TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dhunoi mjekun, procedohet i afërmi i pacientit

Top Channel - 11.02.2019

Policia ka nisur procedimin penal për 45-vjeçarin me iniciale A.M., i cili ka dhunuar një mjek në QSUT ditën e dielë. Pasi ka shkuar për të vizituar një të afërmin e tij që ndodhej i shtruar në ...

(Foto) Dhunohet fizikisht nga të afërmit e pacientit/ Kush është mjeku i QSUT?

SOT - 11.02.2019

Një ditë më parë një mjek ka denoncuar se është dhunuar në mjediset e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Bëhet fjalë për mjekun infeksionit Gentian Stroni, i cili dje ishte nën cilësinë e ...

Dhunoi mjekun në QSUT, procedohet i afërmi i pacientit

BalkanWeb - 11.02.2019

Nga ana e Specialistëve për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë nr. 4, filloi procedimi penal për veprën penale “Goditje pë shkak të detyrës”, në ngarkim të shtetasit A.M, 45 vjeç, banues në ...

Dhunoi mjekun e QSUT, policia shpall në kërkim 45-vjeçarin

Java News - 11.02.2019

Një shtetas që akuzohet për dhunimin e mjekut të Infektivit është shpallur në kërkim. Policia njofton se A.M, pasi goditi punonjësin e urgjencës është larguar në drejtim të paditur.

Dhunohet nga familjarët e një pacienti mjeku në QSUT

ABC News - 11.02.2019

Përsëriten aktet e dhunës ndaj bluzave të bardha në vendin tonë. Një mjek i urgjencës së spitalit infektiv në QSUT u dhunua pasditen e së dielës nga familjari i një pacienti. Mjeku me inicialet G.S.

Dhunohet mjeku i urgjencës në QSUT

Albeu.com - 11.02.2019

Një mjek i Urgjencës në repartin Infektiv është dhunuar gjatë ditës së djeshme duke i shkaktuar dëmtime fizike. Në lidhje me këtë kanë reaguar edhe QSUT si edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta ...

Rrihet mjeku i Urgjencës, reagon QSUT: Autori të dënohet!

Top Channel - 11.02.2019

Pas rrahjes së një mjeku në QSUT, ka reaguar ashpër drejtoria e qendrës spitalore. QSUT i bën thirrje organeve kompetente të zbardhin ngjarjen dhe autori të marrë dënimin e merituar.

Dhunoi mjekun, procedohet i afërmi i pacientit

Botasot - 11.02.2019

Policia ka nisur procedimin penal për 45-vjeçarin me iniciale A.M., i cili ka dhunuar një mjek në QSUT ditën e dielë. Pasi ka shkuar për të vizituar një të afërmin e tij që ndodhej i shtruar në ...

Dhunoi mjekun në QSUT, policia shpall në kërkim 45-vjeçarin

Mapo - 11.02.2019

Shpallet në kërkim 45 vjeçari i cili dhunoi mjekun në ambientet e urgjencës së Spitalit Infektiv në Tiranë. Policia bën të ditur se procedimi penal ka nisur ndaj shtetasit A.M 45 vjeç banues në ...

Rrahu mjekun e QSUT, nisin hetimet për 45-vjeçarin

LajmiFundit - 11.02.2019

Ditën e djeshme një person ka dhunuar mjekun roje të Urgjencës së Spitalit Infektiv. Për këtë akt ka reaguar edhe Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, e cila dënon dhunën e ...

Dhunimi i mjekut/ Manastirliu: Të klasifikohet si vepër penale

BalkanWeb - 11.02.2019

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar pas rastit të dhunimit të mjekut të Urgjencës së Infektivit G.S. Ndërsa e quan një akt barbar, Manastirliu kërkon që kanosja për shkak të ...

Dhunohet mjeku i Urgjencës, reagon QSUT: Të dënohet autori

BalkanWeb - 11.02.2019

Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë ka reaguar ashpër pas dhunës së ushtruar nga një person ndaj një mjeku roje në Urgjencën e Spitalit Infektiv.

