TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

Idividi - 21.04.2017

Shkup, 21 prill 2017 (MIA) - VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si "rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm ...

VMRO nuk ndryshon qëndrim, Kuvendi edhe sot nuk zgjedh kryetarin

Portalb - 21.04.2017

Sot duhet të vazhdojë seanca e 16 konstituive e Kuvendit të Maqedonisë ku ende zhvillohet debati në pikën e tretë të rendit të ditës, atë për formim të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime kurse nga ...

Shekerinska: Ja çka po na thotë VMRO-ja për BDI-në (Video)

Lajm - 21.04.2017

A po luan BDI lojë të dyfishtë? Është pyetja në të cilën është përgjigjur zv/kryetarje e LSDM-së Radmilla Shekerinska në emisionin “Rruga drejt…” në Alsat-M.

VMRO-DPMNE: Sela dëshmoi se me rëndësi është interesi kombëtar shqiptar e jo ai shtetëror

Portalb - 21.04.2017

Partitë koalicionuese të Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët të cilët sikur një mirazh ia dërgojnë platformën tiranase dje edhe njëherë dëshmuan se nuk me rëndësi interesi shtetëror, por çështjet ...

Osmani: Nuk na pengon takimi i Gruevskit me Zaevin

Albeu.com - 21.04.2017

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani , gjatë një interviste për të përjavshmen "Fokus", ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së mund të takohen, por kjo nuk e pengon ...

”Gruevski dhe Zaev janë duke u takuar dhe kjo neve nuk na pengon”

Lajm - 21.04.2017

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson, shkruan Telegrafi ...

VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet

Alb Portali - 21.04.2017

Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm ...

Deputetët e VMRO DPMNE-së debatojnë vet, LSDM nuk diskuton

Botasot - 21.04.2017

Deputetët e VMRO DPMNE-së në vazhdimin e 15-të të seancës konstituive të Kuvendit, sërish debatonin me vetveten. Në vend të debatit për pikën e rendit të ditës gjegjësisht emërimin e kryetarit dhe ...

Maqedoni, kuvendi në vendnumëro

ABC News - 20.04.2017

VMRO-DPMNE vijon me akuzat për platformën e partive shqiptare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa LSDM shfaqet e pafuqishme të zgjedhë kryetarin e ri të parlamentit.

Kuvendi vazhdon të mbetet i bllokuar (VIDEO)

Alb Portali - 20.04.2017

Po përfundon edhe java e katërt e debateve maratonike në Kuvend dhe ende nuk ka një epilog. Edhe në debatin e sotëm ku në rend dite ishte formimi i komisionit për zgjedhje dhe emrim, deputetët e ...

Nesër vazhdim i ri i seancës konstitutive të Kuvendit

Portalb - 20.04.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në të cilin duhet të zgjidhen anëtarët e Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve do të vazhdojë nesër, transmeton MIA.

VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve, Ja çka thotë BDI

Botasot - 20.04.2017

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni.

Takimet e fshehta LSDM-VMRO, flet për herë të parë Sheqerinska

Albeu.com - 20.04.2017

Nënkryetarja e Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Radmilla Sheqerinska , ka zbuluar për herë të parë se VMRO-DPMNE-ja ka tentuar dhe vazhdimisht po tenton amnistinë, me anë të sinjaleve të ...

BDi konfirmon, kurse Sheqerinska mohon takimet sekrete të liderëve maqedonas

Ina - 20.04.2017

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska në një emision në Alsat-M ka zbuluar publikisht, për herë të parë se VMRO-DPMNE-ja ka tentuar në disa raste dhe akoma po tenton që të bëjë marrëveshje për ...

Sheqerinska: VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë

Lajm - 20.04.2017

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së.

Shekerinska: Ja çka po na thotë VMRO-ja për BDI-në – VIDEO

Shqipmedia - 21.04.2017

A po luan BDI lojë të dyfishtë? Është pyetja në të cilën është përgjigjur zv/kryetarje e LSDM-së Radmilla Shekerinska në emisionin “Rruga drejt…” në Alsat-M.

Osmani: Nuk na pengon takimi i Gruevskit me Zaevin

Ina - 21.04.2017

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani, gjatë një interviste për të përjavshmen “Fokus”, ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së mund të takohen, por kjo nuk e pengon ...

BDI: Liderët maqedonas takohen mes vete, kjo gjë nuk na pengon neve

Botasot - 21.04.2017

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson.

VMRO-ja: Zaev kërkon pushtet për të shpëtuar nga krimet

Albeu.com - 21.04.2017

VMRO-DPMNE me anë të një deklarate për shtyp, ka thënë se partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët, vërtetuan mbrëmë edhe një herë se për ta nuk është i rëndësishëm interesi ...

Nesër vazhdim i ri i seancës konstitutive të Kuvendit

Idividi - 21.04.2017

Shkup, 20 prill 2017 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në të cilin duhet të zgjidhen anëtarët e Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve do të ...

VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve, Ja çka thotë BDI

Antpress - 20.04.2017

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni.

