TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rama ironizon Bashën: Thotë jam në rregull, kur duket që nuk është në rregull

Java News - 13.03.2018

Kryeministri Edi Rama ka thumbur sërish kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, pas publikimit të investigimit nga prestigjozja amerikane “Mother Jones” për përfshirjen ruse në lobimin e PD në SHBA.

Lobimi i PD-së, PS: Basha të përgjigjet para ligjit

Zhurnal - 13.03.2018

Lobimi i PD-së, PS: Basha të përgjigjet para ligjit Tiranë, 13 mars - Deputetja socialiste, Elisa Spiropali, i ka bërë thirrje kreut të PD, Lulzim Basha, të japë llogari para drejtësisë për skandalin ...

Basha agjent rus, apo PS i bashkohet koreve kundër Trump

BalkanWeb - 13.03.2018

Nga: Fitim ZEKTHI Sa më e rëndë të jetë gjend ja e një subjekti politik aq më e madhe është nevoja e tij për një armik. Armiku është shpëtimi i vetëm në raste të tilla dhe sulmet ndaj tij kthehen në ...

Basha pret Lu

RTSH - 13.03.2018

Ambasadori amerikan Donald Lu u takua sot në mesdite me Kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha në zyrat qendrore të demokratëve në Tiranë. Takimi, njoftojnë burimet pranë partisë më të madhe ...

Skandalit i lobimit në SHBA, Donald Lu i shkon në zyrë Bashës

LajmiFundit - 13.03.2018

Ambasadori amerikan Donald Lu ka takuar paraditen e sotme kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, në selinë e PD. Takimi vjen ne nje moment qe ka plasur debati lidhur me kontratat e lobimit te ...

Zbardhen detajet, ja çfarë diskutoi sot Donald Lu me Bashën

LajmiFundit - 13.03.2018

Janë zbardhur detaje nga takimi i mesditës mes ambasadorit të SHBA-së, Donald Lu dhe kreut të PD-së Lulzim Basha. Takimi që ka zgjatur rreth 60 minuta, është zhvilluar në ambientet e selisë blu, me ...

Arben Ristani në ABC News: PD me kontrata ligjore

ABC News - 13.03.2018

Sekretari i përgjithshëm i PD Arben Ristani ka përsëritur në studion e ABC News se PD nuk ka asnjë shqetësim për akuzuar që i adresohen pasi kontratat dhe financimet e saj janë transparente dhe ...

PS vijon të kërkojë transparencë nga Basha

ABC News - 13.03.2018

Edhe sot PS ka vijuar t’i kërkojë Lulzim Bashës transparencë, për dyshimet se biznesmenë rusë kanë financuar lobimin e PD në SHBA. Nënkryetarja e grupit parlamentar Elisa Spiropali, tha se Lulzim ...

Ambasadori Lu në zyrën e Bashës, 60 minuta takim mes tyre

ABC News - 13.03.2018

Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu ka qenë sot në zyrën e Lulzim Bashës. Mësohet se diplomati amerikan ka mbërritur në orën 11 në selinë blu dhe ka zhvilluar një takim një orësh me kryetarin e ...

DETAJET: Ja çfarë diskutoi Basha me Donald Lu

Gazeta Tema - 13.03.2018

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu zhvilloi paraditen e sotme një takim me kryetarit e PD, Lulzim Basha. Nga burime pranë PD mësohet se kreu i PD Basha dhe ambasadori Lu folën rreth zbatimit të ...

Pas akuzave për lobimin rus, ambasadori Lu takon Bashën për 80 minuta në selinë e PD

BalkanWeb - 13.03.2018

TIRANE – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, i është drejtuar selisë blu paraditen e sotme për të zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim ...

Ambasadori amerikan takon kryetarin demokrat në selinë e PD

Mapo - 13.03.2018

Ambasadori amerikan në Tiranë ka takuar kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi është mbajtur në selinë e PD. Ky takim vjen në një kohë kur Basha është vënë në qendër të akuzave për ...

Burimet: Ja tre çështjet e diskutuara mes Bashës dhe Donald Lu

Java News - 13.03.2018

Zbardhen detaje nga takimi i sotem mes ambasadorit amerikan Donald Lu dhe kreut te PD-se, Lulzim Basha. Ambasadori ka takuar paraditen e sotme kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, në selinë ...

