TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Veseli: Hasan Prishtina, njëri ndër ideologët kryesorë të pavarësimit dhe bashkimit kombëtar

Botasot - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka përkujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli, përmes një shkrimi në Facebook, ka kujtuar veprimtarin e art që ka pasur Hasan Prishtina, duke ...

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar

Telegrafi - 14.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ...

Hipokrizi, Veseli e Thaçi e përkujtojnë Hasan Prishtinën, tregojnë si e shkriu pasurinë për komb

Gazeta Express - 14.08.2019

Në 86-vjetorin e vrasjes, liderët po e përkujtojnë njërën nga figurat e spikatura për pavarësi dhe bashkim kombëtar. Në postimet e tyre Veseli e Thaçi kanë lartësuar figurën e Prishtinës.

Kadri Veseli e kujton Hasan Prishtinën, e quan shembull të politikanit të pakorruptuar

Gazeta Express - 14.08.2019

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, me një shkrim në Facebook e ka kujtuar 86 vjetorin e vrasjes së atdhetarit Hasan Prishtina. Veseli e ka quajtur Hasan Prishtinën njërin ndër ideologët ...

Veseli për Hasan Prishtinën: Është shembull, politikan idealist dhe i pakorruptuar

Zeri - 14.08.2019

Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe kryekuvendari Kadri Veseli. “86 vjet më parë u vra Hasan Prishtina, njëri ndër ideologët ...

Veseli: Hasan Prishtina është model si politikan idealist dhe i pakorruptuar

Zhurnal - 14.08.2019

Prishtinë, 14 gusht – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në 86 vjetorin e vrasjesë së veprimitarit të shquar të çështjes kombëtare, Hasan Prishtinës, e ka kujtuar lartë veprën e tij në të ...