TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Amerika i kërkon Rusisë dhe regjimit të Assadit t’i ndërpresin luftimet në zonat civile në Siri

Gazeta Express - 08.11.2019

SHBA-ja i kërkoi sot qeverisë siriane dhe aleatit rus që të ndërpresin sulmet e tyre ajrore në veriperëndim të Sirisë. Departamenti amerikan i Shtetit theksoi se 12 persona ishin vrarë në dy ditë si ...

Amerika i kërkon Rusisë dhe regjimit të Assadit t’i ndërpresin luftimet në zonat civile në Siri

Tetova Sot - 08.11.2019

SHBA-ja i kërkoi sot qeverisë siriane dhe aleatit rus që të ndërpresin sulmet e tyre ajrore në veriperëndim të Sirisë. Departamenti amerikan i Shtetit theksoi se 12 persona ishin vrarë në dy ditë si ...

ShBA “ultimatum” Rusisë dhe regjimit të Assadit t’i ndërpresin luftimet në zonat civile në Siri

Botasot - 09.11.2019

SHBA-ja i kërkoi sot qeverisë siriane dhe aleatit rus që të ndërpresin sulmet e tyre ajrore në veriperëndim të Sirisë. Departamenti amerikan i Shtetit theksoi se 12 persona ishin vrarë në dy ditë si ...

Amerika i kërkon Rusisë dhe regjimit të Assadit t’i ndërpresin luftimet në zonat civile në Siri

Lajmi.net - 09.11.2019

Departamenti amerikan i Shtetit theksoi se 12 persona ishin vrarë në dy ditë si pasojë e sulmeve në veriperëndim të vendit, që kanë prekur një shkollë dhe një maternitet.