PD në vorbullën e akuzave për lobimin, Donald Lu i shkon në zyrë Bashës

Flaka - 13.03.2018

Kjo vizitë e ambasadorit amerikan në selinë blu mbërrin në kohën që partia më e madhe opozitare është në qendër të akuzave në lidhje me burimin e parave për lobim në Uashington.

Në kulmin e debateve për lobistët rusë, Lu në zyrën e Bashës

Java News - 13.03.2018

Ambasadori amerikan Donald Lu ishte sot në selinë e PD-së, ku mësohet se ka zhvilluar një takim me kreun e kësaj force Lulzim Basha. Ky takim vjen në kulmin e debateve lidhur me akuzat për lobimin e ...

Arben Ristani intervistë në ABC News

ABC News - 02.04.2018

Arben Ristani ishte i ftuar në Mbrëmje në ABC News ku foli rreth situatës më të fundit të krijuar pas protestës kundër tarifës për Rrugën e Kombit. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike tha ...

Basha refuzon të japë sqarime për lidhjet me rusët, sulmon qeverinë dhe kërkon shkarkimin e Markut, ja çfarë u diskutua ...

SOT - 13.03.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe dje nuk ka dhënë sqarime sa i takon lidhjeve me rusët. Ndonëse kjo çështje prej disa ditësh ka ndezur klimën politike në Shqipëri pas dyshimeve të ...

Dyshimet për financimin rus/Rama: Krim financiar

ABC News - 13.03.2018

Kryeministri Edi Rama thotë se mazhoranca do të vazhdojë të kërkojë zbardhjen e plotë të së vërtetës së kontratave të lobimit të PD. I ftuar në studion e gazetares, Eni Vasili, Rama tha se PS nuk ...

Kontratat e lobimit, Basha sfidon: Rama të presë të vërtetën nga hetimet!

LajmiFundit - 12.03.2018

Kryeministrin Edi Rama, i cili i kërkon të bëjë transparencë për kontratat e lobimit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ftoi të presë hetimet e nisura nga organi i akuzës.

Lobimi rus, Rama: Basha nuk është në gjendje të japë përgjigje

SOT - 12.03.2018

Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklarët në lidhje me çështjen e financimeve Ruse në Shqipëri. Në fjalën e tij Kryeministri Rama ka thënë: Së pari duhet të bëjmë një dallim të qartë nga pikëpamja e ...

Lobimi rus dhe PD, çfarë di Edi Rama (?!): Do të dalin dokumenta të tjera...

Gazeta Express - 12.03.2018

Duke sikur kryeministri Edi Rama di diçka më shumë në lidhje me lobimin rus në SHBA në interes të PD-së, një çështje e hapur nga një investigim i revistës amerikane “Mother ...

Lobistët rusë, Rama: Partnerët e Shqipërisë të shqetësuar, u derdhën para të zeza për financimin e Bashës

Java News - 12.03.2018

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish çështjen e lobimit në favor të Partisë Demokratike në SHBA nga biznesmenë rusë. Nga studioja e emisionit “Studio e Hapur” në News 24 kryeministri Rama ...

Rama: Jam i fundit i interesuar që Basha të dëmtohet, sepse...

Gazeta Express - 12.03.2018

Investigimi i “Mother Jones” i cili pretendon se ka gjetur lidhje të dukshme mes Rusisë dhe PD-së është një çështje shqetësuese për kryeministrin Edi Rama, i cili ka kërkuar nga Lulzim Basha që të ...

Edi Rama, pyetje publike Bashës: Ka apo s’ka dorë Kremlini, se mund të na ndodhte hataja si me fqinjët tanë

Gazeta Tema - 12.03.2018

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në lidhje me dokumentet e publikuara nga revista amerikane “Mother Jones, e cila tregon se kompania Biniata Trade me lidhje ruse, ka paguar lobistin që punonte për ...

Lobimi i PD/ Ristani: Kemi vepruar brenda ligjeve

ABC News - 12.03.2018

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, është shprehur se partia e tij ka vepruar brenda ligjeve përsa i përket çështjes së lobimit.

