TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump thotë se ka bërë “punë fantastike” në Azi

Evropaelire - 14.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka bërë “një punë vërtet fantastike” gjatë turneut 12-ditësh në Azi. “Kanë qenë vërtet 12 ditë të mira dhe kam bërë shumë miq të mirë”, u tha ...

Trump largohet para kohe nga takimi i ASEAN-it

Lajmi.net - 14.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, anashkaloi në minutën e fundit, seancën plenare të Samitit të Azisë Lindore me pjesëmarrjen e 18 vendeve, ndërkohë që konferenca po zgjatej më shumë sesa ishte ...

Trump largohet para kohe nga takimi i ASEAN-it

Albeu.com - 14.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump , anashkaloi në minutën e fundit, seancën plenare të Samitit të Azisë Lindore me pjesëmarrjen e 18 vendeve, ndërkohë që konferenca po zgjatej më shumë sesa ishte ...

Trump: pas ASEAN-it prisni një deklaratë të rëndësishme

Zhurnal - 13.11.2017

Trump: pas ASEAN-it prisni një deklaratë të rëndësishme Në një seri takimesh të zhvilluara sot me udhëheqës të Azisë Juglindore, Presidenti Donald Trump diskutoi çështje të sigurisë dhe mënyra për të ...

Trump, Turnbull dhe Abe bisedojnë për Korenë e Veriut

Lajmi.net - 13.11.2017

Trump, Turnbull dhe Abe, kanë zhvilluar një takim trilateral në Manila ku ndodhen për të marrë pjesë në Samitin e ASEAN-it Presidenti amerikan, Donald Trump, Kryeministri i Australisë, Malcolm ...

Trump: Në ASENA do të diskutohet Korea V. dhe tregtia botërore

Evropaelire - 13.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se tensionet në gadishullin korean dhe tregtia botërore do të jenë çështjet kyqe që do të diskutohen në Asociacionin e Shteteve të Azisë Juglindore ...

Trump: Moska mund të ndihmoj në zgjidhjen e krizave në botë

Evropaelire - 13.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, në postimet e tij në rrjetin social Twitter, ka thënë se raportet pozitive me Rusinë janë “një gjë e mirë”, dhe se Moska mund “të ndihmojë shumë” në zgjidhjen e ...

Trump: Kina do të ashpërsojë sanksionet ndaj Koresë së Veriut

DW - 13.11.2017

Në prag të samitit në Manila, presidenti amerikan Trump bëri publike disa të dhëna interesante. Ai foli për raportet me Kinën por edhe për takimin me Putinin.

Ish-zyrtarët e zbulimit kritikojnë Presidentin Trump: Po përdoret nga udhëheqësit e huaj

BalkanWeb - 12.11.2017

Dy ish zyrtarë të zbulimit amerikan e kritikuan Presidentin Trump të dielën për thëniet e tij se ai beson se presidenti rus Vladimir Putin “ka ndjesinë se ai dhe Rusia nuk ishin përzjerë” në ...

Ish-zyrtarë të CIA-s të shqetësuar se Trump po manipulohet nga Putini

Koha.net - 12.11.2017

Dy zyrtarë të lartë amerikanë të inteligjencies thanë të dielën se kanë frikë se Presidenti Donald Trump po manipulohet nga Presidenti rus Vladimir Putin, pasi Trump tha se besonte në sinqeritetin e ...

Trump po manipulohet nga Putin, thotë ish-shefi i CIA's

Gazeta Express - 12.11.2017

Dy ish-shefa të inteligjencës amerikane thanë se presidenti Donald Trump paraqet një rrezik për Shtetet e Bashkuara, sepse është i prekshëm nga loja ruse, pasi ai deklaroi të shtunën se i beson ...

Ish-krerët e CIA-s në alarm: Kinezët dhe rusët mund t’ia hedhin Trampit!

Java News - 12.11.2017

Dy ish-shefa të inteligjencës amerikanë thanë se Donald Trump paraqet një rrezik për Shtetet e Bashkuara, sepse është i prekshëm nga loja ruse, pasi presidenti deklaroi të shtunën se i beson mohimit ...

Trump: Në ASENA do të diskutohet Korea Veriore dhe tregtia botërore

Lajmi.net - 13.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se tensionet në gadishullin korean dhe tregtia botërore do të jenë çështjet kyqe që do të diskutohen në Asociacionin e Shteteve të Azisë Juglindore ...

Presidenti Trump: Moska mund të ndihmojë në zgjidhjen e krizave në botë

BalkanWeb - 13.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, në një postim në Twitter deklaroi se raportet pozitive me Rusinë janë “një gjë e mirë”, dhe se Moska mund “të ndihmojë shumë” në zgjidhjen e krizave në Ukrainë, ...

Trump optimist: Kina do të ashpërsojë sanksionet ndaj Kim Jong-un

Java News - 13.11.2017

Në prag të samitit në Manila, presidenti amerikan Trump bëri publike disa të dhëna interesante. Ai foli për raportet me Kinën por edhe për takimin me Putinin.

Ish-zyrtarë të inteligjencës thonë se Trump po manipulohet nga Putini

Telegrafi - 12.11.2017

Dy zyrtarë të lartë amerikanë të inteligjencies thanë të dielën se kanë frikë se presidenti Donald Trump po manipulohet nga presidenti rus Vladimir Putin, pasi Trump tha se besonte në sinqeritetin e ...

Ish-kryespiunët: SHBA në rrezik, Putin po ia hedh Trumpit

Portalb - 12.11.2017

Dy ish-shefa të inteligjencës amerikanë thanë se Donald Trump paraqet një rrezik për Shtetet e Bashkuara, sepse është i prekshëm nga loja ruse, pasi presidenti deklaroi të shtunën se i beson mohimit ...

Trump: Moska mund të ndihmoj në zgjidhjen e krizave në botë

Lajmi.net - 13.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, në postimet e tij në rrjetin social Twitter, ka thënë se raportet pozitive me Rusinë janë “një gjë e mirë”, dhe se Moska mund “të ndihmojë shumë” në zgjidhjen e ...

Trump: Kina do të ashpërsojë sanksionet ndaj Koresë së Veriut

Zhurnal - 13.11.2017

Trump: Kina do të ashpërsojë sanksionet ndaj Koresë së Veriut "Presidenti i Kinës Xi tha se do t'i zgjerojë sanksionet kundër Koresë së Veriut", lajmëroi Donald Trump me Twitter, gjatë udhëtimit të ...

Trump: Moska mund të ndihmoj në zgjidhjen e krizave në botë

Portalb - 13.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, në postimet e tij në rrjetin social Twitter, ka thënë se raportet pozitive me Rusinë janë “një gjë e mirë”, dhe se Moska mund “të ndihmojë shumë” në zgjidhjen e ...

Trump: Kina do të ashpërsojë sanksionet ndaj Koresë së Veriut

Portalb - 13.11.2017

Në prag të samitit në Manila, presidenti amerikan Trump bëri publike disa të dhëna interesante. Ai foli për raportet me Kinën por edhe për takimin me Putinin, shkruan Dojçe Vele, njofton Portalb.mk.