TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

​​​​​​Nata e shqiptarëve në kampionatin zviceran

Alsat - 15.05.2019

Baseli e ka mposhtur Luzernin me rezultat 3-2, në ndeshjen e zhvilluar në kampionatin zviceran. Në këtë ndeshje shkëlqyen përfaqësuesit e Kosovës, Shkelqim Demhasaj dhe Edon Zhegrova tek Luzerni, ...

Pamje nga paraqitja fantastike e Zhegrovës ndaj Luzernit

Gazeta Express - 15.05.2019

Edon Zhegrova nuk shënoi gol e as nuk bëri asist në ndeshjen e mbrëmshme të Baselit kundër Luzernit, megjithatë ai ishte mjaft mbresëlënës me paraqitjen e tij.

Sa shumë gola kosovarë në Zvicër, Demhasaj shkëlqen ndaj Baselit!

SuperSport - 15.05.2019

Derbin e shqiptarëve në Zvicër e fituan Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti. Baseli mposhti 3-2 Luzernin, në një sfidë ku Xhaka u aktivizua nga stoli që në pjesën e parë ndërkohë që Albian Ajeti, kosovari ...

Momenti kur Zhegrova 'trullos' dy kundërshtarë me këtë lëvizje

Zeri - 15.05.2019

Edon Zhegrova nisi ndeshjen si titullar sonte ndaj Luzernit, ndeshje e cila ende është duke u zhvilluar. Basel është duke e fituar këtë ndeshje me rezultat 3:2, por kisht epërsi prej tre golave.

Superliga e Zvicrës: Shënojnë Demhasaj dhe Kololli

Botasot - 15.05.2019

Lojtarët e Kombëtares së Kosovës, Shkëlqim Demhasaj dhe Benjamin Kololli, kanë shënuar në ndeshjet e javës së 34-të. Elita e futbollit zviceran këtë mesjavë po zhvillon ndeshjet e xhiros së 34-të.

Shpërthen sulmuesi i Kosovës Demhasaj, i shënon dy super gola ndaj Baselit të Zhegrovës

Gazeta Express - 15.05.2019

Shkelqim Demhasaj e ka kthyer skuadrën e tij Luzren në lojë ndaj Baselit, në një ndeshje derbi të Superligës së Zvicrës, që po zhvillohet momentalisht në Basel.

Basel – Luzern, ylli kosovar shënon supergol

Zeri - 15.05.2019

Basel ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Luzernit. Me të filluar pjesa e dytë Basel ka arritur të shënojë edhe golin e tretë. Golin e ka shënuar sulmuesi Albian Ajeti në minutën e 47-të, për ...

Ajeti shënon për Baselin, Zhegrova përfshihet në aksionin e golit

Gazeta Express - 15.05.2019

Baseli është duke e mundur 3:0 Luzernin në një ndeshje të Superligës së Zvicrës, që po zhvillohet momentalisht në Basel. Sulmuesi shqiptar i Zvicrës, Albian Ajeti e trefishoi epërsinë e Baselit në ...

Basel – Luzren: Katër shqiptarë titullarë, përfshirë Zhegrovën

Gazeta Express - 15.05.2019

Edon Zhegrova dhe Albian Ajeti janë titullarë për Baselin në derbin e shqiptarëve ndaj Luzernit në Superligën e Zvicrës, për të cilin nga fillimi do ta nisin ndeshjen edhe Idriz Voca dhe shkëlqim ...

Shqiptarët shpërthejnë me gola në Zvicër, Demhasaj shënon dy herë në portën e Baselit

Telegrafi - 15.05.2019

Lojtarët e Kosovës, Shkëlqim Demhasaj dhe Benjamin Kololli, kanë shënuar në ndeshjet e javës së 34-të në Superligën e Zvicrës. Elita e futbollit zviceran këtë mesjavë i ka zhvilluar ndeshjet e xhiros ...

Shpërthen sulmuesi i Kosovës Demhasaj, i shënon dy super gola ndaj Baselit të Zhegrovës

Zeri - 15.05.2019

Shkelqim Demhasaj e ka kthyer skuadrën e tij Luzren në lojë ndaj Baselit, në një ndeshje derbi të Superligës së Zvicrës, që po zhvillohet momentalisht në Basel.

Shpërtheu mbrëmë me dy gola, mediumi zviceran ka një super-lajm për yllin e Kosovës

Zeri - 16.05.2019

Elita e futbollit zviceran këtë mesjavë i ka zhvilluar ndeshjet e xhiros së 34-të. Baseli në këtë xhiro ka shënuar fitore 3:2 në shtëpi përballë Luzernit.