TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ANALIZA: Lavdi gëzimit absurd të Eurovizionit!

Gazeta Tema - 16.05.2018

Ky konkurs është në fakt i vetmi që i sjell të gjitha vendet e Europës bashkë në diçka. Përfshin të gjitha kombet e Europës, që nga perëndimorët e BE-së e deri te vendet e Ballkanit, Rusinë.

Eurovision, peticioni i bojkotit në Izrael mbledh mijëra nënshkrime

SOT - 16.05.2018

Që nga nata e 12 majit kur Izraeli u shpall fitues në Eurovision, kanë nisur polemikat në media dhe një qytetar në Islandë, ka nisur një peticion online ku i bën thirrje shtetit të tij të bojkotojë ...

Peticioni që bën thirrje të bojkotohet realizimi i “Eurovision 2019” në Izrael, mbledh mijëra nënshkrime

Telegrafi - 16.05.2018

Edicioni i sivjetmë i “Eurovisionit” ka qenë shumë i përfolur, e veçanërisht pas natës finale. Fitues këtë vit u shpall shteti i Izraelit me këngën “Toy”, të kënduar nga këngëtarja Netta.

Këngëtarja e Izraelit thumbon ashpër Eleni Fourierën

LajmiFundit - 16.05.2018

Pasi deklaroi se ka marrë kërcënime me jetë nga Shqipëria, Netta Barzilai, fituesja e Eurovizion, ka thumbuar keq Elenin. Në një konferencë së fundmi, Netta foli edhe për Elenin, këngëtaren shqiptare ...

Pas deklaratës fyese për shqiptarët, fituesja e “Eurovision” thumbon keq Eleni Foureira-n

LajmiFundit - 16.05.2018

Netta Barzilai është fituesja e vendit të parë në “Eurovizion”. Ajo u komentua mjaft në mediat shqiptare për shkak të deklaratës së bujshme që bëri për vendin tonë.

Mblidhen 8 mijë nënshkrime që Izraeli të mos transmetojë Eurovisionin

Antpress - 16.05.2018

Një qytetar nga Islanda kërkon që të bojkotohet Eurovizioni dhe transmetimi i tij në këtë shtet.Peticioni në internet i cili ka mbledhur rreth 8 mijë nënshkrime thotë se televizionit kombëtar ...

Fituesja e “Eurovision 2018” hedh kunja në drejtim të shqiptares, Eleni Foureira

Zhurnal - 16.05.2018

Fituesja e “Eurovision 2018” hedh kunja në drejtim të shqiptares, Eleni Foureira Jo çdokush e ka pritur për mirë lajmin se këtë vit çmimin e madh të festivalit “Eurovision” e ka fituar përfaqësuesja ...

Fituesja e Eurovision hedh kunja për shqiptaren Eleni (Entela) Foureira, ja çka thotë për të

Lajmi.net - 16.05.2018

Fituesja e Eurovision është Netta, përfaqësuesja e Izraelit dhe në vendin e dytë doli shqiptarja, Eleni Foureira duke përfaqësuar Qipron këtë vit. E bukura e finales ishte se këtë herë ishin tre ...

Sa pagoi Qipro për shpenzimet e Eleni-t në Eurovizion?

LajmiFundit - 15.05.2018

Eleni Foureira u rendit në vendin e dytë në “Eurovision2018”, mbrëmjen e së shtunës. Këngëtarja e hitit “Fuego” është kthyer ndër personazhet më të dashur të momentit.

Fitoi Eurovizionin me këngën e pulës, përfaqësuesja e Izraelit: Kam marrë kërcënime nga Shqipëria

SOT - 15.05.2018

Këngëtarja nga Izraeli Neta Barzilai, e cila fitoi Eurovizionin e vitit 2018 të zhvilluar në Portugali, ka folur për herë të parë në lidhje me mesazhet e shumta që ajo ka marrë pas finales së 12 ...

Akuzuan Shqipërinë për humbjen në Eurovision, Eleni Foureira u mbyll gojën grekëve

LajmiFundit - 15.05.2018

Këngëtarja Eleni Foureira është kthyer në Athinë pas përfundimit të garës në Eurovizion, ku u rendit e dyta me këngën ‘Fuego. Artistja Eleni ka folur për herë të parë për pjesëmarrjen në këtë ...

Lavdi gëzimit absurd të Eurovizionit!

