TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pompeo kritikon Iranin për ndalimin e një inspektoreje të OKB-së

Evropaelire - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, ka kritikuar Iranin për trajtimin që po i bën një inspektoreje bërthamore të OKB-së, duke e cilësuar trajtimin ndaj saj si “akt të frikësimit”.

Pompeo dënon kërcënimin e Iranit ndaj inspektores bërthamore të OKB-së

Gazeta Express - 09.11.2019

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, e ka kritikuar Iranin për trajtimin që ia ka bërë një inspektoreje bërthamore të Kombeve të Bashkuara, duke e quajtur këtë sjellje si kërcënim të ...

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, vizitë në Berlin, me rastin e 30 vjetorit të rënies së Murit të Berlinit

RTSH - 08.11.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka pritur sot në Berlin Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Ndërkohë para takimit me kancelaren gjermane Angela Merkel, në Berlin, Pompeo, theksoi ...

Pompeo: NATO-ja ka ndihmuar miliona të fitojnë lirinë

VOA - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se NATO mbetet një ndër partneritetet më të rëndësishme strategjike në gjithë kujtesën e njerëzimit. Në komentet dje në Gjermani në 30-vjetorin e ...

Pompeo në Berlin: Luftë e përbashkët për lirinë

DW - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i SHBA-së Pompeo në Berlin 30 vjet pas rënies së murit bën thirrje për luftë të përbashkët për lirinë dhe kujton revolucionin paqësor para 30 vjetësh duke hequr paralele me ...

Pompeo: NATO duhet të rritet e të ndryshojë

VOA - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Botasot - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t'i mbrojnë liritë e tyre.

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

Lajmi.net - 07.11.2019

“Ka ardhur koha që të gjitha kombet të kundërshtojnë shantazhin bërthamor të këtij regjimi dhe të marrin masa të rrepta për të shtuar presionin”, u shpreh sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë "provokimet bërthamore" të Iranit

Botasot - 07.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë "shantazhin bërthamor" dhe të ndërmarrin "hapa seriozë për të rritur ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë "provokimet bërthamore" të Iranit

Evropaelire - 07.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë "shantazhin bërthamor" dhe të ndërmarrin "hapa seriozë për të rritur ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë “provokimet bërthamore” të Iranit

Zhurnal - 07.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë “shantazhin bërthamor” dhe të ndërmarrin “hapa seriozë për të rritur ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë “provokimet bërthamore” të Iranit

Lajmi.net - 07.11.2019

Pompeo i bëri këto deklarata të enjten, në ditën kur Irani nisi të pasurojë uranium në centralin bërthamor Fordov. Uraniumi i pasuruar mund të përdoret për të prodhuar lëndë djegëse për reaktorë, por ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

Telegrafi - 07.11.2019

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor

Flaka - 07.11.2019

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa të rrepta ndaj shantazhit bërthamor

Portalb - 07.11.2019

SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij ...

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Evropaelire - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t'i mbrojnë liritë e tyre.

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Alsat - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre.

Edhe Pompeo i shqetësuar për NATO-n: Duhet të rritet dhe të ndryshojë, përndryshe rrezikon

Java News - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo paralajmëroi për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Portalb - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre.

Pompeo paralajmëron për rreziqet nga Rusia dhe Kina

Zhurnal - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi për rrezikun që paraqesin Rusia dhe Kina për liritë demokratike, ndërsa u kërkoi aleatëve perëndimorë që t’i mbrojnë liritë e tyre.

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Mapo - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo ngre alarmin për NATO-n

Gazeta Express - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka thënë se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë pas deklaratës së presidentit francez Emmanuel ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetrohet

Koha.net - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetrohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Botasot - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo ngre alarmin për NATO-n

Lajmi.net - 08.11.2019

Komentet e tij vijnë pas deklaratës së presidentit francez Emmanuel Macron dhënë revistës The Economist se aleanca është në vdekje klinike, komente që u hodhën poshtë nga kancelarja gjermane Angela ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Top Channel - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo në Berlin: Luftë e përbashkët për lirinë

Top Channel - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i SHBA-së Pompeo në Berlin 30 vjet pas rënies së murit bën thirrje për luftë të përbashkët për lirinë dhe kujton revolucionin paqësor para 30 vjetësh duke hequr paralele me ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

BalkanWeb - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Një ditë pas deklaratave të Macron, Pompeo kërkon që NATO të ndryshojë

SOT - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit francez ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetrohet

Tetova Sot - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo: NATO-ja ka ndihmuar miliona të fitojnë lirinë

Botasot - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se NATO mbetet një ndër partneritetet më të rëndësishme strategjike në gjithë kujtesën e njerëzimit. Në komentet dje në Gjermani në 30-vjetorin e ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Durres Lajm - 08.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo në fjalimin e Berlinit: NATO duhet të rritet, rrezikon të vjetërohet

Medial - 08.11.2019

Lexime: 6 Sekretari amerikan Mike Pompeo ka paralajmëruar rreziqet e paraqitura nga Rusia dhe Kina dhe i ka bërë thirrje NATO-s që të rritet dhe të përballojë “sfidat e sotme”.

Mike Pompeo: NATO duhet të ndryshojë, rrezikon të vjetërohet

Medial - 08.11.2019

Lexime: 13 Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së ...

Pompeo reagon pas deklaratave të Macron: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

SOT - 09.11.2019

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha dje se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet, një ditë pasi presidenti francez Emmanuel Macron tha se aleanca është ...

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Ina - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...

Pompeo dënon kërcënimin e Iranit ndaj inspektores bërthamore të OKB-së

Lajmi.net - 09.11.2019

Kryediplomati amerikan tha se Irani e ka ndaluar në mbajtje këtë inspektore, për të cilën Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore njoftoi se e ka pasur të pamundur të largohet nga republika ...

Pompeo kritikon Iranin për ndalimin e një inspektoreje të OKB-së

Zhurnal - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, ka kritikuar Iranin për trajtimin që po i bën një inspektoreje bërthamore të OKB-së, duke e cilësuar trajtimin ndaj saj si “akt të frikësimit”.

Pompeo kritikon Iranin për ndalimin e një inspektoreje të OKB-së

Alsat - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, ka kritikuar Iranin për trajtimin që po i bën një inspektoreje bërthamore të OKB-së, duke e cilësuar trajtimin ndaj saj si “akt të frikësimit”.

Pompeo kritikon Iranin për ndalimin e një inspektoreje të OKB-së

Gazeta Tema - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, ka kritikuar Iranin për trajtimin që po i bën një inspektoreje bërthamore të OKB-së, duke e cilësuar trajtimin ndaj saj si “akt të frikësimit”.

Pompeo kritikon Iranin për ndalimin e një inspektoreje të OKB-së

Gazeta Express - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, ka kritikuar Iranin për trajtimin që po i bën një inspektoreje bërthamore të OKB-së, duke e cilësuar trajtimin ndaj saj si “akt të frikësimit”.

Pompeo kritikon Iranin për ndalimin e një inspektoreje të OKB-së

Botasot - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, ka kritikuar Iranin për trajtimin që po i bën një inspektoreje bërthamore të OKB-së, duke e cilësuar trajtimin ndaj saj si “akt të frikësimit”.

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Telegrafi - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka thënë se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë pas deklaratës së presidentit francez Emmanuel ...

Pompeo ngre alarmin për NATO-n

Zeri - 09.11.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij vijnë një ditë pas deklaratës së presidentit ...