TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Belgjika mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë

RTSH - 10.10.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilloi në Bruksel, një takim me homologun belg Pieter De Crem. Dy ministrat biseduan rreth procesit të integrimit të Shqipërisë dhe konkretisht hapjes së ...

Lleshaj në Belgjikë: Mbështetje për hapjen e negociatave

Medial - 10.10.2019

Në ditën e dytë të qëndrimit në Belgjike, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u takua me homologun Pieter De Crem. Hapja e negociatave, bashkëpunimi 2 palësh policor, si dhe çështja e migracionit të ...

BE-Shqipëri marrëveshje kundër terrorizmit

Botasot - 09.10.2019

BE nënshkroi planin e përbashkët të veprimit kundër terrorizmit më Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kjo marrëveshje do ti mundësojë Shqipërisë të shënojë rezultate të prekshme në luftën kundër ...

Krimi shqiptar dhe skepticizmi i Holandës e Francës, ministri Lleshaj: Ka një perceptim që e zmadhon realitetin

Durres Lajm - 09.10.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një konferencë të përbashkët me komisionerin Avromoupolos deklaroi se autoritetet shqiptare dhe ata në rajon kanë bashkëpunuar dhe vazhdojnë të bashkëpunojnë ...

Marrëveshja me BE-në, Lleshaj: Shqipëria e angazhuar të plotësojë standarde

Flaka - 09.10.2019

Pas nënshkrimit të marrëveshjes së planit të përbashkët të veprimit në luftën kundër terrorizmit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj pati një konferencë për ...

Avramopoulos: Sfidat tona janë të përbashkëta

Flaka - 09.10.2019

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Migrimin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë Dimitris Avramopoulos dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nënshkruan sot marrëveshjen e planit të përbashkët të ...

Negociata, Lleshaj: Pjesëmarrja e shqiptarëve në krimin në Holandë 0.02%, numri i azilkërkuesve në Francë në ulje

SOT - 10.10.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, deklaroi dje për mediat se krimet e kryera në Holandë nga shqiptarët, janë në shifra të papërfillshme. I pyetur nga gazetarët, se cilat janë hapat që vendi ynë ...

Bashkëpunim dy palësh policor, Sandër Lleshaj takon homologun Pieter De Crem në Bruksel

Gazeta Tema - 10.10.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi në Bruksel, një takim me homologun Pieter De Crem. Dy ministrat biseduan rreth procesit të integrimit të Shqipërisë dhe konkretisht hapjes së negociatave, ...

Lleshaj merr mbështetjen e Belgjikës për hapjen e negociatave, De Crem: Kemi lobuar tek vendet skeptike

Java News - 10.10.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilloi në Bruksel, një takim me homologun Pieter De Crem. Dy ministrat biseduan rreth procesit të integrimit të Shqipërisë dhe konkretisht hapjes së ...