TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tentoi ta "fundosë" me dosjen e Kalimashit, kush është prokurori që mori Bashën të pandehur

Albeu.com - 08.11.2019

Çështja e lobimit rus e Partisë Demokratike në SHBA është bërë tashmë një betejë me drejtësinë e cila ditën e sotme me kalimin për gjykim të saj për mbylljen e hetimeve, Kreu i opozitës Lulzim Basha ...

Basha në gjykatë për falsifikim dokumentash, prokurori Kolë Hysenaj refuzon të firmosë

Top Channel - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës ...

Partia Demokratike: Basha hetohet për “falsifikim formularësh” dhe jo “pastrim parash”

RTSH - 08.11.2019

Partia Demokratike, nëpërmjet një materiali të shpërndarë për mediat, deklaron se kreu i saj z. Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, janë marrë të pandehur vetëm për “falsifikim ...

Prokuroria çon në gjyq Lulzim Bashën, vjen reagimi i parë nga qeveria: Diplomati dixhital i di të gjitha

SOT - 08.11.2019

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga Partia Demokratike. Dosja për lobimin rus është dërguar në Gjykatën e Tiranës.

Basha merret i pandehur, rrezikon deri në 7 vjet burg

Medial - 08.11.2019

Pas gati 2 vitesh hetim, prokuroria e Tiranës çon në gjykatë dosjen penale në ngarkim të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në lidhje me Çështjen kontratave të lobimit në Shtetet e Bashkuara, ...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha merret i pandehur

Albeu.com - 08.11.2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha është marrë i pandehur . Ky vendim ka ardhur pasi janë mbyllur hetimet për çështjen e lobimit rus. Basha akuzohet se ka gënjyer në formularin e financimit të PD-së në ...

Prokuroria shpëton kreun e PD, Basha akuzohet vetëm për falsifikim dokumentesh: Dëshmia e Gazmend Bardhit kalon ...

Gazeta Tema - 08.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani dhe financieri i PD, Ilir Dervishi janë marrë të pandehur nga Prokuroria e Tiranës për falsifikim dokumentesh ...

Lobimi i PD/ Akuza që mbetet nga Prokuroria, “falsifikim stampash”

Mapo - 08.11.2019

Prokuroria e Tiranës këtë premte se ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit të PD në SHBA, duke marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, ish-sekretarin e kësaj partie Arben Ristani dhe ...

Financimi prej 650 mijë USD në SHBA, Prokuroria e Tiranës merr zyrtarisht të pandehur kreun e PD, Lulzim Basha

RTSH - 08.11.2019

Kreu i PD në opozitë, Lulzim Basha, do të përballet sërish me drejtësinë shqiptare. Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se ndaj tij kanë përfunduar hetimet për lobimin në SHBA përmes kompanisë offshore ...

Merret zyrtarisht si i pandehur, ja si reagonte Lulzim Basha kur u njoftua për hetimet

SOT - 08.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është marrë si i pandehur nga prokuroria e Tiranës, në lidhje me financimet ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.

Lobimi në SHBA/ Prokuroria mbyll hetimet: Lulzim Basha i pandehur për falsifikim formulari. Dosja në gjykatë

BalkanWeb - 08.11.2019

Prokuroria e Tiranës pushon akuzën e pastrimit të parave për Lulzim Bashën. Organi i akuzës ka mbyllur hetimet për cështjen e financimeve ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017, duke e ...

Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentesh

Gazeta Express - 08.11.2019

Prej ditës së djeshme prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga PD-ja, duke marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, ish-sekretarin e kësaj partie Arben Ristani ...

Lulzim Basha merret i pandehur për lobim me para ruse, ja sa vite burg parashikon ligji

Gazeta Tema - 08.11.2019

Tashmë Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet në lidhje me çështjen lobimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha në SHBA, në prag të zgjedhjeve të vitit 2017.

Basha nga Vlora: Subvencionim 100% për Universitetin

Botasot - 07.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar në Vlorë Turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. Në bashkëbisedimin me të rinjtë, kryedemokrati theksoi se qeveria Rama është shkaktare kryesore e ...

