TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Njihuni me iPhone 11 dhe 11 Pro: Çdo gjë që duhet të dini

Zhurnal - 11.09.2019

Mbrëmjen e së Martes Apple prezantoi një set të ri telefonësh ku përfshihen iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Këta telefonë të rinj vinë me një çip të ri, kamera të reja dhe janë të ...

“iPhone 11” i jashtëzakonshëm, krejt çka duhet të dini për modelin e ri

Botasot - 11.09.2019

Telefoni i ri i ‘Apple”, ‘iPhone 11’, del në shitje me 20 shtator me çmim prej 700 dollarësh në Amerikë. Përderisa, ‘iPhone 11’ duket vizualisht si ‘iPhone XR’, është pjesa e pasme e paisjes e cila ...

Apple iOS 13 debuton më 19 Shtator por jo ashtu siç e keni pritur

PC World - 11.09.2019

Në një deklaratë për shtyp Apple tha se iOS 13 do të jetë e disponueshme me 19 Shtator. Edhe nëse nuk keni në plan të blini një iPhone të ri, me këtë version do të merrni të paktën disa funksione të ...

Apple prezanton iPhone 11, kamera të dyfishtë dhe procesor të ri

Alsat - 11.09.2019

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” prezantoi smartfonin e tij të ri, “iPhone 11”, i pajisur me një kamera të dyfishtë (larzh dhe ultra larzh) dhe me një procesor të ri, gjatë takimit të tij të ...

Gjenerata e 7-të e iPad ka ekran më të madh se paraardhësi dhe lapsin Apple Pencil

PC World - 11.09.2019

Ditën e prezantimit të iPhone Apple kishte përfshirë edhe një produkt të ri: një iPad. Tableti i ri i Apple ka ekran 10.2-inç dhe do të zëvendësojë modelin 9.7-inç, një lëvizje e spekuluar prej ...

Prezantohet iPhone 11 Pro

ABC News - 11.09.2019

Apple ka prezantuar produktin më të ri, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Kamera e re, ekran i përmirësuar, procesorë më të shpejtë dhe bateri që zgjat më shumë.

Njihuni me Apple Watch 5, ora e re e mençur e kompanisë

Telegrafi - 11.09.2019

Apple Watch Series 4 e vitit të kaluar përfaqësoi një ndryshim disi të madh në formacionin Apple Watch. Pajisja erdhi me një dizajn më të modifikuar, ku ofroi një ekran më të madh.

Gjenerata e 5-të e Apple Watch ka ekran që rri gjithë ditën ndezur

PC World - 11.09.2019

Apple prezantoi të Marten disa modele të reja të Apple Watch. Gjenerata e 5-të e Apple Watch me ekran që rri gjithnjë ndezur. Ajo duket identike me Apple Watch Series 4.

Apple iOS 13 debuton më 19 Shtator por jo ashtu siç e keni pritur

Medial - 11.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Njihuni me iPhone 11 dhe 11 Pro: Çdo gjë që duhet të dini

PC World - 11.09.2019

Mbrëmjen e së Martes Apple prezantoi një set të ri telefonësh ku përfshihen iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Këta telefonë të rinj vinë me një çip të ri, kamera të reja dhe janë të ...

Çmimet dhe veçoritë e iPhone-ve të rinj

Top Channel - 11.09.2019

Apple organizoi takimin e përvitshëm në Kaliforni të SHBA-ve ku paraqiti modelet e reja të iPhone, iPad dhe Apple Watch. iPhone janë ato që i sjellin më shumë të radhura kompanisë, por shitjet kanë ...

iPhone-t e rinj dolën dhe çmimi është i pabesueshëm në krahasim me modelin X(VIDEO)

SOT - 11.09.2019

Mbrëmjen e sotme, kompania Apple ka prezantuar në Kaliforni iPhone-in e shumëpritur 11, i cili po çmend rrjetin. Këtë herë, modeli i ri vjen më i përmirësuar se iPhone X, duke sjellë një dizajn pak ...

iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone Pro Max, gjithçka që duhet të dini për tre telefonat e rinj nga Apple

Botasot - 11.09.2019

Gjiganti amerikan Apple ka prezantuar sot në Kaliforni modelet e reja të telefonit të shumëpërfolur iPhone, bëhet fjalë për modelet iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max.

iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone Pro Max, gjithçka që duhet të dini për tre telefonat e rinj nga Apple

Telegrafi - 11.09.2019

Gjiganti amerikan Apple ka prezantuar sot në Kaliforni modelet e reja të telefonit të shumëpërfolur iPhone, bëhet fjalë për modelet iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max.

Momenti i shumë pritur prezantohet iPhone i ri, me çmim që nuk do ta merrni me mend

Lajmi.net - 10.09.2019

Tom Cook, shef ekzekutiv është duke vazhduar me prezantimin e telefonit më të avancuar që kanë bërë ndonjëherë. “Sot jam tejet i emocionuar për të ndarë telefonin më të ri”.

iPhone XR është bërë edhe më i pëlqyeshëm me iPhone 11

Telegrafi - 10.09.2019

Apple ka bërë disa përmirësime mjaft të mira në telefonin që kur kombinohet me çmimin e tij relativisht të përballueshëm, e bën atë një telefonin me vlerë të mirë për para.

Ja sa do të kushtojë iPhone 11 në shtetet kryesore të Evropës

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur pajisja më e re mobile e Apple , që vjen si ...

Apple prenzatoi iPad-in e ri, këtë herë me një ndryshim të madh (FOTO)

Portalb - 10.09.2019

Çmimi i tabletës do të jetë 329 dollarë dhe do të hidhet në treg më 30 ...

Këto do të jenë çmimet e iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max në shtetet kryesore të Evropës

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelet e tij më të reja dhe më të avancuara të telefonave të mençur mobil.

Të reja edhe në orët e mençura nga ‘Apple’

Lajmi.net - 10.09.2019

“Orët e mençura nga ‘apple” kanë shpëtuar shumë jetë”, kjo është duke u prezantuar në një video të shkurtër në teatrin e Steve Jobs, ku po prezantohen orët e reja të mençura.

Apple prenzatoi iPad-in e ri, këtë herë me një ndryshim të madh

Top Channel - 10.09.2019

Apple ka prezantuar sot brezin e 7 të tabletave iPad, me një ekran të madh 10.2 inç, dhe për herë të parë me një tastierë të ngjitur me tabletën. Ekrani “Retina Display” është dizenjuar që ta ...

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

Albeu.com - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple , ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur pajisja më e re mobile e Apple , që vjen si ...

Apple prezanton iPhone 11, karakteristikat dhe gjithçka tjetër që duhet të dini për këtë telefon të mençur

Telegrafi - 10.09.2019

Kompania amerikane Apple ka prezantuar sot nw Kaliforni modelin e ri të iPhone 11. Sipas zyrtarëve të kësaj kompanie, kamerat e këtij telefoni janë përmirësuar dukshëm si për nga cilësia e tyre ashtu ...

Pas iPhone 11, Apple prezanton edhe iPhone 11 Pro dhe Pro Max – me tri kamera

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelet e tij më të reja dhe më të avancuara të telefonave të mençur mobil.

Momenti i shumë pritur prezantohet iPhone i ri, me çmim që nuk do ta merrni me mend

Zeri - 10.09.2019

Prezantimi i iPhone të ri nga kjo kompani është pritur me shumë duartrokitje. Tom Cook, shef ekzekutiv është duke vazhduar me prezantimin e telefonit më të avancuar që kanë bërë ndonjëherë.

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

Botasot - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur pajisja më e re mobile e Apple, që vjen si ...

Pas iPhone 11, Apple prezanton edhe iPhone 11 Pro, me tri kamera

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri dhe më të avancuar të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 Pro është quajtur pajisja më e re dhe më e ...

