TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Alsat - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar ...

Kurti u kërkon aktivistëve të mos dashurohen në vetvete

Portalb - 13.01.2018

Kur foli për pastërtinë e aktivistëve Albin Kurti porositi që kjo të mos bëhet dashuri në vetvete, transmeton Kallxo.com. Albin Kurti gjatë paraqitjes së platformës për kryetar të Vetëvendosjes para ...

Lista e deputetëve të VV-së që nuk morën pjesë në tubimin e Kurtit

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me ...

Militantët brohorasin parreshtur Albin Kurtin (Video)

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes.

Kurti: Vetëvendosje, organizatë që falë dhe kërkon falje

Alb Portali - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Loading... Kurti tha se janë tri shtylla mbi të cilat qëndron si në themele ky ...

Kurti kërkon besimin për t’u rikthyer në krye të partisë që po i shkapërderdhët

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie, ka paralajmëruar reforma e riorganizim të VV-së, në të gjitha ...

Shpend Ahmeti s’rri të dëgjojë platformën e Kurtit, shkon në Tiranë me Pacollin

Lajmi.net - 13.01.2018

Shpend Ahmeti akoma nuk ka vendosur nëse i bie më mirë nëse deklarohet publikisht kundër Albin Kurtit, ai ka bojkotuar prezantimin e platformës për kryetar të partisë nga Kurti.

Kurti: E falenderoj Ymerin, nuk heqim dorë nga bashkimi kombëtar

Albeu.com - 13.01.2018

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po shpalos platformën e tij para anëtarëve të partisë. Ai fillimisht ka shprehur keqardhje që nuk ka një kundërkandidat pasi sipas tij në ...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë ...

Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit

Albeu.com - 13.01.2018

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune.

Në tubimin ku Kurti shpalos platformën e tij, nuk marrin pjesë grupi anti-Kurti

Lajmi.net - 13.01.2018

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit ...

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Telegrafi - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri.

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

Koha.net - 13.01.2018

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur ...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

Alb Portali - 13.01.2018

Loading... Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij.

Kurti: Ymeri është anëtar i VV-së, do të konsultohem me të siç bënte ai me mua

Koha.net - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për ...

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (Video)

Telegrafi - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të ...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së

Koha.net - 13.01.2018

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

Telegrafi - 13.01.2018

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

Baba i Vetëvendosjes tallet me Visar Ymerin: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

Gazeta Express - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për ...

VIDEO/ Albin Kurti prezanton platformën për “shpëtimin” e Vetëvendosjes: Falenderoj Visar Ymerin, do konsultohem me të

Gazeta Tema - 13.01.2018

Kandidati për kryetar i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, ka falenderuar ish-kreun e dorëhequr të kësaj partie Visar Ymeri. Kurti është duke shpalosur platformën e tij për të drejtuar këtë forcë ...

Ish lideri komunist: Në një parti ku gjatë zgjedhjeve nuk ka më shumë se një kandidat, aty nuk ka demokraci

Lajmi.net - 13.01.2018

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe ...

Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

Ina - 13.01.2018

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

Zhurnal - 13.01.2018

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV Prishtinë, 13 janar - Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

Telegrafi - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

Gazeta Express - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e ...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

Alb Portali - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. Loading... LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën ...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

Telegrafi - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e ...

Nga 32 deputet, vetëm 16 prej tyre morën pjesë në tubimin e Kurtit

Almakos - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me ...

Militantët brohorasin parreshtur ‘Albin Kurti’ (Video)

Almakos - 13.01.2018

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes.

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

Almakos - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri.

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon Albin Kurtit

Telegrafi - 13.01.2018

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata, që sipas saj, ka pasur mospajtime.

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (LIVE/Video)

Almakos - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të ...

Tashmë Shpend Ahmeti e ndjek nga Facebook-u fjalimin e Kurtit

Albeu.com - 13.01.2018

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti , ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

Almakos - 13.01.2018

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

Albeu.com - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti , sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në " Sallën e Kuqe", tek Pallati ...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

Evropaelire - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvend, Vetëvendosje aktualisht është ...

Kurtin s’e ndal dot grupi i Molliqajt, nesër prezanton platformën për kryetar të Vetëvendosjes

Lajmi.net - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti të shtunën do të bëjë prezantimin e platformës së tij. Këtë ai sipas njoftimit të Vetëvendosjes do të bëjë në ‘Sallën e Kuqe’ në ...

Albin Kurti sot prezanton platformën

Lajmi.net - 13.01.2018

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes sot do ta prezantojë platformën e tij. Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur ...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

Almakos - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e ...

Kurti me poezi për kundërshtarët?

Portalb - 11.01.2018

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë filluar të shpërndajnë në Facebook një deklaratë të Albin Kurtit për të cilën ata thonë se e ka dhënë sot në Prizren gjatë vizitës kryetarit të Komunës, ...

Për Krasniqin, figura e Kurtit është e pazëvendësueshme

Koha.net - 11.01.2018

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, pas një bisede me Albin Kurtin, kandidatin e vetëm për kryetar të VV-së, në një intervistë për Rubikon tha se nuk sheh problem esencial brenda partisë, ...

Kurteshi: Kurti mund të dështojë të zgjidhet kryetar i VV-së

Telegrafi - 11.01.2018

Zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje për kryetar të partisë tashmë kanë hyrë në fazën finale me vetëm Albin Kurtin kandidat për këtë post. Por fakti se Kurti është i vetmi kandidat për këtë ...

Krasniqi: Vetëvendosje nuk mund të ndahet për teket e askujt

Koha.net - 11.01.2018

Ndarja e “Vetëvendosjes” nuk përjashtohet si opsion as prej ish-deputetit të këtij subjekti, Florin Krasniqi. Megjithatë, sipas tij, Lëvizja do t’i mbijetojë këtij procesi me Albin Kurtin në krye.

Albin Kurti, i vetëm në garën për kreun e Vetëvendosjes

Durres Lajm - 11.01.2018

Albin Kurti është i vetëm në garën për kryetarin e Vetëvendosjes. Në fundin e një procesi parazgjedhor të pllakosur nga mosmarrëveshje, përplasje e dorëheqje, themeluesi i kësaj lëvizjeje e kërkon ...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon Albin Kurtit

Almakos - 13.01.2018

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata, që sipas saj, ka pasur mospajtime.

Shpend Ahmeti e përcjell Albin Kurtin nga Facebook-u (FOTO)

Ina - 13.01.2018

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ...

Të dorëhequrit nga Vetëvendosje nuk marrin pjesë në prezantimin e Kurtit

Koha.net - 13.01.2018

Në Sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar ...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

Koha.net - 13.01.2018

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i ...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

Koha.net - 12.01.2018

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht ...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV

Albeu.com - 12.01.2018

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar . Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e ...