Dhunoi mjekun në QSUT, procedohet 45-vjeçari

Durres Lajm - 11.02.2019

Rrihet mjeku i Urgjencës, reagon ashpër QSUT Dhunimi i mjekut në QSUT/ Manastirliu: Akt barbar, ndryshime në Kodin Penal Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 45-vjeçarin që ka goditur me grusht ...

Mjeku i urgjencës dhunohet, Manastirliu: Akt barbar, autorët të dënohen

Java News - 11.02.2019

Një mjek roje në Urgjencën e Spitalit Infektiv është dhunuar ditën e djeshme nga familjarët të një pacienti. Lidhur me ngjarjen ka reaguar Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, ...

Dhunohet mjeku i urgjencës, QSUT: Akt i përsëritur, të dënohet autori

Botasot - 11.02.2019

Ditën e djeshme një persona ka dhunuar mjekun roje të Urgjencës së Spitalit Infektiv. Për këtë akt ka reaguar edhe Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, e cila dënon dhunën e ...

Dhunimi i mjekut në QSUT/ Manastirliu: Akt barbar, ndryshime në Kodin Penal

Durres Lajm - 11.02.2019

Rrihet mjeku i Urgjencës, reagon ashpër QSUT Edhe ministrja e Shëndetësisë Orgerta Manastirliu, ka reaguar ashpër për ngjarjen e regjistruar në QSUT, ku u dhunua një mjek rojë.

Dhunohet mjeku i Urgjencës, reagon QSUT dhe ka një apel të fortë për opinionin publik

SOT - 11.02.2019

Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, dënon rëndë aktin e dhunës së ushtruar të dielën në mesditë nga një person i papërgjegjshëm, kundrejt mjekut të rojes në Urgjencën e Spitalit ...

Dhunimi i mjekut të Urgjencës në Tiranë, ministrja Manastriliu e revoltuar bën lëvizjen e papritur: Vepër e rëndë ...

SOT - 11.02.2019

Pasditen e djeshme një mjek i Urgjencës së Spitalit infektiv në QSUT është dhunuar nga një qytetar. Lajmi u bë i ditur fillimisht nga QSUT dhe menjëherë pas kësaj të fundit ka ardhur edhe reagimi i ...

Qytetari rreh mjekun e QSUT, nuk i bëri gjilpërën, bluzat e bardha në protestë

LajmiFundit - 11.02.2019

Ditën e djeshme një person ka dhunuar mjekun roje të Urgjencës së Spitalit Infektiv. Qytetari ka kerkuar te bente nje gjilpere por mjeku e ka adresuar ne ambulancen e lagjes.

Dhunimi i mjekut në QSUT, Manastirliu: Akt barbar, ndryshime në Kodin Penal

Gazeta Tema - 11.02.2019

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar pas dhunës së ushtruar ndaj një mjeku roje në QSUT. Teksa e ka quajtur një akt barbar, Manastirliu ka kërkuar ndryshime në Kodin Penal.

Rrahu mjekun e Urgjencës, reagon ashpër QSUT: Të dënohet autori, është rast i përsëritur

Gazeta Tema - 11.02.2019

Pas dhunës së ushtruar nga një person ndaj një mjeku roje me inicialet G.S në Urgjencën e Spitalit Infektiv, ka ardhur edhe reagimi zyrtar i QSUT. Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë ...

Dhunimi i mjekut në QSUT, Manastirliu: Akt barbar, ndryshime në Kodin Penal

Botasot - 11.02.2019

Pasditen e djeshme është dhunuar një mjek i Urgjencës së Infektivit nga familjarët e një pacienti. Mjeku me inicialet G.S. është goditur nga familjari i pacientit që ishte i shtruar në këtë spital, ...

Dhunohet mjeku i urgjencës, QSUT: Rast i përsëritur, të merren masa ligjore

Mapo - 11.02.2019

Ditën e djeshme një person ka dhunuar mjekun roje të Urgjencës së Spitalit Infektiv. Për këtë akt ka reaguar edhe Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, e cila dënon dhunën e ...

Dhuna ndaj mjekut, reagon QSUT

Medial - 11.02.2019

Drejtoria e QSUT-së, i bën thirrje organeve të zbardhin ngjarjen dhe autori të marrë dënimin e merituar. Reagimi Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, dënon rëndë aktin e dhunës ...