TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Antikorrupsioni ende pa përgjigje për VMRO-në

Botasot - 12.08.2017

VMRO-DPMNE të martën ka kërkuar interpretim urgjent të Kodit Zgjedhor prej Komisionit për Antikorrupsion. Por nga ky Institucion akoma pa përgjigje. “Akoma nuk kemi marrë përgjigje”, tha Ane ...

Kush ka frikë nga shkarkimi i kryeprokurorit Zvërlevski?

Zhurnal - 12.08.2017

Kush ka frikë nga shkarkimi i kryeprokurorit Zvërlevski? Shkup, 12 gusht - Shkarkimi i kryeprokurorit të Maqedonisë, Marko Zvërlevski nga ana e Parlamentit të Maqedonisë është bërë temë ditë për ...

Opozita nga foltorja fletë për gjithçka, vetëm për Zvërlevskin JO!

Zhurnal - 12.08.2017

Opozita nga foltorja fletë për gjithçka, vetëm për Zvërlevskin JO! Shkup 12 gusht - Gjatë gjithë ditës, deputetët e VMRO-DPMNE-së, nga foltorja e Kuvendit diskutonin për qeverinë, për zjarret, për ...

Seanca për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon nesër

Telegrafi - 12.08.2017

Deputetët e OBRM-PDUKM, në pjesën e dytë të diskutimeve të sotme, si pjesë e gjashtë e seancës për shkarkimin e Prokurorit publik Marko Zvërlevski thanë se me pikën për shkarkimin e Prokurorit ...

VMRO, deputetëve të LSDM-së: Argumentoni përse duhet të shkarkohet Zvërlevski!

Almakos - 12.08.2017

Më shumë se një muaj e gjysmë debat për shkarkimin e Marko Zvërlevskit, por assesi nuk arrihet në pikën e votimit. Deputetët e VMRO DPMNE-së i replikonin njëri tjetrit dhe kritikonin kundërshtarët e ...

Shilegov: VMRO të ndalojë mbrojtjen e Zvërlevskit

Almakos - 12.08.2017

Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të ndalojë mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Spas tij, për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të ...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së ‘sulmojnë’ mediat

Alb Portali - 12.08.2017

Loading... Deputetët e VMRO-DPMNE-së në vazhdimin e seancës së sotme për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, sulmuan mediat dhe OJQ-të se punojnë për qeverinë për të kritikuar opozitën se ...

Tuntev: Nuk bëhemi pjesë e diskutimeve të kota

Telegrafi - 12.08.2017

Edhe pse kemi shumë për të thënë për Marko Zvërlevskin, për qindra persona që pa dëshmi përfunduan në burgje, për mos ngritjen e padive, deputetët e LSDM-së nuk do të marrin pjesë në këtë debat të ...

Seanca për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon nesër

Botasot - 12.08.2017

Deputetët e OBRM-PDUKM, në pjesën e dytë të diskutimeve të sotme, si pjesë e gjashtë e seancës për shkarkimin e Prokurorit publik Marko Zvërlevski thanë se me pikën për shkarkimin e Prokurorit ...

VMRO, deputetëve të LSDM-së: Argumentoni përse duhet të shkarkohet Zvërlevski!

Alb Portali - 12.08.2017

Më shumë se një muaj e gjysmë debat për shkarkimin e Marko Zvërlevskit, por assesi nuk arrihet në pikën e votimit. Deputetët e VMRO DPMNE-së i replikonin njëri tjetrit dhe kritikonin kundërshtarët e ...

Shilegov: VMRO të ndalojë mbrojtjen e Zvërlevskit

Alb Portali - 12.08.2017

Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të ndalojë mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Spas tij, për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të ...

Deputetët e VMRO-së "sulmojnë" mediat

Botasot - 12.08.2017

Deputetët e VMRO-DPMNE-së në vazhdimin e seancës së sotme për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, sulmuan mediat dhe OJQ-të se punojnë për qeverinë për të kritikuar opozitën se po e bllokon ...

Sot vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik

Telegrafi - 12.08.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski, njofton Telegrafi Maqedoni .

Tuntev: Nuk bëhemi pjesë e diskutimeve të kota

Botasot - 12.08.2017

Edhe pse kemi shumë për të thënë për Marko Zvërlevskin, për qindra persona që pa dëshmi përfunduan në burgje, për mos ngritjen e padive, deputetët e LSDM-së nuk do të marrin pjesë në këtë debat të ...

Zvërlevski nuk u shkarkua as sonte

Flaka - 11.08.2017

Kryeparlamentari Talat Xhaferi, e ndërpreu seancën në të cilën diskutoheshte për shkarkim të prokurorit publik Marko Zvërlevski dhe tha se ajo do të vazhdojë nesër në ora 12, transmeton FLAKA.

Prokurori Publik “mban peng” reformat në gjyqësor

Evropaelire - 11.08.2017

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët ...