Java News - 16.05.2018

Nga James Ball, CNN/ Të shtunën e kaluar, artistë nga 26 vende të Europës e mijëra adhurues u mblodhën në Lisbonë për finalen e Eurovizionit 2018, një konkurs ndërkombëtar kënge që për shkak të ...

Peticioni që bën thirrje të bojkotohet realizimi i “Eurovision 2019” në Izrael, mbledh mijëra nënshkrime! / Foto

Alb Portali - 16.05.2018

Edicioni i sivjetmë i “Eurovisionit” ka qenë shumë i përfolur, e veçanërisht pas natës finale. Fitues këtë vit u shpall shteti i Izraelit me këngën “Toy”, të kënduar nga këngëtarja Netta.

Mblidhen 8 mijë nënshkrime që Izraeli të mos transmetojë Eurovisionin

Zhurnal - 16.05.2018

Mblidhen 8 mijë nënshkrime që Izraeli të mos transmetojë Eurovisionin Një qytetar nga Islanda kërkon që të bojkotohet Eurovizioni dhe transmetimi i tij në këtë shtet.

Shokon fituesja e Eurosong-ut: Shqiptarët, serbët dhe boshnjakët më kërcënojnë me vdekje

Gazeta Tema - 15.05.2018

Fituesja izraelite e EuroSong-ut, Netta Barzilai, ka tronditur opinionin publik me një deklaratë të fortë që ka bërë. Këngëtarja thotë se i kanë ardhur disa mesazhe kërcënuese nga disa vende të ...

Shpenzime të ‘çmendura’, ja sa i ka kushtuar Elenit pjesëmarrja në Eurovision

BalkanWeb - 15.05.2018

Pjesëmarrja e saj në Eurovision shkaktoi mjaft debate në vendin qe përfaqësonte, për shkak edhe të simbolit të shqiponjës që bëri së bashku më Eugent Bushepepën që përfaqësonte Shqipërinë.

Shpenzime të çmendura, Pjesëmarrja në Eurovision i ka kushtuar një pasuri të tërë Elenit

Zhurnal - 15.05.2018

Shpenzime të çmendura, Pjesëmarrja në Eurovision i ka kushtuar një pasuri të tërë Elenit Këngëtarja shqiptare, Eleni Foureira, e cila përfaqësoi Qipron në Eurovision dhe arriti të dilte në vend të ...

Shifra marramendëse e shpenzimeve të Eleni Foureira në Eurovision

Java News - 15.05.2018

Eleni Foureira u rendit në vendin e dytë në “Eurovision2018”, mbrëmjen e së shtunës. Këngëtarja e hitit “Fuego” është kthyer ndër personazhet më të dashur të momentit.

Flet Eleni Foureira: Ja pse Shqipëria nuk më vlerësoi me 12 pikë

Lajmi.net - 15.05.2018

Eleni Foureira është shqiptarja e cila ka përfaqësuar Qipron në festivalin e këngës evropiane "Eurovizion". Këngëtarja u paraqit në skenën e “Eurovizionit” me këngën “Fuego”, e cila ishte një ndër ...

Shpenzime të çmendura, Pjesëmarrja në Eurovision i ka kushtuar një pasuri të tërë Elenit

Gazeta Express - 15.05.2018

​ Këngëtarja shqiptare, Eleni Foureira, e cila përfaqësoi Qipron në Eurovision dhe arriti të dilte në vend të dytë, u bë një prej personazheve më të përfolur në ...

VIDEO/ Shkëlqeu në Eurovision, por shikoni këto lëvizje seksi të Eleni Foureira në skenë

BalkanWeb - 15.05.2018

Një bashkëpunim me këngëtarin e zhanrit regaton, nga Kolumbia, J Balvin, bëri që Eleni Foureira të shfaqte sensualitetin dhe lëvizjet e saja joshëse në skenë.

Eleni Foureira: Ja pse Shqipëria nuk më dha 12 pikë

Lajmi.net - 15.05.2018

Eleni Foureira bëri që e gjithë Evropa të brohortiste dhe të kërcente nën ritmin e këngës së saj “Fuego”, duke fituar vendin e dytë në Qipro, në garën e 63-të të Eurovision.

Paska qenë një gënjeshtër. Detajet që i nxorrën zbuluar këngëtarët në Eurovision

Mapo - 14.05.2018

Të shtunën në mbrëmje ishte nata finale e Eurovision, në të cilën u shpall fituese këngëtarja nga Izraeli Netta Barzilai, me këngën ‘Toy’. Por, që prej të shtunës, po qarkullojnë disa lajme që ...

