TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tsipras në telashe, ‘divorc’ brenda qeverisë greke?

Java News - 12.01.2019

Votimi historik në Parlamentin e Maqedonisë që vulosi emrin e ri të shtetit, duket se po përshpejton divorcin brenda qeverisë greke. “Kathimerini” raporton se ditën e dielë është parashikuar të ...

Mediat greke: Nesër takim Cipras – Kamenos

Medial - 12.01.2019

Athinë, 12 janar 2019 (MEDIAL) – Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kamenos nesër në orën 10.30 sipas kohës lokale do të mbajnë takim, publikuan mediat greke, duke iu ...

Ndryshimet e votuara kushtetuese temë kryesore në Greqi

Medial - 12.01.2019

Athinë, 12 janar 2019 (MEDIAL) – Urimi i parë nga Greqia për kryeministrin e Maqedonisë për ndryshimet e votuara kushtetuese arriti prej kryeministrit grek, ndërsa procesi i përfunduar me sukses tek ...

Cipras e uroi Zaevin për votimin e ndryshimeve kushtetuese

Portalb - 11.01.2019

Për votimin e ndryshimeve kushtetuese, kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka biseduar dhe e ka uruar kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, njofton Portalb.mk .

Cipras uron kryeministrin maqedonas për ndryshimin e emrit

Botasot - 11.01.2019

Kryeministri grek, Aleksis Cipras përgëzoi homologun maqedonas, Zoran Zaev pas votimit historik të deputetëve në Shkup për të riemërtuar vendin e tyre në ”Republika e Maqedonisë së Veriut”, njoftuan ...

Cipras e uroi Zaevin

Medial - 11.01.2019

Për ndryshimet e votuara kushtetuese, kryeministri grek Aleksis Cipras ka biseduar dhe e ka uruar kryeministrin e tij Zoran Zaev, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Divorc brenda qeverisë greke?

Gazeta Tema - 12.01.2019

Votimi historik në Parlamentin e Maqedonisë që vulosi emrin e ri të shtetit, duket se po përshpejton divorcin brenda qeverisë greke. “Kathimerini” raporton se ditën e dielë është parashikuar të ...

Sot pritet të takohen Cipras dhe Kamenos

Alsat - 13.01.2019

Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kamenos sot në orën 10.30 sipas kohës lokale do të mbajnë takim, publikuan mediat greke, duke iu referuar burimeve qeveritare.

Cipras e uroi Zaevin

Tetova Sot - 11.01.2019

Për ndryshimet e votuara kushtetuese, kryeministri grek Aleksis Cipras ka biseduar dhe e ka uruar kryeministrin e tij Zoran Zaev. “Kryeministri Aleksis Cipras kontaktoi me kryeministrin e IRJM-së, ...

Sot pritet të takohen Cipras dhe Kamenos

Botasot - 13.01.2019

Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kamenos sot në orën 10.30 sipas kohës lokale do të mbajnë takim, publikuan mediat greke, duke iu referuar burimeve qeveritare.

Cipras uron Zaevin për votimin e ndryshimeve kushtetuese

Alsat - 11.01.2019

Kryeministri grek Aleksis Cipras ka uruar kryeministrin Zoran Zaev për votimin e ndryshimeve kushtetuese, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina. “Kryeministri Aleksis Cipras ka kontaktuar me ...

Greqi, pas takimit me Cipras, Kamenos do të tërhiqet nga qeveria

Portalb - 13.01.2019

Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kamenos sot në orën 10.30 sipas kohës lokale do të mbajnë takim, publikuan mediat greke, duke iu referuar burimeve qeveritare.

Sot pritet të takohen Cipras dhe Kamenos, a do të votohet Marrëveshja Prespës?!

Ina - 13.01.2019

Partnerët e koalicionit në Qeverinë greke, Aleksis Cipras dhe Panos Kamenos sot në orën 10.30 sipas kohës lokale do të mbajnë takim, publikuan mediat greke, duke iu referuar burimeve qeveritare.