Shilegov: VMRO-DPMNE-ja përmes përpjekjes për bllokim të Kuvendit e mbron Zvërlevskin

Zhurnal - 11.08.2017

Shilegov: VMRO-DPMNE-ja përmes përpjekjes për bllokim të Kuvendit e mbron Zvërlevskin Shkup, 11 gusht - VMRO-DPMNE-ja duhet të ndërpresë me mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend, tha ...

Shkarkimi i Zvërlevskit mund të zvarritet deri në fund të shtatorit

Portalb - 11.08.2017

Gjithçka ka fundin e saj, duke përfshirë edhe debatin në Kuvend për shkarkimin e prokurorit Marko Zvërlevski, të cilin Qeveria e re vendosi ta ndërrojë për shkak mosreagimit të tij dhe punës ...

Xhaferi thirri sigurimin gjatë debatit për shkarkimin e Zvërlevskit

Zhurnal - 11.08.2017

Xhaferi thirri sigurimin gjatë debatit për shkarkimin e Zvërlevskit Shkup, 11 gusht - Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me ...

Alinea 4 e shtuar në Kodin Zgjedhor në Marrëveshjen e Përzhinos e frenon shkarkimin e Zvërlevskit

Portalb - 11.08.2017

Dispozita e nenit 8-të të Kodi Zgjedhor për të cilën VMRO-DPMNE-ja kërkon mendim nga Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit në lidhje me diskutimin kuvendor për shkarkimin e prokurorit ...

Kuvendi debaton për shkarkimin e Zvërlevskit, debati do të vazhdojë pas pauzës procedurale

Zhurnal - 11.08.2017

Kuvendi debaton për shkarkimin e Zvërlevskit, debati do të vazhdojë pas pauzës procedurale Shkup, 11 gusht - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e vazhdoi seancën e gjashtë me debat të ...

Zvërlevski ka nën kontroll qindra zyrtarë policor

Zhurnal - 11.08.2017

Zvërlevski ka nën kontroll qindra zyrtarë policor Shkup, 11 gusht - Prokurori i Përgjithshëm Mark Zvrlevski për hetimet që janë në rrjedhë, për të cilat nuk zbulohen detaje, ka të angazhuar rreth 150 ...

Kuvendi sot do e vazhdoj debatin për shkarkimin e Zvërlevskit

Almakos - 11.08.2017

11 August Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski.

Kërkesa e VMRO-DPMNE-së zvarrit edhe më shumë shkarkimin Zvërlevskit

Portalb - 11.08.2017

Deputetët e VMRO-DPMNE-së duke kërkuar pauzë njëorëshe gjatë zhvillimit të seancës kuvendore rikthyen mekanizmin e mehershëm të tyre me çka do të zvarrisin edhe më shumë shkarkimin e prokurorit ...

VMRO-DPMNE flet me vetveten: “ashtu është”, “e saktë”, “keni të drejtë”, “pajtohem me ju”

Portalb - 11.08.2017

“Ashtu është”, “është e saktë”, “keni të drejtë dhe “pajtohem me ju”, ishin frazat të cilat mund të dëgjoheshin në fillimin e çdo kundër-replikës në seancën kuvendore për shkarkimin e prokurorit ...

Ligji për gjuhët para deputetëve menjëherë pas pushimeve

Zhurnal - 11.08.2017

Ligji për gjuhët para deputetëve menjëherë pas pushimeve Shkup, 11 gusht - Ligji për gjuhët do të votohet para pauzës së deputetëve për zgjedhjet lokale, kështu bëjnë të ditur shërbimet e ...

Shilegov: VMRO-DPMNE duhet ta ndërrojë retorikën me të cilën dëshiron të shkaktojë incident në Kuvend

Portalb - 11.08.2017

“Përmes përpjekjes që ta bllokojnë Kuvendin deputetët e VMRO-DPMNE-së dëshirojnë ta ndërpresin procesin e shkarkimit të prokurorit publik Marko Zvërlevski”, tha Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, ...

Xhaferi u tha deputetëve të VMRO-së: Nëse nuk e dini kush jam, unë jam kryetar i Kuvendit

Portalb - 11.08.2017

Në seancën e sotme të Kuvendit përsëri pati debat mes kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferit dhe deputetëve të opozitës së VMRO-DPMNE-së, të cilët vazhdimisht flasin për pakënaqësitë e punës së ...

Kuvend/ Dimovski kërkon të mos diskutohet për Zvërlevskin, refuzon Xhaferi

Almakos - 11.08.2017

Seanca maratonike për shkarkimin e Prokurorit Publik Marko Zvërlevski ka vazhduar edhe sot, edhe pse në seancën mungojnë 30 deputetë. Mungesa e deputetëve ishte arsyeja që deputeti i VMRO-DPMNE-së, ...

Ohër, një burrë gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Zhurnal - 11.08.2017

Ohër, një burrë gjendet i vdekur në shtëpinë e tij "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për ...

