TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presidenti takon Haradinaj e Veselin: Prioritet, axhenda e përbashkët e qeverive

Ora news - 12.10.2017

Presidenti i Republikës Ilir Meta në ditën e tij të dytë të vizitës në Kosovë takoi kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli.I bindur për marrëdhëniet e shkelqyera ...

Meta: Izolimi i Kosovës, një padrejtësi

Almakos - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucional dhe partiak, tha për RTRK se është diskutuar rreth forcimit ...

Kosovë, Meta takohet me Haradinajn, Veselin dhe krerët e partive

Top Channel - 12.10.2017

Në vijim të vizitës në Kosovë, Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese.

Meta kundër ndryshimit të kufijve: Demarkacioni të zgjidhet në mënyrë të mençur

Gazeta Express - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të ...

Meta: Kosova ka përmbushur më shumë kritere sesa disa vende të cilave u janë liberalizuar vizat

Gazeta Express - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe ...

Meta takim me krerët e partive në Kosovë, ja çfarë diskutuan

SOT - 12.10.2017

Gjatë një vizite në Kosovë, Presidenti Ilir Meta,zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri; me ...

Meta takon përfaqësuesit e Vetëvendosjes, bisedojnë për rritje të bashkëpunimit

Lajmi.net - 12.10.2017

. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, të enjten është pritur nga përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim sipas kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri ...

Mustafa pret në takim presidentin Meta

Lajmi.net - 12.10.2017

. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Pas takimit nuk ka pasur prononcim për media.

Meta homazhe në varrin e Rugovës dhe memorialin e Jasharajve

Java News - 12.10.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe ...

Të gjitha takimet/ Çfarë diskutoi Presidenti Meta me krerët e partive në Kosovë

BalkanWeb - 12.10.2017

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes ...

Meta e cilësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit

Koha.net - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit. Ilir Meta, presidenti i Shqipërisë gjatë vizitës në Prekaz e cilësoi frymëzuese sakrificën ...

Presidenti Meta në Kosovë takohet me Haradinajn dhe Veselin

ABC News - 12.10.2017

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës në Prishtinë është takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli. Me politikanë kosovarë, kreu i shtetit diskutoi për çështje si ...

Presidenti Meta vlerëson lart sakrificën e familjes Jashari (Video)

Lajmi.net - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, sot po viziton Prekazin. Ai tani gjendet në kompleksin memorial ”Adem Jashari”, ku po njihet me historinë e familjes së ...

Meta mbledh bashkë liderët e Kosovës

Top Channel - 12.10.2017

Kreu i shtetit Ilir Meta mbyll sot vizitën dy ditore në Prishtinë, ku u takua me liderët e vendit fqinj. Mbrëmjen e të mërkurës presidenti shqiptar i ka mbledhur të gjithë bashkë në një darkë ...

Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë dhe anasjelltas

Kosova Live - 12.10.2017

Kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e ...

Prishtinë, Meta takon Veselin

Top Channel - 12.10.2017

Vizita zyrtare në Prishtinë e kreut të shtetit ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z.

Meta edhe sot në Kosovë, takohet me Mustafën

Portalb - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron edhe sot në Kosovë. Ai dje takoi krerët e shtetit me të cilët biseduan për zhvillimet në vend. Sot në kuadër të vizitës së tij, Meta do të takohet me ...

Meta takohet me Haradinaj: Demarkacioni, sfidë e pashmangshme. Shqipëria mbështetje të plotë

BalkanWeb - 12.10.2017

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, ...

Meta - Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

Gazeta Express - 12.10.2017

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, ...

Meta: Izolimi i Kosovës, një padrejtësi

Telegrafi - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucional dhe partiak, tha për RTRK se është diskutuar rreth forcimit ...

Presidenti Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari

BalkanWeb - 12.10.2017

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës, si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për ...

Meta takohet me krerët e partive parlamentare në Kosovë

Koha.net - 12.10.2017

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë.

Meta-Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë

Koha.net - 12.10.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, SH.T. z. Ilir Meta, njofton kumtesa partiake, trasnmeton Koha.net .

Meta takon Veselin, beson në zgjidhje konsensuale në rrugën europiane

Koha.net - 12.10.2017

Vizita zyrtare në Prishtinë e presidentit të Shqipërisë ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z.

Meta takon Haradinajn: Të heqim çdo barriere burokratike mes dy vendeve

Ora news - 12.10.2017

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, ...

Thaçi i ndau Metës çmimin “Urdhri i Pavarësisë”

Portalb - 11.10.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ftuar nga ...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

Evropaelire - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që ...

Meta takohet me Haradinajn

Lajmi.net - 11.10.2017

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Por pas këtij takimi mes kryeministrit kosovar dhe presidentit shqiptar, nuk ka pasur prononcim për media.