Flet Eleni Foureira: Shqipëria nuk më dha 12 pikë sepse…

Mapo - 14.05.2018

Përfaqësuesja e Qipros në Eurovision, Eleni Foureira u kthye mbrëmë në Athinë, ku në aeroport u prit nga shumë fansa. Gazetarët që ishin të stacionuar aty, e pyetën edhe për faktin se si ka mundësi ...

Mediat greke provokojnë Elenin për pikët e Shqipërisë, përgjigjia e saj lë pa fjalë!

Tetova Sot - 14.05.2018

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira është rikthyer në Athinë pas pjesëmarrjes së saj në Eurovizion, ku u rendit e dyta si përfaqësuese e Qipros.

‘Të bojkotohet mbajtja e Eurovizionit në një shtet vrasës’

Tetova Sot - 16.05.2018

Një qytetar nga Islanda kërkon që të bojkotohet Eurovizioni dhe transmetimi i tij në këtë shtet. Peticioni në internet i cili ka mbledhur rreth 8 mijë nënshkrime thotë se televizionit kombëtar ...

Habit fituesja e Eurovision: Kam marrë mesazhe kërcënuese nga shqiptarët

Java News - 15.05.2018

Fituesja izraelite e Eurosong-ut, Netta Barzilai, ka habitur opinionin publik me një deklaratë të fortë që ka bërë. Këngëtarja thotë se i kanë ardhur disa mesazhe kërcënuese nga disa vende të ...

Eleni Foureira: Ja pse Shqipëria nuk më dha 12 pikë (VIDEO)

Ina - 15.05.2018

Eleni Foureira bëri që e gjithë Evropa të brohortiste dhe të kërcente nën ritmin e këngës së saj “Fuego”, duke fituar vendin e dytë në Qipro, në garën e 63-të të Eurovision.

Eleni Foureira: Shqipëria nuk më dha 12 pikë sepse…

Tetova Sot - 14.05.2018

Përfaqësuesja e Qipros në Eurovision, Eleni Foureira u kthye mbrëmë në Athinë, ku në aeroport u prit nga shumë fansa. Gazetarët që ishin të stacionuar aty, e pyetën edhe për faktin se si ka mundësi ...

Flet fituesja e Eurosong-ut: Shqiptarët, serbët dhe boshnjakët më kërcënojnë me vdekje

Mapo - 15.05.2018

Fituesja izraelite e EuroSong-ut, Netta Barzilai, ka tronditur opinionin publik me një deklaratë të fortë që ka bërë. Këngëtarja thotë se i kanë ardhur disa mesazhe kërcënuese nga disa vende të ...

Eleni Foureira sqaron grekët: Shqipëria nuk më dha 12 pikë sepse…

LajmiFundit - 15.05.2018

Pas një përqafësimi dinjitoz në Eurovision, Eleni Foureira u kthye mbrëmë në Athinë, ku u prit nga dhjetëra fansa në aeroport. Edhe pse me origjinë shqiptare dhe e rritur në Greqi, Eleni përfaqësoi ...

Fituesja e Eurosong 2018 Netta, ka diçka për t’u thënë edhe shqiptarëve

LajmiFundit - 16.05.2018

Fituesja e Eurosong 2018 Netta Barzilai, ka gjetur mjaft hapësirë në mediat shqiptare. I gjithë publiku e ka komentuar atë, duke shprehur herë pas here një lloj nënvlerësimi, kjo për shkak se nuk ...

Këngëtarja e Izraelit trondit me deklaratën: “Shqiptarët më kanë kërcënuar”

LajmiFundit - 15.05.2018

Netta Barzilai triumfoi me këngën “Toy”, në festivalin e muzikës “Eurovision 2018” që u mbajt në Lisbonë të Portugalisë. Shumë prej fansave e kundështuan fitoren e saj në Eurovision, madje u tha se ...

Fituesja izraelite e Eurosong 2018 ka diçka për t’u thënë edhe shqiptarëve për kërcënimet

Durres Lajm - 16.05.2018

Fituesja e Eurosong 2018 Netta Barzilai, ka gjetur mjaft hapësirë në mediat shqiptare. I gjithë publiku e ka komentuar atë, duke shprehur herë pas here një lloj nënvlerësimi, kjo për shkak se nuk ...