Lansohet iPhone 11

Koha.net - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik, Apple, ka lansuar gjeneratën më të re të telefonit të njohur, iPhone. Gjenerata e 11 e këtij telefoni vjen me telefonat, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max dhe iPhone 11.

Fillon eventi special i “Apple” në teatrin “Steve Jobs”

Lajmi.net - 10.09.2019

Tim Cook drejtor ekzekutiv i kësaj kompania ka hapur mbrëmjen e sotme në teatrin e “Steve Jobs”, ku theksoi se kjo natë do të ketë “njoftime të mëdha” “Ne jemi duke japur një mundësi shumë më të mirë ...

Apple lansoi një iPad më të gjerë dhe shumë më të fuqishëm

Telegrafi - 10.09.2019

Organizimi më i rëndësishëm vjetor i Apple, që po zhvillohet në teatrin Steve Jobs filloi me prezantimin e softuerëve dhe shërbimeve, derisa pajisja e parë që u prezantua ishte iPad i ri me 10.2 inç.

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur pajisja më e re mobile e Apple, që vjen si ...

LIVE: Apple po prezanton modelin e ri të iPhone

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, po prezanton aktualisht në Shtetet e Bashkuara modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil, iPhone . Më herët, Apple ka prezantuar disa shërbime të reja ...

Fillon eventi special i “Apple” në teatrin “Steve Jobs”

Botasot - 10.09.2019

Kompania e paisjeve teknologjike “Apple” ka hapur ngjarjen e shumëpritur, ku do të prezantohen krijimet më të reja nga gjiganti elektronik. Tim Cook drejtor ekzekutiv i kësaj kompania ka hapur ...

Liveblog: Apple prezanton gjeneratën e re të iPhone

PC World - 10.09.2019

19:15 – Cook prezantoi trailerin e filmit të ardhshëm SEE pjesë e të cilit do të jetë aktori Jason Samoa. 19:14 – Cook prezanton disa prej shfaqjeve të reja që po vinë në abonimet Apple TV+.

Ja sesi të ndiqni live prezantimin e iPhone 11

PC World - 10.09.2019

Apple do të prezantojë ditën e sotme modelet e reja të iPhone. Kompania do të organizojë aktivitetin në 19:00 me orën tonë lokale dhe ju mund ta shikoni atë direkt në YouTube.

Sot eventi i Apple, prezantohen modelet e reja iPhone 11

Mapo - 10.09.2019

Për të gjithë të apasionuarit pas teknologjisë sot është dita kur Apple prezanton serinë e fundit të iPhone 11. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se prezantimi do të bëhet në Kaliforni, në “Steve Jobs ...

Apple prezanton sot në Kaliforni Iphone 11

Durres Lajm - 10.09.2019

Apple prezanton sot në Kaliforni, Iphone 11 dhe risi të tjerë për 2019-tën. Të pranishmit në Steve Jobs Theater do të mund të hyjnë vetëm me ftesa. Gjiganti i teknologjisë nuk e zbulon kurrë përpara ...

Apple do prezantojë ‘iPhone 11’ në Kaliforni

Zeri - 10.09.2019

Apple prezanton sot në Kaliforni të SHBA-ve smartfonin ‘iPhone 11’ dhe risi të tjera për kërë vit. Tre thuhet se do të jetë numri i ri i smartfonëve që do prezantohen: iPhone 11, iPhone 11 pro dhe ...

Vjen iPhone 11, Apple e prezanton sot në Kaliforni

Botasot - 10.09.2019

Apple prezanton sot në Kaliforni, Iphone 11 dhe risi të tjerë për 2019-tën. Të pranishmit në Steve Jobs Theater do të mund të hyjnë vetëm me ftesa. Gjiganti i teknologjisë nuk e zbulon kurrë përpara ...

