TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sokol Hazizaj dhe Arben Isaraj: Ja pse Kushtetuesja e ka të vështirë të vendosë për dekretin e presidentit, nuk është ...

SOT - 12.07.2019

Gjykata Kushtetuese duket se nuk mund të shprehet dot për dekretin e presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e datës 30 qershor si datë zgjedhjesh. Personalitete të ndryshëm, kur presidenti e mori këtë ...

Skadojnë afatet, ja si PD la në baltë Ilir Metën për anulimin e zgjedhjeve, asnjë ankimim në Kushtetuese për 30 ...

SOT - 12.07.2019

Çdo ditë që kalon po kuptohet qartë se PD nuk është aspak në krah të presidentit Ilir Meta. Ky i fundit po mundohet të bëjë rolin e opozitarit dhe të mbështesë lëvizjet e PD-LSI, por demokratët deri ...

Komisioni hetimor për Metën, Bashkim Fino: PD dhe LSI deri sot kanë gënjyer të vetët, ja pse e nisëm me këmbë të mbarë

Gazeta Tema - 11.07.2019

Komisioni hetimor për hetimin e presidentit Ilir Meta ka zhvilluar ditën e sotme mbledhjen e tij të parë. Në fjalën e tij, deputeti socialist Bashkim Fino, u shpreh se Partia Demokratike dhe Lëvizja ...

Ish zv.ministri i Drejtësisë për dekretin e Metës: Në përmujorin e “ngordhjes” administrative

Gazeta Tema - 11.07.2019

Nga Arben Isaraj Në përmujorin e “ngordhjes” administrative. Pothuaj një muaj më parë, na ngordhi pa u pjellë mirë, një hibrid kushtetues, dekreti “i anullimit të caktimit”.

Përplaset sërish Rama me Metën, kush i futi në ‘sherr’ dhe ç’pritet të ndodhë me Presidentin

SOT - 11.07.2019

Presidenti Ilir Meta doli kundër zgjedhjeve të 30 qershorit dhe me urgjencë dekretoi një datë të re për zgjedhjet, atë të 13 tetorit, për të cilët u shpreh që të zhvillohet të tri palët e zgjedhjeve.

Tha se do të ketë 3 palë zgjedhje në tetor, ndryshe nga 30 qershori, Fletorja Zyrtare nuk 'njeh' vendimin e ...

SOT - 10.07.2019

Tre ditë para zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit, pra në datë 27 Qershor, Presidenti Ilir Meta dekretoi datën 13 Tetor si datën e re të zgjedhjeve në Shqipëri.

Bardhi: Gjyqtarët të mos japin mandatet e 30 qershorit

BalkanWeb - 10.07.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se gjyqtarët duhet të mos japin mandatet e kryebashkiakëve të datës 30 qershor.

PD: Gjyqtarët të tregojnë integritet, të mos i japin mandatet e kryebashkiakëve të rinj

Medial - 10.07.2019

Partia Demokratike duke i cilësuar si të paligjshme zgjedhjet e 30 qershorit, thekson se vetëm Gjykata Kushtetuese mund të vendosë në lidhje me mandatet e kryebashkiakëve të rinj.

PD thirrje gjykatave: Mos njihni mandatet e kryebashkiakëve të 30 qershorit

LajmiFundit - 10.07.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi me anë të një deklrate shprehet se gjyqtarët duhet të mos japin mandatet e kryebashkiakëve të datës 30 qershor.

PD: Gjyqtarët të shpallin të pavlefshme mandatet e “30 qershorit”

Mapo - 10.07.2019

Partia Demokratike u bën thirrje gjyqtarëve të shpallin të pavlefshme mandatet e kryebashkiakëve që kanë dalë nga zgjedhjet e 30 Qershorit. Në një deklaratë për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i ...

Zgjedhjet e 30 qershorit, PD: Janë të paligjshme

RTSH - 10.07.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi tha sot “se bazuar në Kushtetuesen e vendit, gjyqtarët duhet t`i bëjnë efektivë mandate e kryebashkiakëve, dalë nga zgjedhjet e paligjshme të 30 ...

PD: Gjyqtarët të mos vërtetojnë si të vlefshëm mandatet

ABC News - 10.07.2019

Ka dy mënyra sipas opozitës që mandatet e dala nga 30 qershori të mos bëhen efektivë. Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i kërkon gjyqtarëve që ti shpallin të pavlevshëm ...

Bardhi: Gjykatat të rrëzojnë mandatet e 30 qershorit

Durres Lajm - 10.07.2019

Në një deklaratë për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka folur sërish për zgjedhjet e 30 rershorit, të cilat i quan të paligjshme dhe antikushtuese.

Raporti për zgjedhjet e 30 qershorit/ PD i drejtohet me kërkesë të hapur gjyqtarëve: Është në dorën tuaj!

SOT - 10.07.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, në një deklaratë ka folur sërish për zgjedhjet e 30 Qershorit, të cilat i quan të paligjshme dhe antikushtuese.

Bardhi: Gjyqtarët të mos japin mandatet e 30 qershorit

Zhurnal - 10.07.2019

Tiranë, 10 korrik – Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi përmes një deklarate shprehet se gjyqtarët duhet të mos japin mandatet e kryebashkiakeve të datës 30 qershor.

PD: Ja dy mënyra që mandatet e paligjshme të 30 qershori të mos bëhen efektivë

Botasot - 10.07.2019

PD thotë se ekzistojnë dy mënyra që mandatet e 30 qershorit që cilëson të paligjshme të mos bëhen efektive. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi tha se gjyqtarët nuk duhet ti vërtetojnë si ...