TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fitoi dy çmime “Grammy”, ja çfarë i shkruan Ledri, Duas

Lajmi.net - 11.02.2019

Ledri Vula e ka uruar Dua Lipën për dy çmimet "Grammy". Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, ...

Këto janë fjalët e Era Istrefit pas suksesit të Duas në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Edhe Era Istrefi e ka uruar Dua Lipën për suksesin që shënoi në "Grammy Awards". Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan lajmi.net.

Triumfi i Dua Lipës në Grammy Awards, Haradinaj: Kosova është me fat!

Mapo - 11.02.2019

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj është shprehur pas triumfit të djeshëm të Dua Lipas në Grammy Awards se Kosova është me fat që përfaqësohet në botë nga talenti dhe emri i këngëtares.

Veshjet ekstravagante të yjeve në “Grammy”

Koha.net - 11.02.2019

New Yorku propozon, Los Anxhelosi promovon. Nëse shfaqja e madhe e javës së modës së “Big Apple” shënon një kthim progresiv në hijeshinë e matur dhe nevojën për intimitet, në Kaliforni yjet e muzikës ...

Kur Rita Ora u zyrtarizua si ambasadore nderi, Dua Lipa as që ishte vërejtur në sallë

Medial - 11.02.2019

Dua Lipa mbrëmë ka bërë historinë, ajo ka arritë të kurorëzohet me dy çmime Grammy, çmime këto që e fusin në këngëtarët më të suksesshëm në botë, shkruan KultPlus.

Lorik Cana uron në mënyrë të veçantë Dua Lipën

Lajmi.net - 11.02.2019

Lorik Cana ka disa fjalë pasi Dua Lipa është shpërblyer me dy çmime në "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më ...

Artistë shumë të famshëm që nuk kanë fituar asnjëherë 'Grammy'

Gazeta Express - 11.02.2019

Dua Lipa me të vërtetë ka bërë historinë në natën e ...

Triumfi i Dua Lipës, Ramush Haradinaj: Kosova është me fat

BalkanWeb - 11.02.2019

Triumfi i këngëtares me origjinë nga Kosova, Dua Lipa në çmimin prestigjioz “Grammy Awards” ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Por ky sukses nuk kishte se si të kalonte në heshtje në vendin e ...

Dua Lipa: Një ëndërr e vërtetë u realizua

Botasot - 11.02.2019

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shprehur tejet e lumtur për dy çmimet e fituara mbrëmë. ‘Një ëndërr e vërtetë u realizua’, është shprehur ajo përmes një postimi në rrjetin social ...

Fjalimi emocionues i Dua Lipës: S’ka rëndësi nga vini, mos ndaloni së ëndërruari!

Alsat - 11.02.2019

Dua Lipa ishte mbrëmë princesha dhe ylli që nderoi gjithë popullin shqiptar. Artistja e talentuar 23 vjeçari bëri historinë, duke qenë shqiptarja e parë që rrëmbeu dy çmime në akademina më të madhe ...

Yjet që dështuan me paraqitjen në “Grammy Awards 2019”

Lajmi.net - 11.02.2019

Katy Perry, Tayla Parx dhe Cardi B ishin yjet e veshura më keq në "Grammy Awards 2019". Çmimet e edicionit të 61-të të “Grammy” janë në fuqi të plotë, por jo të gjitha ishin paraqitur me stil, ...

Dua Lipa – rangohet si vajza e veshur më së bukuri në Grammy

Lajm - 11.02.2019

Bashkë me Lady Ggagan, këngëtaren e madhe Alicia Keys e Camila Cabellon, mediat ndërkombëtare e kanë listuar këngëtaren Dua Lipa si njërën ndër vajzat e veshura më së bukuri në Grammy.

Cardi B, artistja e parë në histori që fiton Grammy për albumin më të mirë rap

Mapo - 11.02.2019

Cardi B është artistja e parë në histori që fiton çmimin e albumit më të mirë rap në Grammy Awards. Me debutimin e “Pushtimi i Privatësisë ”, Cardi B mposhti në konkurrim mbrëmjen e së dielës artistë ...

Performanca fantastike e Duas në ceremoninë 'Grammy'

Gazeta Express - 11.02.2019

Dua Lipa, përveç çmimeve, ka bërë edhe një performancë të shkëlqyer me St. Vincent në skenën e ...