Antikorrupsioni, ende asnjë përgjigje për OBRM-në (Video)

Telegrafi - 11.08.2017

Kaluan dy ditë pasi OBRM-PDUKM kërkoi që Komisioni Antikorrupsion ta interpretojë nëse Ligji i zgjedhjeve ndalon shkarkimin e funksionarëve në periudhën kur janë shpallur zgjedhjet.

Tragjedi në Shkup, një grua hidhet nga ndërtesa, gjen vdekjen

Zhurnal - 11.08.2017

Tragjedi në Shkup, një grua hidhet nga ndërtesa, gjen vdekjen "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni ...

Përfshihet nga flaka një ndërtesë në Shkup

Zhurnal - 11.08.2017

Përfshihet nga flaka një ndërtesë në Shkup "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të ...

Nxehet debati në Kuvend, VMRO: Shumica provokon incident të ri

Flaka - 11.08.2017

XHAFERI: Derisa ju flisni në kor , nuk do ta merni atë ashtu. DIMOVSKI: Kush jeni ju? XHAFERI : Unë jam kryetar i Kuvendit dhe unë e udhëheq seancën Ilija Dimovski.

(VIDEO) Talat Xhaferi dhe VMRO grinden për Zvërlevskin

Alb Portali - 11.08.2017

Kuvendi assesi nuk po arrin ta vendosë në votim shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski. Seanca e sotme nisi me përplasje të Talat Xhaferit dhe Ilija Dimovskit për atë se a ka të drejtë Kuvendi ...

Shkarkimi i Zvërlevskit në udhëkryq

Flaka - 11.08.2017

Me kërkesë të deputetit Zoran Ilieski nga VMRO-DPMNE, spikeri Talat Xhaferi dha pauzë të re prej një ore për seancën për shkarkimin e Marko Zvërlevskit, transmeton FLAKA.

Puna e Kuvendit në “vendnumëro”

Flaka - 11.08.2017

Edhe sot pritet që deputetët e VMRO-DPMNE-së të bllokojnë seancën kuvendore për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski Deputetë e VMRO-së pritet të replikojnë njëri tjetrin dhe të shfrytëzojnë ...

Seanca për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon nesër

Flaka - 12.08.2017

Deputetët e VMRO-DPMNE, në pjesën e dytë të diskutimeve të sotme, si pjesë e gjashtë e seancës për shkarkimin e Prokurorit publik Marko Zvërlevski thanë se me pikën për shkarkimin e Prokurorit ...

Sot vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik

Lajm - 12.08.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski.

Tuntev: Nuk bëhemi pjesë e diskutimeve të kota

Lajm - 12.08.2017

Edhe pse kemi shumë për të thënë për Marko Zvërlevskin, për qindra persona që pa dëshmi përfunduan në burgje, për mos ngritjen e padive, deputetët e LSDM-së nuk do të marrin pjesë në këtë debat të ...

Prokurori Publik “mban peng” reformat në gjyqësor

Flaka - 11.08.2017

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët ...

I vidhet kartela Xhaferit, thërret sigurimin

Portalb - 11.08.2017

Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos ...

Kuvendi debaton për shkarkimin e Zvërlevskit, debati do të vazhdojë pas pauzës procedurale

Idividi - 11.08.2017

Shkup, 11 gusht 2017 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e vazhdoi seancën e gjashtë me debat të përgjithshëm për Propozimin për shkarkimin e prokurorit shtetëror publik Marko Zvërlevski.

Maqedoni, vazhdon debati për shkarkimin e Zvërlevskit

Botasot - 11.08.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot pritet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski.

Kuvend/ Dimovski kërkon të mos diskutohet për Zvërlevskin, refuzon Xhaferi

Alb Portali - 11.08.2017

Seanca maratonike për shkarkimin e Prokurorit Publik Marko Zvërlevski ka vazhduar edhe sot, edhe pse në seancën mungojnë 30 deputetë. Mungesa e deputetëve ishte arsyeja që deputeti i VMRO-DPMNE-së, ...

Antikorrupsioni, ende asnjë përgjigje për VMRO-në (Video)

Alb Portali - 11.08.2017

Loading... Kaluan dy ditë pasi VMRO-DPMNE kërkoi që Komisioni Antikorrupsion ta interpretojë nëse Ligji i zgjedhjeve ndalon shkarkimin e funksionarëve në periudhën kur janë shpallur zgjedhjet.

VMRO-DPMNE kërkoi që të mos punojë nesër, Xhaferi ua ktheu: Ju jeni fajtorë

Flaka - 12.08.2017

Kuvendi nesër në ora 11:00 do ta vazhdojë debatin maratonik për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski, shkruan Fokus, transmeton FLAKA. Ndaj kërkesës së VMRO-DPMNE-së që të mos punojnë të ...