I shumëpritur, vjen iPhone 11

Albeu.com - 10.09.2019

Mbrëmjen e sotme, Apple prezanton në Kaliforni iPhone 11 dhe të tjera risi të shumëpritura në fundin e 2019-tës. Ndonëse kompania e ka politikë të sajën të mos zbulojë çfarë do të të rejash do të ...

Vjen iphone 11, Apple e prezanton sot në Kaliforni

Top Channel - 10.09.2019

Apple prezanton sot në Kaliforni, Iphone 11 dhe risi të tjerë për 2019-tën. Të pranishmit në Steve Jobs Theater do të mund të hyjnë vetëm me ftesa. Gjiganti i teknologjisë nuk e zbulon kurrë përpara ...

Apple do prezantojë ‘iPhone 11’ në Kaliforni

Lajmi.net - 10.09.2019

Tre thuhet se do të jetë numri i ri i smartfonëve që do prezantohen: iPhone 11, iPhone 11 pro dhe iPhone 11 Pro Max, transmeton lajmi.net. Nëse prisnit ndonjë ndryshim rrënjësor dizajni, kjo nuk do ...

Mungojnë pak orë nga eventi Apple, shtëpia e Cupertinos prezanton iPhone 11

BalkanWeb - 10.09.2019

Mungojnë pak orë nga eventi Apple ku shtëpia e Cupertinos do të zbulojë gjeneratën e re të iPhone. Në orën 19 me orën tonë, në Steve Jobs Theatre në Californi, do të zbulohen modelet e rinj Apple.

Raporti i momentit të fundit zbulon karakteristikat që do të mungojnë në iPhone 11

Telegrafi - 10.09.2019

Apple është vetëm disa orë larg nga njoftimi i iPhone-it tjetër, dhe një burim i besueshëm në produktet e Apple është duke zbuluar karakteristikat kryesore që do t’i mungojnë telefonit të ri.

iPhone XR dominoi shitjet e Apple në gjysmën e parë të 2019

Telegrafi - 10.09.2019

Këto ditë, çmimet e telefonave tanë inteligjentë po bëhen gjithnjë e më të shtrenjtë deri në pikën kur pajisjet e intervalit mesatar kanë filluar të duken si alternativa mjaft të mira.

Apple i përgjigjet ankesave të një fabrike të ‘iPhone’ për kushte të dobëta pune

Lajmi.net - 09.09.2019

Sipas raportit, punëtorët e kompanisë ‘Foxconn’ nuk po merrnin shpërblime, po detyroheshin të punonin jashtë orarit dhe po punësonin punëtor të përkohshëm.

‘Apple’ befason përdoruesit me këtë risi

Lajmi.net - 09.09.2019

Nëse tashmë veçse po paguani këtë shërbim, ju mund ta kontrolloni përmes aplikacionit beta për kompjuterë llogarinë duke u regjistruar me Apple ID tuaj, tarnsmeton lajmi.net.

Apple pritet të sjellë gjatë vitit që vjen, një iPhone me dizajn tërësisht të ri

Telegrafi - 09.09.2019

Kanë mbetur vetëm edhe disa ditë, kur Apple do ta sjellë iPhone të ri, që pritet të quhet iPhone 11 dhe ka shumë pritje, se çfarë mund të përmbajë në të.

Apple përgjigjet ndaj kritikave për kushtet e rënda të punës në fabrikat e tyre kineze

Telegrafi - 09.09.2019

Apple i është përgjigjur një raporti nga një grup që kritikoi kushtet e punës në një fabrikë ku u prodhuan iPhone. Sipas raportit, punëtorët e Foxconn nuk po merrnin bonuse, po shtyheshin të punonin ...

Kur nis prezantimi i iPhone 11 dhe si ta shikoni ‘live’?

Gazeta Express - 09.09.2019

Kanë arritur orët e fundit, para fillimit të prezantimit më të rëndësishëm të këtij viti nga Apple. Tim Cook dhe bashkëpunëtorët e tij, janë gati të mblidhen në teatrin Steve Jobs, ku do të tregojnë ...