De facto, Lulzim Basha është i shkarkuar si kryetar

Gazeta Tema - 12.03.2018

Nga Artur Ajazi Në çdo vend demokratik, publikimi qoftë edhe i një skandali për politikanin, qeveritarin apo edhe kreun e shtetit, përbën hapin e parë të dorëheqjes së pakthyeshme nga detyra dhe ...

Zbardhen detaje, ja çfarë diskutoi sot Donald Lu me Bashën në selinë e PD

Mapo - 13.03.2018

Janë zbardhur detaje nga takimi i mesditës mes ambasadorit të SHBA-së, Donald Lu dhe kreut të PD-së Lulzim Basha. Takimi që ka zgjatur rreth 60 minuta, është zhvilluar në ambientet e selisë blu, me ...

Pas akuzave për lobimin rus, ambasadori Donald Lu takon Lulzim Bashën

SOT - 13.03.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, i është drejtuar selisë blu paraditen e sotme për të zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim ...

Basha refuzon të japë sqarime për lidhjet me rusët,

Alb Portali - 13.03.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe dje nuk ka dhënë sqarime sa i takon lidhjeve me rusët. Ndonëse kjo çështje prej disa ditësh ka ndezur klimën politike në Shqipëri pas dyshimeve të ...

Akuzat mbi financimet ruse, Basha mbledh grupin e PD: Duan të mbyllin dy dosje

Zhurnal - 12.03.2018

Akuzat mbi financimet ruse, Basha mbledh grupin e PD: Duan të mbyllin dy dosje Tiranë, 12 mars - U mblodh sot grupi parlamentar i Partisë Demokratik ku u diskutua mbi akuzat e qeverisë për financimet ...

Basha zbulon detaje: Ja pse u takua Rama me Tahirin në mënyrë të fshehtë

LajmiFundit - 12.03.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur sot për takimin e fshehtë mes Saimir Tahirit dhe Edi Ramës në një spital privat. Sipas tij, takimi është bërë për të mbyllur dy çështje, atë të vetë ish-ministrit ...

Lobimi rus, Basha: PS kërkon të mbrojë Tahirin dhe Olsi Ramën

Ina - 12.03.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha në një dalje për mediat, ka folur në lidhje me akuzat e lobimit rus në SHBA. Basha tha se akuzat ndaj tij janë të pa vërteta dhe se lobimet janë bërë transparente ashtu si dhe ...

Basha paralajmëron Kryeministrin: Financimi rus mjegullnajë për të mbuluar Tahirin dhe Olsi Ramën

LajmiFundit - 12.03.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha doli në një pronocim për mediat pas mbledhjes së Grupit Parlamentar ditën e sotme. Në lidhje me investigimin amerikan të kryer për të, Basha u shpreh se kjo ...

Ristani: A janë prishur marrëdhëniet Basha-Kryemadhi?

LajmiFundit - 12.03.2018

Sekretari i Partisë Demokratike Arben Ristani, i ftuar në News 24 foli për situatën aktuale brenda PD-së dhe drogën e sekuestruar dy javë më parë në Maminas.

Basha: Po përgatitet lirimi i Saimir Tahirit

ABC News - 12.03.2018

Kryetari e PD Lulzim Basha ka përsëritur se shpenzimet e PD janë transparente dhe të rregullta.Kërkesës së mazhoracës se duhet të shkojë në prokurori, Basha i përgjigjet duke i kërkuar të kenë durim, ...

Lobimi i PD në SHBA, Balla informon deputetët e PS

RTSH - 12.03.2018

Gjithë historitë dhe detajet që kanë gjeneruar gjatë një jave, pas publikimit të investigimit të revistës “Mother jones”, mbi lobimin për PD-në në USA, u përmblodhën të hënën në mbledhjen e grupit ...

Akuzat ndaj PD, Ristani: ‘Lobimi rus’ furtunë në një gotë uji, çfarë dëshmova në Prokurori

BalkanWeb - 12.03.2018

TIRANE – Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, ishte i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, ku ka folur për akuzat e qeverisë pas shkrimit të revistës “Mother Jones” në lidhje me ...

Financimet ruse në PD, Basha: Dy faktet që kërkon të mbulojë qeveria me këtë mjegullnajë

BalkanWeb - 12.03.2018

TIRANE – Partia Demokratike mblodhi grupin parlamentar ditën e sotme ku u diskutua për akuzat nga ana e qeverisë për financimet ruse në PD. Gazetarja Elda Menga bën me dije për BalkanWeb nga burime ...

