

Top Channel - 17.02.2017

Në më pak se një vit në Tiranë janë mbjellë 8 mijë pemë dhe 32 mijë bimësi në të gjitha parqet dhe rrugët ndërsa Plani i Përgjithshëm Vendor parashikon mbjelljen e 2 milionë pemëve deri në vitin 2030.

Veliaj: Parku i Liqenit destinacioni më i vizituar nga qytetarët

Java News - 17.02.2017

Bashkia e Tiranës vijoi sot analizat e punës së ndërmarrjeve të saj me Agjencinë e Parqeve dhe Rekreacionit. Në takim mori pjesë edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili theksoi ...

Veliaj apel opozitës: Mos e bëni pis Tiranën të shtunën

Vision Plus - 17.02.2017

Një ditë para protestës së partisë Demokratike, kryebashkiaku Erion Veliaj, i kërkoi subjektit më të madh opozitar që të mos e bëjnë Tiranën pis gjatë tubimit të saj.

Protesta e PD, Veliaj: Protestoni si qytetarë, mos na e bëni pis Tiranën!

Ora news - 17.02.2017

Në analizën vjetore të Agjencisë së Parqeve dhe të Rekreacionit, kryetari i Bashkisë se Tiranes, Erion Veliaj u bëri thirrje protestuesve që të tregohen të kujdesshëm për të mos e ndotur apo dëmtuar ...

Veliaj: I dhashë leje PD-së për protestën por një gjë i them, mos na bëni pis Tiranën!

BalkanWeb - 17.02.2017

Gjatë analizës së Agjencisë së Parqeve të Rekreacionit, kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka përshëndetur punën e APR-së për “operacionin gjigand të mbjelljes së pemëve dhe lirimin e hapësirave ...

Protesta e PD, Veliaj thirrje qytetarëve për rregull dhe pastërti gjatë tubimit

Java News - 17.02.2017

Në analizën vjetore të Agjencisë së Parqeve dhe të Rekreacionit, kryetari i Bashkisë se Tiranes, Erion Veliaj u bëri thirrje protestuesve që të tregohen të kujdesshëm për të mos e ndotur apo dëmtuar ...

Protesta e 18 shkurtit në Tiranë, Veliaj surprizon PD-në: Vazhdoni, por kujdes…

LajmiFundit - 17.02.2017

Erion Veliaj, gjatë analizës së Agjencisë së Parqeve të Rekreacionit, ka përshëndetur punën e APR-së për “operacionin gjigand të mbjelljes së pemëve dhe lirimin e hapësirave publike në Tiranë”.

Veliaj vlerëson ndërhyrjet në infrastrukturë

Top Channel - 16.02.2017

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shprehur entuziast lidhur me punët e bëra në infrastrukturë, ato që sipas tij nuk kanë shumë të dukur, por nëse nuk do të ishin bërë do të kishte ...

Veliaj: 10 km rrugë të dedikuara për biçikletat dhe autobusët

Botasot - 16.02.2017

Përmirësimi i infrastrukturës rrugore në akset kryesore të Tiranës dhe rikualifikimi urban i blloqeve të banimit do të jenë në fokusin e Bashkisë së Tiranës edhe për vitin 2017.

Veliaj: Nga pranvera qeset plastike me pagesë. Ja pse duhet t’i përdorim sa më pak

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANE – Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj falënderoi ndërrmarjen e punëtorëve duke e cilësuar punën e tyre në kryeqytet si të shkëlqyer. Gjatë analizës së ndërrmarjes, ai tha se Bashkia duhet ...

Demokracia në vendimmarrje

ABC News - 16.02.2017

Forcimi i pjesëmarrjes së qytetarëve në vendimmarrjen e strukturave të qeverisjes vendore. Është ky qëllimi i Memorandumit të nënshkruat sot nga Bashkia e Tiranës, Këshilli i Evropës dhe Ambasada ...

