TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Borë edhe në Tiranë, meterologët: Ja datat kur do të ndodhë

LajmiFundit - 14.01.2018

Meteoalb ka bërë me dije se do të rikthehen reshjet e dëborës në pjesën më të madhe të vendit, deri në lartësitë mbi 700 metra mbi nivelin e detit. Mirëpo, ndonëse kjo fundjavë sjell reshje vetëm në ...

Sot zbardhet Shqipëria nga dëbora, ja çfarë parashikon moti

Albeu.com - 14.01.2018

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë në Jug dhe Qendër ndërsa vranësira më të dukshme lokalizohen në Veri dhe zonat Lindore të Shqipërisë. Pasditja sjell fuqizim të vranësirave në territor të ...

Del harta, ja zonat që do të zbardhen nga dëbora nesër (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2018

Fundjava parashikon të sjellë dimrin e vërtetë pas shumë ditësh me mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Por e diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje shiu por edhe reshje dëbore mbi 700 m nga ...

Ja zonat që do të zbardhen nga bora nesër

LajmiFundit - 13.01.2018

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit. “Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të ...

Moti në fundjavë: Reshje shiu e dëbore dhe temperatura nën zero

LajmiFundit - 13.01.2018

Këtë fundjave moti parashikohet të mos jetë shumë i ...

Moti sot me reshje shiu dhe bore

Ina - 13.01.2018

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor.

Moti sot i vranët dhe reshje lokale shiu

Alsat - 13.01.2018

Moti sot në mbarë Maqedoninë do të jetë i vrenjtur dhe me reshje të vogla shiu lokal. Në viset malore pritet të ketë reshje bore. Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 2 në 9 gradë.

Shi dhe borë, ja zonat ku do të ketë më shumë reshje sot

LajmiFundit - 14.01.2018

Kthjellime dhe vranësia kalimtare do të dominojnë në jug dhe qendër, ndërsa vranësira më të dukshme lokalizohen në veri dhe zonat lindore të vendit. Sipas MeteoAlb pasditja sjell fuqizim të ...

Shqipëria sot zbardhet nga dëbora

Koha.net - 14.01.2018

Mesa duket ditëve të para të janarit me temperaturat vërtet karakteristike për periudhën e vitit ku ndodhemi po iu vjen fundi. Sinoptikanët kanë parashikuar reshje dëbore duke nisur nga mbrëmja e ...

Zbardhet harta/ Ja zonat që do të zbardhen nga bora nesër…

Lajmi.net - 13.01.2018

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit. “Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të ...

Si na ?mashtroi? moti, rrëmbeni sërish palltot sepse i ftohti nuk ka ikur

Albeu.com - 12.01.2018

Java që lamë na la përshtypjen sikur ishim në pranverë duke marrë parasysh temperaturat. Por fundjava do të sjellë sërish dimrin. Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ...

Moti sot me vranësira dhe reshje lokale shiu

Alsat - 15.04.2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira në pjesën më të madhe të ditës. Në fund të ditës në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut.

Kthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

Alb Portali - 12.01.2018

Reshje të përkohshme në Veri dhe Jug, me kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta, priten sot në mbarë territorin e vendit. Loading... Edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta në territor ...

Moti sot i vranët dhe reshje lokale shiu

Almakos - 13.01.2018

13 Janar Moti sot në mbarë Maqedoninë do të jetë i vrenjtur dhe me reshje të vogla shiu lokal. Në viset malore pritet të ketë reshje bore. Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 2 në 9 gradë.

Shqipëria sot zbardhet nga dëbora

Lajm - 14.01.2018

Mesa duket ditëve të para të janarit me temperaturat vërtet karakteristike për periudhën e vitit ku ndodhemi po iu vjen fundi. Sinoptikanët kanë parashikuar reshje dëbore duke nisur nga mbrëmja e ...

Zbardhet harta, këto janë zonat që do të zbardhen nga bora të dielën

LajmiFundit - 12.01.2018

Disa zona te vendit do te zbardhen nga bora te dielen. Meteoalb njoftoi motin në vijim: Dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta, kryesisht në zonat ...

Moti sot me vranësira dhe reshje lokale shiu

Almakos - 15.04.2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira në pjesën më të madhe të ditës. Në fund të ditës në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut.

Dëborë dhe shi në fundjavë, ndryshon moti në Shqipëri

SOT - 12.01.2018

Fundjava do të sjellë ndryshime me temepraturat në Shqipëri. Sipas Meto Alb, dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta, kryesisht në zonat Lindore dhe ...

Fundjava rikthen dimrin, reshje shiu e dëbore

Java News - 12.01.2018

Java që lamë na la përshtypjen sikur ishim në pranverë duke marrë parasysh temperaturat. Por fundjava do të sjellë sërish dimrin. Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ...

Rrebeshe shiu e dëbore, temperaturat shkojnë nën zero në fundjavë

Albeu.com - 13.01.2018

Java që po lëmë pas është karakterizuar me një mot mjaft të mirë dhe temperatura të larta, edhe pse jemi në mes të stinës së dimrit. Por fundjava pritet të rezervojë rikthimin e temperaturave të ...

Moti në fundjavë: Reshje shiu e dëbore dhe temperatura nën zero

Alb Portali - 13.01.2018

Këtë fundjave moti parashikohet të mos jetë shumë i qëndrueshëm. Loading... Të shtunën dhe të dielën në disa zona pritet të ketë reshje shiu dhe bore, ndërsa temperaturat do të bien deri në minus 4 ...

Sinoptikanët: Sot Shqipëria zbardhet nga bora, ja ditët më të ftohta të janarit

BalkanWeb - 14.01.2018

Ditëve të para të janarit me temperatura gati karakteristike për stinën e vjeshtës po iu vjen fundi. Sinoptikanët parashikojnë reshje bore duke nisur nga mbrëmja e sotme, ndërsa ditët ku do të ...

Sonte rikthehen reshjet e shiut dhe borës. Sinoptikanët: Ja ditët më të ftohta të janarit

Java News - 14.01.2018

Ditëve të para të janarit me temperatura gati karakteristike për stinën e vjeshtës po iu vjen fundi. Sinoptikanët parashikojnë reshje bore duke nisur nga mbrëmja e sotme, ndërsa ditët ku do të ...

Sinoptikanët: Sot Shqipëria zbardhet nga bora

Gazeta Tema - 14.01.2018

Sinoptikanët parashikojnë reshje bore duke nisur nga mbrëmja e sotme, ndërsa ditët ku do të ndjehet me të vërtetë dimri do jenë 20 deri në 26 janar. “Dita e diel, vijon me kthjellime e vranësira ...

Shqipëria zbardhet nga bora, ja ditët më të ftohta të janarit

SOT - 14.01.2018

Dita e diel, vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në jug dhe qendër por vranësira të shpeshta lokalizohen në veri dhe lindje. Pjesa e dytë e ditës fuqizon vranësirat duke gjeneruar në mbrëmje ...