TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në samitin e NATO-s, Stoltenberg shpreh dy shqetësime për Kosovën e SHBA-ja thotë se përkrah FSK-në

Koha.net - 12.02.2019

Dy zhgënjime në raport me Kosovën, i ka shprehur të martën në Bruksel, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton ...

Kosova gjithashtu në agjendë - Takimi ministrave të NATO-s

DW - 12.02.2019

Ministrat e jashtëm të vendeve të NATO-s takohen (13.04) për të diskutuar sigurinë ndërkombëtare, misionet e NATO-s në botë duke përfshirë edhe Kosovën.

Haradinaj i përgjigjet NATO-s: FSK do vendoset në Veri

ABC News - 12.02.2019

Kryeministyri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka vonuar përgjigjen e tij ndaj deklaratës së sekreatrit të përgjithshëm të NATO-s Stoltenberg, sipas të cilit FSK nuk mund të shkonte në Veri të vendit ...

Stoltenberg ka një mesazh pas ngritjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë në Shkup

Ina - 12.02.2019

“Zgjerimi i NATO-s drejt vendeve të Ballkanit Perëndimor do ta përforcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilizimin e rajonit dhe do t’i përforcojë shtetet ballkanike të cilat do t’i bashkëngjiten ...

Haradinaj i përgjigjet Stoltenbergut: Për ushtrinë Kosova është një, nuk ka veri e jug

Gazeta Express - 12.02.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është përgjigjur deklarimeve të sekretarit të NATO-së, Jens Stoltenberg, rreth Ushtrisë së Kosovës dhe asaj se a do të ketë të drejtë që ...

Haradinaj i kundërpërgjigjet Stoltenbergut për FSK-në

Lajmi.net - 12.02.2019

Në Samitin e Ministrave të Mbrojtjes së vendeve të NATO-s, sot është diskutuar për FSK-në. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s rrit stabilitetin

Alsat - 12.02.2019

Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës ...

Stoltenberg: Është inkurajuese që në mesin e anëtareve e kemi edhe të ardhshmen Maqedoni të Veriut

Portalb - 12.02.2019

“Zgjerimi i NATO-s drejt vendeve të Ballkanit Perëndimor do ta përforcojë Aleancën dhe do ta stabilizojë rajonin dhe to t’i përforcojë shtetet ballkanike të cilat i kyçen Aleancës Veriatlantike”, ...

Stoltenberg: Përshëndesim bashkëpunimin SHBA-Turqi në veri të Sirisë

Lajm - 12.02.2019

BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu ...

Ministrat e NATO-s diskutojnë për FSK-në

Lajm - 12.02.2019

Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri.

NATO: FSK-së nuk i lejohet prania në veri, pa miratimin e KFOR-it

Alsat - 12.02.2019

Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg para takimit dyditor të ministrave të mbrojtës së vendeve anëtare që pritet të mbahet më 13 dhe 14 Shkurt në Bruksel, ka folur edhe për Kosovën, për të ...

NATO: Asgjë nuk do ndryshojë në misionin e KFOR-it

Alsat - 12.02.2019

Ministrat e mbrojtjes të NATO-s do e kenë në agjendë efektet e transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës. Sekretari i përgjithshëm NATO-s Jens Stoltenberg ka konfirmuar se rishqyrtimi i raporteve ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s në Ballkanin Perëndimor do të stabilizojë rajonin

Telegrafi - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ...

Stoltenberg: Disa aleatë të NATO’s janë të zhgënjyer me Kosovën për taksën ndaj Serbisë

Lajm - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se disa vende anëtare të NATO-s janë zhgënjyer me vendimin e Kosovës për vendosjen e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnia ...

Një moment emancipues për raportet me SHBA

Respublica - 12.02.2019

“ Disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e taksës. Ne gjithashtu kërkojmë respektimin e Marrëveshjes së Brukselit, dhe është e qartë se forcat e sigurisë vendore nuk mund të hyjnë në veri ...

Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës (Video)

Telegrafi - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s, të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë

Koha.net - 12.02.2019

Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të kësaj force me FSK-në, pas vendimit për votimin e ushtrisë.

Stoltenberg: FSK-ja nuk mund të hyjë në Veri, NATO-ja e zhgënjyer me taksën

Gazeta Express - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së ...

Haradinaj i reagon sekretarit të NATO-s: FSK-ja do të jetë edhe në veri të Kosovës!

Ina - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe se, sipas ...

Haradinaj ia thotë troç Stoltenbergut: Për ushtrinë, Kosova është një

Albeu.com - 12.02.2019

Sot në Samitin e Ministrave te Mbrojtjes së vendeve të NOTO-s është diskutuar për FSK-në, shkruan Albeu.com. Jens Stoltenberg, sekretari i Përgithshëm i NATOS-s gjatë ditës së martë ka bërë të ditur ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s rrit stabilitetin

Almakos - 12.02.2019

12 Shkurt 2019 / 15:19 Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i ...

Stoltenberg: Përshëndesim bashkëpunimin SHBA-Turqi në veri të Sirisë

BalkanWeb - 12.02.2019

BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu ...

NATO-ja do të diskutojë për raportet e ardhshme me FSK-në

Evropaelire - 12.02.2019

Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri.

Stoltenberg, për taksën e vendosur nga qeveria kosovare

RTSH - 12.02.2019

Para takimit dy ditor të ministrave të mbrotjjes së vendeve anëtare të NATOS, që pritet të fillojë të mërkurën në Bruksel, dhe ku tw enjten do të diskutohet edhe për kosovën, sekretari i përgjithshëm ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s në Ballkanin Perëndimor do të stabilizojë rajonin

Lajm - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ...

Stoltenberg: FSK nuk mund të hyjë në Veri, NATO e zhgënjyer me taksën

Botasot - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Shefi i NATO’s: Jemi të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë

Alsat - 12.02.2019

Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të kësaj force me FSK-në, pas vendimit për votimin e ushtrisë.

Haradinaj i përgjigjet Stoltenbergut: Për ushtrinë Kosova është një, nuk ka veri e jug

Botasot - 12.02.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është përgjigjur deklarimeve të sekretarit të NATO-së, Jens Stoltenberg, rreth Ushtrisë së Kosovës dhe asaj se a do të ketë të drejtë që ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO në Ballkan do të rrisë stabilitetin

BalkanWeb - 12.02.2019

Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës së ...

Stoltenberg: Përshëndesim bashkëpunimin SHBA-Turqi në veri të Sirisë

Portalb - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s në Ballkanin Perëndimor do të stabilizojë rajonin

Botasot - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ...

NATO: Ushtria e Kosovës nuk mund të hyjë në Veri

Albeu.com - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg , në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s stabilizon rajonin

Alsat - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ...

Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës (Video)

Almakos - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s stabilizon rajonin

Tetova Sot - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ...

Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës nga Kosova

Gazeta Tema - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

STOLTENBERG: Zgjerimi i NATO-s stabilizon rajonin

Medial - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ...

Taksa ndaj Serbisë, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s: Kosova po na zhgënjen

Java News - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës

Lajmi.net - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Stoltenberg: FSK-ja nuk mund të hyjë në Veri pa lejen e KFOR-it

Zeri - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

NATO: Ushtria e Kosovës nuk mund të hyjë në Veri

Tetova Sot - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Stoltenberg: FSK nuk hyn në Veri të Kosovës pa lejen e KFOR

SOT - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë për media në Bruksel, tha se NATO është e zhgënjyer për taksën e Qeverisë së Kosovës ndaj Serbisë dhe shtoi se Forca e Sigurisë ...

Reagimi i ashpër i Stoltenberg: Jemi të zhgënjyer me Kosovën

ABC News - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë një deklaratë të ashpër për media në Bruksel, duke thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës për produktet serbe dhe ato të ...