TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Nuk dua të vdes e virgjër”

Gazeta Tema - 12.02.2019

Pёrsёri Renzo Milano, 18 mars 1982 Pёrshёndetje vajza ime, si je? Kam shumё dёshirё tё tё shoh e tё tё qёndroj pranё. Edhe pse ka kaluar vetёm njё ditё nga largimi, dёshira pёr tu rikthyer tek ti ...

Dhjetëra mijëra serbë kundër presidentit Vuçiq

Lajmi.net - 10.02.2019

Demonstratat nuk po reshtin - ishte e shtuna e dhjetë nё radhё qё demonstruesit protestuan nё 40 qytete tё Serbisё kundёr presidentit Aleksandar Vuçiq.

Tiranë: Protestë e heshtur kundër dhunimit të vajzave

Botasot - 10.02.2019

Në Tiranë u zhvillua sot një protestë e heshtur në mbrojtje të vajzave të dhunuara. Protesta mori shkas nga dhunimi i një gjimnaziste në Kavajë, por protestueset thanë se ajo është vetëm një nga ...

Athina voton pёr antarёsimin e Maqedonisё sё Veriut nё NATO

DW - 09.02.2019

Paramenti grek ratifikoi protokollin e antarёsimit nё NATO pёr Maqedoninё e Veriut. 153 deputetё votuan pro dhe 140 kundёr. Ditёt e ardhёshme Maqedonia do tё informojё tё gjitha organizatat ...

Mijёra serbё kundёr Vuҁiҁ

ABC News - 12.02.2019

Nёn moton “njё ndёr pesё milionё” demonstruesit kёrkojnё media tё lira dhe kushte korrekte pёr zgjedhjet. Pavarёsishist kёtyre kёrkesave objektivat politike tё demonstruesve edhe dy muaj e gjysmё pas ...