Dua dhe Bebe ndër personazhet e veshura më së miri në “Grammy Awards”

Telegrafi - 11.02.2019

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i dy çmimeve nga ana e Dua Lipës.

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net.

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

Lajmi.net - 11.02.2019

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua ...

Për Bebe Rexhën nominimi në dy kategori në “Grammy” konsiderohet fitore

Lajmi.net - 11.02.2019

Bebe Rexha nuk ka arritur të marrë asnjë çmim në "Grammy", por konsideron se vetë nominimi për të quhet fitore. Bebe Rexha ishte nominuar në kategoritë “Dueti më i mirë i zhanrit country” dhe ...

Fjalimi prekës i Duas pas fitores: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën

Gazeta Express - 11.02.2019

Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në ...

Pesë persona për ta ndihmuar në tapetin e kuq, Cardi B shfaqet me fustanin e çuditshëm

Java News - 11.02.2019

Cardi B është një nga këngëtaret më të spikatura të muzikës botërore për momentin dhe sigurisht nuk kishte si të mos binte në sy në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Grammy Awards 2019.

Fitoi dy çmime Grammy, Dua Lipa: Ëndërr e bërë realitet, jam e përulur dhe mirënjohëse (Foto)

Mapo - 11.02.2019

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar mbrëmjen e së dielës dy çmime në 61 vjetorin e Grammy Awards. Ndonëse ishte nominimi i saj i parë , Dua Lipa arriti të rrëmbejë çmimin e “Best New ...

Dua Lipa pas arritjes në “Grammy”: Ëndrra u bë realitet

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa u bë shqiptarja e parë që fitoi dy çmime "Grammy". Dua Lipa është emocionuar pasi arriti suksesin më të madh në karrierë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja shqiptare është shpërblyer me dy çmime ...

Los Angeles, veshjet më të veçanta të Grammy Awards 2019

BalkanWeb - 11.02.2019

Në Californi yjet e muzikës kanë parakaluar në tapetin e kuq të edicionit të 61-të të Grammy Awards. Shumë ngjyra, dekoltetë dhe modele të çuditshme, kanë dominuar një nga eventet më të mëdha të ...

Cardi B me një performancë të zjarrtë në Grammy Awards 2019

Botasot - 11.02.2019

Ajo kurrë nuk është njohur si një interpretuese e trembur. Pra, ishte pak e çuditshme që Cardi B ishte në elementin e saj në skenë në Grammy Awards të dielën, 26-vjeçarja ndezi skenën me paraqitjen e ...

Dukagjin Lipa i emocionuar pas triumfit të së bijës në eventin prestigjioz

Lajmi.net - 11.02.2019

Babai i Dua Lipës i është gëzuar suksesit të Dua Lipës në "Grammy Awards". Dua Lipa ka shënuar sukses të madh në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, që u mbajt në Los Angeles, shkruan lajmi.net.

Bebe Rexha shkëlqen në tapetin e kuq të Grammy Awards

Ina - 11.02.2019

Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga ...

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

Telegrafi - 11.02.2019

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më ...

Behgjet Pacolli me fjalë të veçantë për Dua Lipën: Është për çdo lavdatë

Tetova Sot - 11.02.2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipën pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Instagram ‘, ai ka shkrua ...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

Zeri - 11.02.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipën për suksesin e arritur ndërkombëtar dhe marrjen e dy çmimeve Grammy.

Mediet e huaja listojnë Duan në mesin e artisteve me veshjen më të mirë në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Lady Gaga, Kylie Jenner dhe Dua Lipa janë artistet e veshura më së miri në "Grammy". Çmimet e edicionit të 61-të të “Grammy” nisën me parakalimet e yjeve të veshur plot stil në tapetin e kuq, shkruan ...

Ruairi O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

Ina - 11.02.2019

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur ...

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën, ajo ka bërë historinë

Botasot - 11.02.2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në rrjetin social “Instagram” ka uruar këngëtarën nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa, e cila u shpërblye me dy çmime “Grammy”.

Dua Lipa, Lady Gaga dhe Kacey Musgraves dominojnë Grammys

Botasot - 11.02.2019

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo fitoi çmimin për “Artisten e re më të mirë” dhe “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”.