Lobimi rus, Basha: PS kërkon të mbrojë Tahirin dhe Olsi Ramën

Gazeta Express - 12.03.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha në një dalje për mediat, ka folur në lidhje me akuzat e lobimit rus në SHBA. Basha tha se akuzat ndaj tij janë të pa vërteta dhe se lobimet janë bërë transparente ashtu si dhe ...

PS nis sulmin ‘frontal’ ndaj PD: Rusët financuan “çadrën” e protestës

Mapo - 12.03.2018

Kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ngre dyshime të financimin e protëstës tremujore të opozitës, para zgjedhjeve politike, që sipas tij kishin për qëllim bllokimin e refomës në ...

Lobimi rus i PD, Basha thirrje Ramës: Prit hetimin e FBI-së dhe prokurorisë

Java News - 12.03.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të presë rezultatet e hetimti të prokurorisë dhe FBI për kontratat lidhur me lobimin rus të PD.

Basha komenton financimet ruse: Prisni hetimin e FBI-së, kemi bërë trasparencë të plotë në përputhje me ligjin

Gazeta Tema - 12.03.2018

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur pas mblodhjes së grupit parlamentar ditën e sotme ku u diskutuan akuzat për financimet ruse në PD. “PD i ka bërë të qarta si drita e diellit të gjitha aspektet ...

Një javë ferri pret parlamentin shqiptar, lobimi në qendër të debateve

Java News - 12.03.2018

Investigimi i prestigjozes amerikane “Mother Jones”, në lidhje me financimin rus të PD për lobim në SHBA, ka shkaktuar një debat të madh politik në Shqipëri.

Hetim për lobimin e PD në SHBA, PS mbledh Grupin parlamentar

SOT - 12.03.2018

Partia Socialiste ka mbledhur sot Grupin e saj parlamentar. Mbledhja është drejtuar nga kryetari i Grupit, Taulant Balla, i cili e ka nisur mbledhjen duke njoftuar se PS ka kërkuar hetime për ...

Rama flet për influenca malinje: Rusë me xhepa të thellë, kanë paguar për Lulzim Bashën

Mapo - 12.03.2018

Sonte në “Studio e hapur”, në News24 gazetarja Eni Vasili ka të ftuar Kryeministrin Edi Rama. Aktualiteti ka qenë i pasur me ngjarje këto kohë dhe shpjegimi i Kryeministrit, padyshim që do ishte i ...

Balla akuzon PD nga mbledhja e grupit: Dyshime mbi financimin e protestës së opozitës

BalkanWeb - 12.03.2018

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka vijuar akuzat ndaj Partisë Demokratike. Nga mbledhja e sotme e grupit të PS, deputeti Balla ka hedhur dyshime mbi burimin e ...

Lobistët rusë të PD, Balla: I dyshimtë edhe financimi i çadrës anti-reformë

Java News - 12.03.2018

Çështja e lobimit të Partisë Demokratike në SHBA përmes disa burimeve ruse ka zënë një prej çështjeve kryesore edhe në grupin parlamentar të PS. Kjo forcë politike ka theksuar se nuk do t’i ndahet ...

De facto, Lulzim Basha është i shkarkuar si kryetar

Java News - 12.03.2018

Nga Artur Ajazi Në çdo vend demokratik, publikimi qoftë edhe i një skandali për politikanin, qeveritarin apo edhe kreun e shtetit, përbën hapin e parë të dorëheqjes së pakthyeshme nga detyra dhe ...

Lobimi rus, Topalli thumbon Bashën: Shpjego ku i gjete paratë, PD s’ka pasur…

BalkanWeb - 11.03.2018

TIRANE -Ish-nënkryetarja e PD, Jozefina Topalli, ka folur ne lidhje me lobimet që Lulzim Basha ka bërë në SHBA. Topalli shprehet se kreu i demokratëve duhet të shpjegojë burimet se si pagoi një shumë ...

Pas akuzave për lobimin rus, ambasadori Lu takon kreun e PD-së

Durres Lajm - 13.03.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, i është drejtuar selisë blu paraditen e sotme për të zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.