Thaçi dekoroi presidentin Meta me “Urdhrin e Pavarësisë”

Almakos - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar presidentin e Shqipërisë, Ilir Mete me “Urdhrin e Pavarësisë”, për kontributin e tij personal për Kosovën.

Meta në Kosovë: Kam presione nga personalitete në Shqipëri

Albeu.com - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta sot gjendet në një vizitë në Kosovë ku u prit nga hhomologu i tij Hashim Thaçi . Gjatë bashkëbisedimit mes tyre, Presidenti Meta nuk e ka fshehur situatën e vështinë ...

Pasaportat, Meta kundër Thaçit

Top Channel - 11.10.2017

Debati mbi demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, i cili mban peng dhe liberalizimin e vizave të Kosovës, sollën që Presidenti Ilir Meta, në vizitën e tij zyrtare në Prishtinë, të merrte një kërkesë ...

Presidenti Ilir Meta në Kosovë, ja dokumenti që firmosi me homologun Thaçi

BalkanWeb - 11.10.2017

PRISHTINE -Presidenti i vendit, Ilir Meta pas takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilluar së bashku një konferencë për mediat. Me herët, Thaçi dhe Meta nënshkruan një dokument, përmes së ...

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha (FOTO)

Zhurnal - 11.10.2017

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha (FOTO) Prishtinë, 11 tetor - Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të ...

Deklarata “bombë” e Thaçit: Shqipëria t’u jep shtetësinë kosovarëve që të lëvizin lirshëm

Lajmi.net - 11.10.2017

Gjatë konferencës së përbashkët për media të presidentit Thaçi dhe homologut të tij nga Shqipëria, Ilir Meta, Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si ...

Meta arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore (Foto)

Lajmi.net - 11.10.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ...

Thaçi i kërkon Shqipërisë: Kosovarët pajisini me pasaportë shqiptare

Ora news - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Meta që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësi të lëvizin të lirshëm në ...

E FUNDIT/ Thaçi i kërkon Metës pashaporta shqiptare për kosovarët

Albeu.com - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi . Pas takimit në një konferencë për media, Hashim Thaçi ka bër të ditur që për shkak të izolimit të kosovarëve ...

Meta i kërkon Haradinajt të gjendet zgjidhje për demarkacionin

Telegrafi - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e ...

Thaçi dhe Meta nënshkruan deklaratën “mbi marrëdhëniet vëllazërore të partneritetit strategjik”

Lajmi.net - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi. Të dy presidentët kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët “mbi marrëdhëniet vëllazërore të partneritetit ...

Presidenti Meta vizitë dyditore në Kosovë, takon Hashim Thaçin

ABC News - 11.10.2017

Kreu i shtetit Presidenti Ilir Meta ka nisur një vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë ku fillimisht ka takuar homologun e tij, presidentin Hashim Thaçi.

Krejt çfarë thanë rreth pasaportave shqiptare për kosovarët Thaçi e Meta

Koha.net - 11.10.2017

Presidenti Hashim Thaçi edhe këtë të mërkurë e ka shfaqur hapur revoltën ndaj bashkësisë ndërkombëtare, raporton KTV. Kosova po e sheh si shpresën e vetme Shqipërinë, tash kur ka mbetur vendi i vetëm ...

Presidenti Ilir Meta nderohet me “Urdhri i Pavarësisë” në Kosovë

Ora news - 11.10.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut ...

Presidentin i Shqipërisë, Ilir Meta vizitë zyrtare në Kosovën

Lajmi.net - 11.10.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin ...

Presidenti Meta pritet me ngrohtësi në Prishtinë

RTSH - 11.10.2017

Një ceremoni të ngrohtë në sheshin ”Ibrahim Rrugova” i rezervoi Prishtina presidentit të Shqipërise Ilir Meta që vizitën e dytë zyrtare jashtë vendit po e zhvillon në Kosovë, i ftua nga homogolu i ...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin ...

Telegrafi - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja ...

Presidenti Meta: Kushtëzimi i vizave për Kosovarët me demarkacionin, vendim i padrejtë

BalkanWeb - 11.10.2017

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të ...

Presidenti Meta në Prishtinë

RTSH - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nis të mërkurën një vizitë në Kosovë i ftuar nga homologu i tij Hashim Thaçi. Kjo është vizita e tij e parë në Prishtinë si president i Shqipërisë.

Thaçi dekoron Ilir Metën me Urdhrin e Pavarësisë

Koha.net - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, me dekoratën Urdhri i Pavarësisë. “Është nder dhe kënaqësi që sot t`iu pres në Kosovë për të diskutuar për shumë ...

Presidenti Ilir Meta në vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë

ABC News - 11.10.2017

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë, i ftuar nga homologu i tij Hashim Thaçi. Axhenda e presidentit Meta parashikon takime kokë më kokë me ...

Presidenti Ilir Meta vizitë zyrtare në Kosovë, zbardhet axhenda e takimeve

BalkanWeb - 11.10.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të Tij, Hashim Thaci. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me ...