Dua Lipa bën krenarë shqiptarët: fiton dy çmime Grammy

Top Channel - 11.02.2019

Dua Lipa ka fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor të botës, “Grammy Awards”. Ylli i muzikës rrëmbeu çmimin “Artistja më e mirë e re” në dhe çmimin “Best Dance Recording” për këngën e saj ...

Reagimi i Dua Lipës kur fitoi çmimin e parë në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa ka shpërthyer në lot pasi fitoi çmimin e parë në "Grammy Awards". Dua Lipa ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, shkruan lajmi.net.

Kusari: Qikat e Kosovës sundojnë Botën

Botasot - 11.02.2019

Mimoza Kusari deputete në Parlamentin e Kosovës në një postim në facebook ka uruar Dua Lipën për përformancën në "Grammy". Postimi: Çfarë suksesi, çfarë performance, mbrëmë Dua Lipa fitoi dy herë ...

Edhe Blerta Deliu “krenohet" me Dua Lipën

Botasot - 11.02.2019

Edhe deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), njëherësh ish-aktorja, Blerta Deliu, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, e ka shprehur gëzimin për këngëtaren, Dua Lipa, e cila ...

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

Telegrafi - 11.02.2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ...

Dy çmime Grammy për këngëtaren shqiptare Dua Lipa

Kosova Live - 11.02.2019

Dua Lipa, këngëtarja nga Kosova e njohur ndërkombëtarisht, ka shënuar një sukses tjetër të jashtëzakonshëm duke u shpërblyer me dy çmime Grammy në mbrëmjen më të madhe muzikore të vitit.

Haradinaj për Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

Botasot - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook, ka shkruar për fituesen e dy çmimeve prestigjioze “Grammy Awards”, Dua Lipen përcjell Bota sot.

Bebe Rexha shkëlqen me të kuqe në “Grammy Awards”

Lajmi.net - 11.02.2019

Bebe Rexha ka marrë vëmendjen me paraqitjen në ceremoninë e ndarjes së çmimeve "Grammy". Bebe Rexha është një nga artistet shqiptare që mori pjesë në këtë ceremoni, ku janë të pranishëm yjet më të ...

Cardi B, pesë veta për ta ndihmuar me fustanin në tapetin e kuq

BalkanWeb - 11.02.2019

Ajo është një nga yjet më të mëdhenj të muzikës së momentit, dhe është në stilin e saj që Cardi B të përpiqet të bjerë në sy me veshjen. Në ceremoninë e mbrëmshme të “Grammy Awards” reperja është ...

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

Telegrafi - 11.02.2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ...

Momenti emocionues kur Dua Lipa fiton “Grammy” (VIDEO)

Medial - 11.02.2019

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, tashmë mban dy çmime Grammy. Çmimin e parë e fitoi në kategorinë “Best Dance”, duke e marrë çmimin e parë “Grammy” në karrierë, për të vazhduar më vonë ...

Reperi shqiptar për Duan: Na vendosi në hartë sonte

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa ka arritur të shënojë historinë në "Grammy Awards". Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy” në edicionin e sivjetmë të këtij eventi, shkruan lajmi.net.

FOTOT/ S’mori asnjë çmim Grammy, Bebe Rexha: Për mua fitore janë nominimet

Gazeta Tema - 11.02.2019

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles ...

Ambasadori britanik në Kosovë uron Dua Lipën për suksesin në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connel ka uruar Dua Lipën përmes një statusi në Facebook. Ruairi O’Connell shfrytëzoi rrjetet sociale për ta uruar Dua Lipën për suksesin e arritur në ...

Ambasadorja Çitaku i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy Awards”

Lajmi.net - 11.02.2019

Vlora Çitaku ka disa fjalë pas suksesit të Dua Lipës në "Grammy". Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku përmes rrjeteve sociale ka uruar Dua Lipën për dy çmimet “Grammy”, shkruan lajmi.net.

Dua Lipa rrëmben 2 çmime në Grammy & fjalimi i saj s’mund të ishte më frymëzues!

Medial - 11.02.2019

Nata e çmimeve “Grammy” s’mund të ishte më e bukur se kaq për Dua Lipa-n. Këngëtarja shqiptare fitoi çmimin “Best New Artist” (Artistja më e mirë e re) dhe ky nuk ishte trofeu i vetëm brenda një nate.

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

Telegrafi - 11.02.2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht fitoi në ë kategorinë “Kënga më e ...