“I palidhur me krimin” Basha u përgjigjet të rinjve në Vlorë: Plan për ta çarmatosur oligarkinë

BalkanWeb - 07.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga qyteti i Vlorës, ku zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë” iu përgjigj pyetjeve të tyre se çfarë cilësish duhet ...

Basha me të rinjtë në Vlorë: Emigracioni nuk është zgjidhje, të marrim në dorë fatet e vendit

Medial - 07.11.2019

Në ditën e tretë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kreu demokrat ka zhvilluar një takim me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Duke mos kursyer akuzat e sulmet ndaj qeverisë, Basha u bëri apel të ...

Basha nga Vlora: Rina është braktisur, unë do rikthej shpresën

Java News - 07.11.2019

Vlora ishte destinacioni i kryedemokratit Lulzim Bashan ë vijim të turit të takimeve me qytetarët. Duke e konsideruar rininë si pjesën më të pakompromentuar të shoqërisë, Basha tha se kjo kategori ...

Basha: Do krijojmë projekte ekonomike që të rinjtë të mos largohen

Mapo - 07.11.2019

Në ditën e katërt të takimit të tij me të rinjtë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, pas Elbasanit, Korçës dhe Shkodrës kreu i PD-së është ndalur sot në qytetin bregdetar të Vlorës.

Basha flet për Alvin Berishën, përgëzon autoritetet italiane: Mirë se të kthehesh në gjirin familjar

BalkanWeb - 07.11.2019

Kryedemokrati, Lulzim Basha nga qyteti i Vlorës në takim me qytetarët theksoi se shpresën kryesore e ka tek rinia. Ai tha se kjo pjesë e shoqërisë është më e pastër dhe më pak e kompromentuar ...

Basha nga marshimi i madh, relaks në salla të mbyllura

SOT - 07.11.2019

Me sa duket, Lulzim Basha edhe pse ka ndryshuar strategji dhe u është larguar protestave ose marshimit të madh nëpër rrugët e Tiranës, përsëri nuk ka hequr dorë nga lëvizjet pa objektiva të qarta.

Basha: Shumë shpejtë do të ketë zgjedhje të parakohshme

Ina - 07.11.2019

Pas takimit me të rinjtë në Shkodër, kreu i PD, Lulzim Basha tha se shumë shpejtë do të kemi zgjedhje të parakohshme. Kreu demokrat akuzoi qeverinë se i shërben vetëm një grupi njerëzisht dhe shtoi ...

“Shqipëria mbahet peng”/ Basha: Shumë shpejt do të ketë zgjedhje

Top Channel - 07.11.2019

Kryetari demokrat Lulzim Basha tha nga Shkodra se vendi shumë shpejt do të ketë zgjedhje të përgjithshme dhe lokale. Në përfundim të takimit të radhës rrugëtimi për Shqipërinë, zhvilluar më me të ...

Lulzim Basha zbulon arsyen pse ka hyrë në politikë

Albeu.com - 06.11.2019

Në një takim me të rinjtë në Shkodër, në kuadër të turit të takimeve për “Rrugëtimin për Shqipërinë”, Basha tha se plaga më e madhe e vendit sot është ajo e emigracionit të rinisë.

Basha: Padrejtësia në vend, motivi që u futa në politikë

Portalb - 06.11.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha para të rinjve në Shkodër ka treguar cilësinë që e dallon atë nga politikanët e tjerë, transmeton OraNews . Gjatë bashkëbisedimit në turin e takimeve, kryeopozitari Basha u ...

Basha: Plaga më e madhe, emigracioni i rinisë. Shqipëria i ka mundësitë t’i japë fund krizës

Top Channel - 06.11.2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha nga një takim në Shkodër me qytetarët tha se “plaga më e madhe, plaga e emigracionit të rinisë. Po ikin nxënësit dhe po boshatisen shkollat”.

“E përjetova shumë keq”, rrëfehet Lulzim Basha, zbulon arsyen se pse ka hyrë në politikë

SOT - 06.11.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i pyetur nga të rinjtë në turin e tij në Shkodër se cila ishte arsyeja pse hyri në politikë tha se ishte viti 2005 kur po e përjetonte shumë keq gjendjen e ...

