TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kështu mund ta kuptoni nëse po ju përgjojnë në WhatsApp

Gazeta Express - 16.05.2019

WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie pasi mendohet se përdoruesit e kësaj platforme mund të jene të rrezikuar nga hakerat. Kompania zbuloi të martën se në platformën e mesazheve ...

Si mund ta kuptojmë nëse jemi spiunuar përmes WhatsApp?

Gazeta Tema - 15.05.2019

Hulumtuesit kanë zbuluar se spyware, një term anglisht për softuer spiunazhi, mund të instalohet në pajisjet Android dhe iOS me vetëm një telefonatë nëpërmjet WhatsApp.

Kështu mund ta kuptoni nëse po ju përgjojnë në WhatsApp

Ina - 16.05.2019

WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie pasi mendohet se përdoruesit e kësaj platforme mund të jene të rrezikuar nga hakerat. Kompania zbuloi të martën se në platformën e mesazheve ...

Sulmi ndaj WhatsApp’it: Si ta kuptoni a jeni prekur nga hakerat dhe çka duhet të bëni

Gazeta Express - 14.05.2019

Përdoruesve u është thënë që të përditësojnë aplikacionet e tyre të WhatsApp për shkak të një gabimi në siguri që lejon hakerët të marrin kontrollin e telefonit tuaj vetëm duke iu thirrur, pa marrë ...

Bie siguria e Whatsapp, rrjeti social goditet nga izraelitët

LajmiFundit - 14.05.2019

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social ...

Si të kuptoni nëse jeni prekur nga sulmi i fundit ndaj WhatsApp

SOT - 14.05.2019

1.5 miliardë përdorues të Whatsapp janë paralajmëruar që të përditësojnë aplikacionin për shkak të një sulmi në të dhënat e tyre. Sulmi i lejon hakerët që të kenë akses në celularin tuaj vetëm me anë ...

WhatsApp zbulon kush qëndron pas sulmit kibernetik ndaj tij

Albeu.com - 14.05.2019

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë.

Hakerat sulmojnë ?Whatsapp?, kompania i bën thirrje përdoruesve

Albeu.com - 14.05.2019

Hakerat kanë arritur që të instalojnë në distancë një softuer mbikëqyrjeje në telefona dhe pajisje të tjera, duke e bërë kështu “ Whatsapp ” shumë të cenueshëm.

Ministria amerikane e Drejtësisë do të merret me rastin e hakimit të WhatsApp

Telegrafi - 14.05.2019

WhatsApp tha se sulmi i hakerëve në aplikacionin WhatsApp do t’i lihet Departamentit amerikan të Drejtësisë. WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e ...

Thyhet WhatsApp – kështu munden hakerët t’ju përgjojnë

Gazeta Express - 14.05.2019

Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare.

A është koha për ta mbyllur Facebook-un?

PC World - 14.05.2019

“Mark është person i mirë, i këndshëm. Mirëpo unë jam i zemëruar se si, duke u fokusuar në rritje (të kompanisë), ai ka sakrifikuar sigurinë dhe shoqërinë për klikime”.

WhatsApp bie pre e një sulmi kibernetik që nuk shmanget dot

PC World - 14.05.2019

Një problem sigurie në aplikacionin e komunikimit WhatsApp ka lejuar hakerët të injektojnë një program përgjimi Izraelit në telefonë bëri të ditur kompania.

Kështu mund ta kuptoni nëse po ju përgjojnë në WhatsApp

Tetova Sot - 16.05.2019

WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie pasi mendohet se përdoruesit e kësaj platforme mund të jene të rrezikuar nga hakerat. Kompania zbuloi të martën se në platformën e mesazheve ...

Hakerët nënshtruan What Up, por si ta kuptoni se është prekur edhe telefoni juaj

Albeu.com - 14.05.2019

Përdoruesve u është thënë që të përditësojnë aplikacionet e tyre të WhatsApp për shkak të një gabimi në siguri që lejon hakerët të marrin kontrollin e telefonit tuaj vetëm duke iu thirrur, pa marrë ...

Hakerët sulmojnë aplikacionin WhatsApp

Botasot - 14.05.2019

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social ...

Ministria amerikane e Drejtësisë do të merret me rastin e hakimit të WhatsApp

Botasot - 14.05.2019

WhatsApp tha se sulmi i hakerëve në aplikacionin WhatsApp do t'i lihet Departamentit amerikan të Drejtësisë. WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e ...

Thyhet WhatsApp – kështu munden hakerët t’ju përgjojnë

Zeri - 14.05.2019

Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare.

A është koha për ta mbyllur Facebook-un?

Medial - 14.05.2019

“Mark është person i mirë, i këndshëm. Mirëpo unë jam i zemëruar se si, duke u fokusuar në rritje (të kompanisë), ai ka sakrifikuar sigurinë dhe shoqërinë për klikime”.

WhatsApp bie pre e një sulmi kibernetik që nuk shmanget dot

Medial - 14.05.2019

Një problem sigurie në aplikacionin e komunikimit WhatsApp ka lejuar hakerët të injektojnë një program përgjimi Izraelit në telefonë bëri të ditur kompania.

Kështu mund ta kuptoni nëse po ju përgjojnë në WhatsApp

Zeri - 16.05.2019

WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie pasi mendohet se përdoruesit e kësaj platforme mund të jene të rrezikuar nga hakerat. Kompania zbuloi të martën se në platformën e mesazheve ...

DASH do të merret me rastin e hakerimit të WhatsApp

BalkanWeb - 15.05.2019

WhatsApp tha se sulmi i hakerëve në aplikacionin WhatsApp do t’i lihet Departamentit amerikan të Drejtësisë. WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e ...

Thyhet WhatsApp – kështu munden hakerët t’ju përgjojnë

Tetova Sot - 14.05.2019

Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare.

A është koha për ta mbyllur Facebook-un?

Java News - 14.05.2019

“Mark është person i mirë, i këndshëm. Mirëpo unë jam i zemëruar se si, duke u fokusuar në rritje (të kompanisë), ai ka sakrifikuar sigurinë dhe shoqërinë për klikime”.

i të siguroheni që nuk jeni të përgjuar nga Whatapp-i

Antpress - 15.05.2019

Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare.

A është koha për ta mbyllur Facebook-un?

Durres Lajm - 14.05.2019

“Mark është person i mirë, i këndshëm. Mirëpo unë jam i zemëruar se si, duke u fokusuar në rritje (të kompanisë), ai ka sakrifikuar sigurinë dhe shoqërinë për klikime”.