TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Françesko Tahiraj firmos me Hajdukun e Splitit

SuperSport - 12.01.2019

Një sulmues shqiptar tek Hajduku i Splitit. Françesko Tahiraj ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë me klubin kroat, Hajduk Split, me vlerë deri në vitin 2022.

Ylli shqiptar në klubin e madh kroat

Zeri - 12.01.2019

Françesko Tahiraj ka nënshkruar kontratë me Hajdukun e Splitit deri në vitin 2022, shkruan hrt.hr, transmeton zeri.info. Tahiraj menjëherë do të udhëtojë për në Turqi për t’ju bashkuar shokëve tjerë ...

Zyrtare: Tahiraj nënshkruan me Hajduk Splitin

Telegrafi - 12.01.2019

Francesco Tahiraj ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë me klubin kroat, Hajduk Split, kontratë e cila vlen deri më 2022. Sulmuesi i ri shqiptar ka përfunduar me sukses ...

Zyrtare: Francesco Tahiraj i bashkohet Hajdukut të Splitit

Gazeta Express - 12.01.2019

Mesfushori shqiptar Francesco Tahiraj i është bashkuar edhe zyrtarisht Hajkukut të Splitit, pasi me sukses i kaloi testet mjekësore mëngjesin e sotëm, njofton klubi kroat në faqen e vet ...

Tahiraj nënshkruan me Hajdukun e Splitit

Koha.net - 12.01.2019

Françesko Tahiraj ka kaluar me sukses testet mjekësore të cilat ka qenë duke i kryer nga mëngjesi i sotëm në Split, ka nënshkruar marrëveshje me klubin deri më 2022 ndërsa nesër do të niset për në ...

Tahiraj kalon tek Hajduku Splitit

ABC News - 12.01.2019

Françesko Tahiraj do ta vazhdojë karrierën në Kroaci. Sulmuesi shqiptar do të largohet nga Sllovenia, për të luajtur me Hajdukun e Splitit. Golat e tij tërhoqën vëmendjen, siç edhe pritej.

Tahiraj në Hajduk Split, klubi befason

Botasot - 12.01.2019

Frasncesco Tahiraj është zyrtarisht pjesë e ekipit të Hajduk Split në Kroaci. Futbollisti 22 vjeçar, me orgjinë nga Vlora, i lindur, rritur dhe formuar në Itali tek Akademia e Juventus si futbollist, ...

Hapi i madh në karrierë, mesfushori shqiptar kalon tek Dinamo e Zagrebit

BalkanWeb - 12.01.2019

Një nga talentet shqiptare, por që nuk është marrë ndonjëherë në konsideratë nga trajneri Kristian Panuçi, është pikërisht Françesko Tahiraj. I riu nga Vlora, që e ka nisur në akademinë e Juventusit, ...

Francesco Tahiraj shumë pranë Dinamo Zagrebit

Telegrafi - 11.01.2019

Francesco Tahiraj konsiderohet si lojtar i ri i Dinamo Zagrebit. Shqiptari 22-vjeçar i skuadrës sllovene i Aluminij ishte në Hajduk gjatë javës së fundit, megjithatë, duket se ka zgjedhur të shkojë ...

Zyrtare: Tahiraj nënshkruan me Hajduk Splitin

Almakos - 12.01.2019

Francesco Tahiraj ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë me klubin kroat, Hajduk Split, kontratë e cila vlen deri më 2022. Sulmuesi i ri shqiptar ka përfunduar me sukses ...

Francesco Tahiraj shumë pranë Dinamo Zagrebit

Almakos - 11.01.2019

Francesco Tahiraj konsiderohet si lojtar i ri i Dinamo Zagrebit. Shqiptari 22-vjeçar i skuadrës sllovene i Aluminij ishte në Hajduk gjatë javës së fundit, megjithatë, duket se ka zgjedhur të shkojë ...

Zyrtare: Tahiraj nënshkruan me Hajduk Splitin

Lajm - 12.01.2019

Francesco Tahiraj ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë me klubin kroat, Hajduk Split, kontratë e cila vlen deri më 2022. Sulmuesi i ri shqiptar ka përfunduar me sukses ...

Sulmuesi shqiptar, nga Juventusi 'bie' te skuadra kroate

Zeri - 11.01.2019

Francesco Tahiraj konsiderohet si lojtar i ri i Dinamo Zagrebit. Shqiptari 22-vjeçar i skuadrës sllovene i Aluminij ishte në Hajduk gjatë javës së fundit, megjithatë, duket se ka zgjedhur të shkojë ...

Edhe një shqiptar te Dinamo e Zagrebit

Botasot - 11.01.2019

Pas Arijan Ademit e Amir Rrahmanit, një tjetër futbollist shqiptar mund të konsiderohet pjesë e gjigantit të futbollit kroat, Dinamo e Zagrebit. 22-vjeçari Francesco Tahiraj është afër zyrtarizimit ...