Lideri demokrat më në fund e thotë hapur: Ja nga kush i marr informacionet për socialistët e inkriminuar!

SOT - 06.11.2019

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka zbuluar nga Shkodra se ku i gjen të dhënat për zyrtarët e PS të denoncuar si persona me të kaluar kriminale. Basha është shprehur se nuk kanë një ndonjë shkop magjik që ...

Lulzim Basha paralajmëron zhvillime të reja në politikën shqiptare: Do ndodhë së shpejti

SOT - 06.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha tha se shumë shpejt do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale. Kreu i opozitës Lulzim Basha, gjatë takimit të tij me të rinjtë e Shkodrës, u ndal edhe tek ...

“Ajo që po përjetojmë sot nuk krahasohet as me periudhën më të errët”, revoltohet Lulzim Basha

SOT - 06.11.2019

Në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari demokrat, Lulzim Basha deklaroi se kjo që po përjetojmë nuk ka të krahasuar as me periudhat më të errëta.

“Largimi i rinisë nga vendi haraçi më i madh”, Basha tregon arsyen se pse iu fut politikës

BalkanWeb - 06.11.2019

Stacioni i radhës për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë qyteti i Shkodrës. Në një takim me të rinjtë e qarkut, Basha deklaroi se ekonomia shqiptare po njeh ditët e saj më të këqija.

Basha: Edhe socialistët të mërzitur nga qeveria; ekip kalçeto që mban peng shqiptarët

Top Channel - 06.11.2019

Pas takimit me të rinjtë në Shkodër, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi gjatë një deklarate të shkurtër për mediat se edhe ...

Atentati ndaj Prokurorit, Basha: I treguan kallashin kur preku interesat e qeverisë

Botasot - 06.11.2019

Ndalesa e radhës për kryetarin e PD, Lulzim Basha ka qenë qyteti i Shkodrës. Në një takim me të rinjtë e qytetit verior ai tha se Shkodra nuk meriton kryebashkiakë që gënjejnë qytetarët e saj.

Basha: Do çlirojmë Shkodrën, do krijojmë vende pune për të rinjtë

Mapo - 06.11.2019

Në ditën e tretë të takimit të tij me të rinjtë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, pas Elbasanit dhe Korçës kreu i PD-së është ndalur sot në Shkodër.

Atentati kundër prokurorit Ndoji/ Basha nga Shkodra: Kur preku interesat e qeverisë, i treguan kallashin

BalkanWeb - 06.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Shkodra tha se qeveria e Edi Ramës ka lidhje me krimin. Basha u shpreh se Rama nuk bën dot pa kriminelët.

Basha: Shumë shpejt do ketë zgjedhje në gjithë Shqipërinë. Më pak se një ekip kalceto mban peng shqiptarët

BalkanWeb - 06.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur i sigurt se shumë shpejt do të ketë zgjedhje në Shkodër dhe në të gjithë Shqipërinë. Nga Shkodra ku vijoi sot turin e takimeve me të rinjtë, Basha tha për ...

Basha: Vendin e mban peng një “ekip kalçetoje”! Shumë shpejt shkojmë të zgjedhje të parakohshme

Gazeta Express - 06.11.2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha zhvilloi një takim me të rinjtë në Shkodër këtë të mërkurë, nga ku deklaroi ndër të tjera se as socialistët nuk e durojnë dot më qeverinë e Ramës.

Basha tregon për të rinjtë e Shkodrës arsyen pse ka hyrë në politikë

Medial - 06.11.2019

Në bashkëbisedimin e zhvilluar me studentët në Shkodër, Basha tregoi arsyen se përse ka hyrë në politikë. Ai tha para të rinjve se motivi I tij për të hyrë në politikë ka qenë lufta ndaj padrejtëissë.

Basha sqaron të rinjtë e PD: Hyra në politikë që të luftoj padrejtësitë në vend

Java News - 06.11.2019

“Ajo që po përjetojmë sot nuk krahasohet as me periudhën më të errët të stanjacionit. Raporti i Bankës Botërore thotë se korrupsioni është dyfishuar krahasuar me vitin 2013 dhe është më keq se në ...

