TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Seriali “Chernobyl” dhe kujtimet e heronjve që shpëtuan miliona jetë

Telegrafi - 17.06.2019

Një nga episodet e miniserialit të realizuar nga HBO, “Chernobyl”, tregon historinë e Alexei Ananenkos dhe dy inxhinierëve tjerë, Valeri Bespalov dhe Boris Baranov, të cilët zbritën në korridoret e ...

Seriali i Çernobilit, sprova e kujtimeve të dëshmitarëve

Java News - 16.06.2019

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një katastrofë edhe më të rëndë në aksidentin më tragjik bërthamor ...

Heroi i Çernobilit tregon se si e shpëtoi Evropën nga shkretimi bërthamor

Gazeta Express - 16.06.2019

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një katastrofë edhe më të rëndë në aksidentin më tragjik bërthamor ...

Heroi i Çernobilit tregon se si e shpëtoi Evropën nga shkretimi bërthamor

Lajmi.net - 16.06.2019

Aktualisht ai banon një shtëpi modeste, me dy dhoma, në periferi të Kievit. Alexei Ananenko shprehet me modesti se nuk është një hero. ”Unë nuk jam ndjerë kurrë si një hero.

Heroi i Çernobilit tregon se si e shpëtoi Evropën nga shkretimi bërthamor

Botasot - 16.06.2019

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një katastrofë edhe më të rëndë në aksidentin më tragjik bërthamor ...

KINEMA – Seriali i Çernobilit sprova e kujtimeve të dëshmitarëve

Medial - 16.06.2019

MOSKË, 16 qershor /MEDIAL-AFP/ – Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një katastrofë edhe më të rëndë në ...

Seriali i Çernobilit, sprova e kujtimeve të dëshmitarëve

Alsat - 16.06.2019

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një katastrofë edhe më të rëndë në aksidentin më tragjik bërthamor ...

Heroi i Çernobilit tregon se si e shpëtoi Evropën nga shkretimi bërthamor

Tetova Sot - 16.06.2019

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një katastrofë edhe më të rëndë në aksidentin më tragjik bërthamor ...

Seriali i Çernobilit sprova e kujtimeve të dëshmitarëve

BalkanWeb - 17.06.2019

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një katastrofë edhe më të rëndë në aksidentin më tragjik bërthamor ...

Seriali i Çernobilit, sprova e kujtimeve të dëshmitarëve

Durres Lajm - 17.06.2019

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një katastrofë edhe më të rëndë në aksidentin më tragjik bërthamor ...