TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VIDEO/Greqia heshtë për vandalizimin e klasëve ku ndiqen mësimet në gjuhën shqipe në Kretë

Ina - 13.02.2018

Rreth 40 fëmijë shqiptarë u ulën pasditen e së dielës në bankat e Gjimnazit të Parë në qytetin e Haniasë në Kretë, për të ndjekur mësimet në gjuhën shqipe.

Grekët tentojne të shkatërrojnë shkollën shqipe, i vënë naftë dhe vaj dyerve, por nuk arrijnë dot të ndalojnë mësimin

LajmiFundit - 12.02.2018

Mësimet e gjuhës shqipe dhe orët e leksioneve u hapën sërish në komunitetin Chania (Hani) në Kretë të Greqisë. Pas trazirave që shpërthyen për ndalimin e leksioneve në shkollën e mesme Chrysopigi dhe ...

Kretë, vandalizma në shkollën ku bëhen mësimet e gjuhës shqipe/FOTO

Ina - 12.02.2018

Në Chania të Kretës është zhvilluar edhe këtë dielë mësimi i gjuhës amtare për fëmijt e emigrantëve shqiptarë që jetojnë në atë pjesë të ishullit grek.

Kretë/ Vandalizohet shkolla ku bëhen mësimet e gjuhës shqipe

Java News - 12.02.2018

Në Hania të Kretës është zhvilluar edhe këtë dielë mësimi i gjuhës amtare për fëmijet e emigrantëve shqiptarë që jetojnë në atë pjesë të ishullit grek.

Kretë/ Vandalizëm tek shkolla ku bëhen mësimet e gjuhës shqipe, mediat dhe zyrtarët grekë dënojne aktin…

Gazeta Tema - 12.02.2018

Në Hania të Kretës është zhvilluar edhe këtë dielë mësimi i gjuhës amtare për fëmijet e emigrantëve shqiptarë që jetojnë në atë pjesë të ishullit grek.