Kryetari i PD Basha: Plaga më e madhe, emigracioni i rinisë

RTSH - 06.11.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë një takimi në Shkodër me qytetarët, tha se “plaga më e madhe, plaga e emigracionit të rinisë. Po ikin nxënësit dhe po boshatisen shkollat”.

Lulzim Basha mbledh mbështetësit në Shkodër: Hyra në politikë që të luftoj padrejtësitë, ja programi im për të ...

Gazeta Tema - 06.11.2019

Lulzim Basha ka mbledhur mbështetësit e tij në Shkodër në një sallë hoteli. Siç mund të shihet, ndryshe nga vite më parë, strukturat janë rudhur ndjeshëm.

Basha: Korrupsioni është dyfishuar, po boshatisen shkollat

Medial - 06.11.2019

Në dritën e tretë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kreu demokrat është ndalur në Shkodër ku u takua me të rinjtë e këtij qyteti. Në fjalën e mbajtur Basha e cilësoi situatën aktuale në vend si më ...

Atentati në Shkozet, Basha: Sapo prokurori i preku interesat qeverisë, i treguan kallashin!

Gazeta Express - 06.11.2019

Atentati i disa ditëve më parë ndaj prokurorit Arjan Ndoj dhe të fortit të Sukthit “Rrumi”, sipas Lulzim Bashës është një ndër të shumtat shenjat që tregojnë mbi luftën e fortë të bandave qeveritare ...

Basha: Shumë shpejt do të kemi zgjedhje të parakohshme

Mapo - 06.11.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha, u shpreh nga Shkodra se shumë shpejt do të ketë zgjedhje të parakohshme. Basha iu përgjigj interesit të mediave, duke thënë se “janë më pak se një ekip kalçetoje që mban ...

Basha: Shumë shpejt do ketë zgjedhje në gjithë Shqipërinë

Durres Lajm - 06.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur i sigurt se shumë shpejt do të ketë zgjedhje në Shkodër dhe në të gjithë Shqipërinë. Nga Shkodra ku vijoi sot turin e takimeve me të rinjtë, Basha tha për ...

Basha: Shumë shpejt do kemi zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale, por se kur nuk e di

Gazeta Tema - 06.11.2019

Nga Shkodra, kreu i PD, Lulzim Basha tha se shumë shpejt do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale. Basha: Asnjë bashki nuk ka kryetar.

Basha: Edhe socialistët të mërzitur nga qeveria; ekip kalçeto që mban peng shqiptarët

Botasot - 06.11.2019

Pas takimit me të rinjtë në Shkodër, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi gjatë një deklarate të shkurtër për mediat se edhe ...

Lulzim Basha: Shumë shpejt vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, qeveria e kapur nga krimi

SOT - 07.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dhënë dje të tjera sinjale të forta se vendi është duke u përgatitur për zgjedhje të parakohshme. Teksa u ndal në Shkodër në një takim me të rinjtë, ai u shpreh se shumë ...

Basha: Shumë shpejtë do të ketë zgjedhje të parakohshme

Tetova Sot - 07.11.2019

Pas takimit me të rinjtë në Shkodër, kreu i PD, Lulzim Basha tha se shumë shpejtë do të kemi zgjedhje të parakohshme. Kreu demokrat akuzoi qeverinë se i shërben vetëm një grupi njerëzisht dhe shtoi ...

Basha flet për Alvin Berishën, përgëzon autoritetet italiane: Mirë se të kthehesh në gjirin familjar

Medial - 07.11.2019

Kryedemokrati, Lulzim Basha nga qyteti i Vlorës në takim me qytetarët theksoi se shpresën kryesore e ka tek rinia. Ai tha se kjo pjesë e shoqërisë është më e pastër dhe më pak e kompromentuar ...

Lulzim Basha flet me shifra dhe “kryqëzon” Ramën: Rinia ka një braktisje totale nga qeveria

BalkanWeb - 07.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në turin “Rrugëtimi për Shqipërinë” hodhi kritika të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, ndërsa e akuzoi atë si përgjegjësin kryesor për largimin e të ...