VMRO-DPMNE vazhdon të këmbëngul për zgjedhje të reja

Portalb - 20.04.2017

VMRO-DPMNE-ja nëpërmjet një kumtese të dërguar sot shprehu se nëse do të shkonim në zgjedhje të reja, ashtu siç kërkuan ata, në këtë periudhë do të kishte filluar fushata zgjedhore, njofton ...

Vazhdojnë replikat në Kuvendin e Maqedonisë

Albeu.com - 20.04.2017

Është planifikuar të vazhdojë edhe sot seanca konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve . Deri më tani, deputetët e VMRO-DPMNE-së kërkojnë ...

VMRO: LSDM-ja kriminele po pengon zgjedhjet e reja

Albeu.com - 20.04.2017

VMRO-ja, me anë të një deklarate për shtyp mëngjesin e sotëm, ka akuzuar Lidhjen Social-demokrate duke e quajtur kriminele dhe se po pengon mbajtjen e zgjedhjeve të reja.

Takim i liderëve të VMRO-DPMNE-së Gruevski me Ivaniq

Idividi - 20.04.2017

Shkup, 19 prill 2017 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot së bashku me Vladimir Gjorçev dhe Aleksandar Nikolloskin realizoi takim me kryesuesin e Presidencës së Bosnjë e ...

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me VMRO-në

Antpress - 20.04.2017

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së.

Ja çka thonë në kumtesat e fundit LSDM dhe VMRO-DPMNE !

Flaka - 20.04.2017

Ka vijuar Zig Zag loja mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së. Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) ka shprehur se të gjitha institucionet shtetërore duhet të mundësojnë formim të Qeverisë nëpërmjet ...

Formimi i Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve në vendnumëro !

Flaka - 20.04.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve.

Maqedoni: Mbledhja maratonë e parlamentit ende pa rezultat

DW - 19.04.2017

Deputetët në parlamentin e Maqedonisë as në seancën e katërmbëdhjetë të mbledhjes konstituuese nuk kanë arritur marrëveshje për zgjedhjen e kryeparlamentarit.

VMRO-DPMNE me kritika të sërishme ndaj Edi Ramës

Portalb - 19.04.2017

VMRO-DPMNE lideri i të cilës është Nikolla Gruevski vazhdon të akuzojë Edi Ramën për Platformën Shqiptare ndërsa sot atë e paraqiti si person i cili promovon politikën sorosoide duke shprehur ...

Gruevski hap front me Ramën!

Ina - 20.04.2017

VMRO-DPMNE dhe lideri i saj Nikolla Gruevski ka hapur frontin me akuza të ashpra në adresë të kryeministrit Edi Rama, duke theksuar se ka gënjyer me deklaratën e fundit se VMRO-DPMNE kishte pranuar ...

Radio Evropa e Lirë: BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së

Lajm - 19.04.2017

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e ...

Rama: Gruevski e pranoi platformën nga Tirana

Flaka - 19.04.2017

Nikolla Gruevski e pranoi deklaratën e partive shqiptare, por pastaj e shkeli marrëveshjen, pohon kryeministri i Shqiprië Edi Rama. Ai në intervisët për televizionin “Vizion Plus” thekson se nuk janë ...

Ahmeti po krijon teren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!?

Lajm - 20.04.2017

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni.

LSDM: Nuk ka bisedime me VMRO-në

Lajmi.net - 20.04.2017

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së.

Edhe sot mblidhet Kuvendi i Maqedonisë, VMRO nuk dorëzohet

Lajmi.net - 20.04.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve.

Kriza në Maqedoni, ja rezultati i mbledhjes maratonë të parlamentit

LajmiFundit - 19.04.2017

Në rrjedhën e deritanishme të debatit deputetët e VMRO-DPMNE-së kërkojnë nga ata të LSDM-së të heqin dorë nga marrëveshja me partitë politike shqiptare dhe të shkohet në zgjedhje të reja.

Radio Evropa e Lirë: BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së

Shqipmedia - 19.04.2017

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e ...

Ahmeti po krijon teren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!?

Ina - 20.04.2017

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni.

Sheqerinska: VMRO-ja jep sinjale për amnistim

Portalb - 20.04.2017

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së.

BDI: Kemi informacione se takohen VMRO dhe LSDM, partia e Zaevit e mohon

Flaka - 20.04.2017

Nga BDI thonë se këtyre ditëve janë mbajtur disa takime mes liderëve të VMRO- DPMNE-së e LSDM-së, Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaev në drejtim të tejkalimit të krizës politike, transmeton FLAKA.

A kishte takim mes Gruevskit dhe Kasamit?

Flaka - 20.04.2017

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Nikolla Gruevskit të VMRO-DPMNE-së dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë.

Edhe sot mblidhet Kuvendi i Maqedonisë, VMRO nuk dorëzohet

Zeri - 20.04.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve.

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së?!

Ina - 19.04.2017

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e ...

Sheqerinska: VMRO-ja jep sinjale për amnistim

Botasot - 20.04.2017

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së.

A ka takime mes Gruevskit të VMRO-së e Kasamit të Besës?!

Ina - 20.04.2017

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë.

BDI po kthehet nл pлrqafimin e VMRO-DPMNE-sл?!

Botasot - 20.04.2017

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e ...

A ka takime mes Gruevskit të VMRO-së e Kasamit të Besës?!

Botasot - 20.04.2017

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë.