TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dyshohet për rritje të bashkërenduar të çmimeve nga Ipko e Vala

Zeri - 02.12.2019

Në të njëjtën kohë gjatë këtij viti, dy operatorët e vetëm në Kosovë të telefonisë mobile, Vala dhe Ipko kanë shtrenjtuar çmimet për thirrje telefonike dhe mesazhe. Rritja është e konsiderueshme dhe e menjëhershme.

Shfrytëzojnë mbylljen e Z-Mobile, IPKO e VALA dyshohet se u morën vesh për rritje të çmimeve

Insajderi - 02.12.2019

Dyshohet se kjo është bërë në mënyrë të bashkërenduar pas daljes nga tregu të Z-Mobile, të cilës iu shkëput kontrata nga Telekomi në korrik të këtij viti, përcjellë Buletini Ekonomik. Burime të afërta me ketë proces i kanë thënë Buletinit Ekonomik ...