Ndriçimi i Tiranës, dritat dhe rregullimi i pustetave, prioritet i Bashkisë

Ora news - 16.02.2017

Denoncimet e qytetarëve përmes aplikacionit “Tirana ime”, kanë kontribuar në riparimin e pusetave të hapura që ishin shkak të aksidenteve.Kryebashkiaku Veliaj duke e promovuar sërish këtë projekt që ...

Veliaj: “Bashkia përmirësoi sinjalistikën në kryeqytet; do të vazhdojmë investimet në çdo lagje të Tiranes”

Gazeta Tema - 16.02.2017

Bashkia e Tiranës do të vijojë përmirësimin e sinjalistikës rrugore, si dhe të infrastrukturës së qytetit. Gjatë analizës vjetore të Ndërmarrjes Nr. 2 të Tiranës, kryebashkiaku Veliaj u shpreh se ...

Analiza vjetore e njësisë nr.2, Veliaj: Ka shumë raportime nga qytetarët, ky është tregues i pritshmërive

Java News - 16.02.2017

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka bërë sot analizën vjetore të ndërrmarjes së punëtorëve të qytetit Nr.2. Gjatë kësaj analize Veliaj është ndalur tek ndriçimi, transporti publik, gjendja e ...

Protesta e PD, Veliaj: Protestoni si qytetarë, mos na e bëni pis Tiranën!

Mapo - 17.02.2017

Në analizën vjetore të Agjencisë së Parqeve dhe të Rekreacionit, kryetari i Bashkisë se Tiranes, Erion Veliaj u bëri thirrje protestuesve që të tregohen të kujdesshëm për të mos e ndotur apo dëmtuar ...

Veliaj:Pjesëmarrja e qytetarëve në vendimmarrje, standard në Bashkinë e Tiranës

Albeu.com - 16.02.2017

Bashkia e Tiranës , Këshilli i Evropës dhe Ambasada Zviceriane nënshkruan sot Memorandumin e Mirëkuptimit për mbështetjen dhe forcimin e pjesëmarrjes së qytetarëve në vendimmarrjen e strukturave të ...

Aplikacioni “Tirana ime”, Veliaj: Zgjidhje kreative, çdo denoncim i vlefshëm

SOT - 16.02.2017

Aplikacioni “Tirana ime”, projekt i vënë në dispozicion të qytetarëve nga Bashkia për çdo denoncim të tyre, bëri të mundur riparimin e pusetave të hapura që shpesh bëheshin shkak i aksidenteve.

Veliaj protestuesve: Mos na e ndotni Tiranën!

SOT - 17.02.2017

Gjatë analizës vjetore të Agjencisë së Parqeve dhe të Rekreacionit, kryetari i Bashkisë se Tiranes, Erion Veliaj ju kërkoi protestuesve, pas përfundimit të protestës ta pastrojnë vetë Bulevardin.

Demokracia në vendimmarrje, Bashkia e Tiranës Memorandum Bashkëpunimi me KiE dhe Ambasadën e Zvicrës

Mapo - 16.02.2017

Bashkia e Tiranës, Këshilli i Evropës dhe Ambasada Zviceriane nënshkruan sot Memorandumin e Mirëkuptimit për mbështetjen dhe forcimin e pjesëmarrjes së qytetarëve në vendimmarrjen e strukturave të ...

Protesta e PD, Veliaj: Protestoni si qytetarë, mos na e bëni pis Tiranën!

Albeu.com - 17.02.2017

Në analizën vjetore të Agjencisë së Parqeve dhe të Rekreacionit, kryetari i Bashkisë se Tiranes, Erion Veliaj u bëri thirrje protestuesve që të tregohen të kujdesshëm për të mos e ndotur apo dëmtuar ...

Veliaj: Pjesëmarrja e qytetarëve në vendimmarrje, standard në Bashkinë e Tiranës

SOT - 16.02.2017

Bashkia e Tiranës, Këshilli i Evropës dhe Ambasada Zviceriane nënshkruan sot Memorandumin e Mirëkuptimit për mbështetjen dhe forcimin e pjesëmarrjes së qytetarëve në vendimmarrjen e strukturave të ...