TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nikolloski: VMRO-DPMNE gjithmonë ka qenë e përkushtuar në integrimet evropiane

Zhurnal - 13.01.2018

Nikolloski: VMRO-DPMNE gjithmonë ka qenë e përkushtuar në integrimet evropiane Shkup, 13 janar - VMRO-DPMNE gjithmonë ka qenë e përkushtuar në integrimet evropiane dhe ka dëshiruar një Maqedoni të ...

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në

Alsat - 13.01.2018

Njerëzit e afërt të ish-kryetarit të VMRO-DPMNE, Antonio Miloshovskit, Ilia Dimovskit, Trajko Veljanovskit, Nikolla Popovskit dhe të tjerë nuk pranuan sot që të flasin dhe të sqarojnë se cili do të ...

Mickoskit nuk i kujtohen burgosjet në kohën e qeverisjes së VMRO-DPMNE-së

Lajm - 13.01.2018

Kryetari VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistën e tij në Tv Telma tha se nuk i kujtohet dhe nuk di se si ka qenë në të kaluarën sa i përket çështjes së arrestimeve dhe paraburgimeve në ...

Jonuz: Ndryshimet në VMRO, asnjë speciale

Zhurnal - 13.01.2018

Jonuz: Ndryshimet në VMRO, asnjë speciale Shkup, 13 janar - Analisti Agim Jonuz vlerëson se komiteti i ri ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së nuk mund të ofrojë asgjë spektakolare.

Nikolovski: VMRO të mësojë nga e kaluara dhe të korigjohet për të ardhmen

Lajm - 13.01.2018

Para nesh janë sfida të mëdha, partia duhet të mësojë nga e kaluara dhe të përmirësohet në të ardhmen, është mirë të vazhdohej të përmirësohej, dhe nga ajo që ishte e gabuar të mësohej, mos përsërit ...

Jonuz: Ndryshimet në VMRO, asnjë speciale

Alsat - 13.01.2018

Analisti Agim Jonuz vlerëson se komiteti i ri ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së nuk mund të ofrojë asgjë spektakolare. Duke analizuar ekipin e anëtarëve të rinj dhe të bagazhin e tyre politik përshtypja e ...

VMRO në mbrojtje të dhunuesve të kuvendit

Flaka - 13.01.2018

VMRO-DPMNE nëpërmjet një kumtese për media ka akuzuar institucionet për zbatimin e padrejtësisë duke refuzuar ankesat për lirimin e të arrestuarve për ngjarjet e 27 prillit në kuvend.

5 milionë euro i’u ofruan për formimin e Qeverisë, por i refuzoi, ky është politikani shqiptar në Maqedoni? (FOTO)

Ina - 13.01.2018

Njërit prej liderëve të partive shqiptare që fituan më pak deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit iu ofruan 5 milionë euro, plus Platforma e partive shqiptare pa Prokurorinë Speciale, për të formuar ...

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në

Almakos - 13.01.2018

13 Janar Njerëzit e afërt të ish-kryetarit të VMRO-DPMNE, Antonio Miloshovskit, Ilia Dimovskit, Trajko Veljanovskit, Nikolla Popovskit dhe të tjerë nuk pranuan sot që të flasin dhe të sqarojnë se ...

Mickoskit nuk i kujtohen burgosjet në kohën e qeverisjes së VMRO-DPMNE-së

Almakos - 13.01.2018

Kryetari VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistën e tij në Tv Telma tha se nuk i kujtohet dhe nuk di se si ka qenë në të kaluarën sa i përket çështjes së arrestimeve dhe paraburgimeve në ...

Mickoski flet pas emërimeve të reja në kreun e VMRO-DPMNE-së

Albeu.com - 13.01.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në seancën e sotme të Komitetit Qendror e përbëjnë njerëz të motivuar fuqimisht ...

Nikolovski: VMRO të mësojë nga e kaluara dhe të korigjohet për të ardhmen

Almakos - 13.01.2018

Para nesh janë sfida të mëdha, partia duhet të mësojë nga e kaluara dhe të përmirësohet në të ardhmen, është mirë të vazhdohej të përmirësohej, dhe nga ajo që ishte e gabuar të mësohej, mos përsërit ...

Jonuz: Ndryshimet në VMRO, asnjë speciale

Almakos - 13.01.2018

Analisti Agim Jonuz vlerëson se komiteti i ri ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së nuk mund të ofrojë asgjë spektakolare. Duke analizuar ekipin e anëtarëve të rinj dhe të bagazhin e tyre politik përshtypja e ...

Nga VMRO-ja përgjigjen: Muhamedin e kemi?!

Ina - 12.01.2018

Lajmi i agjencisë INA që pushtoi të gjitha mediat se Muhamed Ahmetin, anëtari i saj shqiptar tejet i proklamuar në zgjedhjet lokale ka qenë temë debati edhe në disa forume maqedonase dhe në facebook.

VMRO-DPMNE-ja zgjodhi Komitetin e ri Ekzekutiv

Alsat - 12.01.2018

VMRO-DPMNE-ja zgjodhi Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë. Igor Janushev, ish drejtor i NTP-së do të jetë sekretar gjeneral i partisë. Nënkryetar do të jenë Aleksandër Nikollovski, kryetari i ...

« Kreu i ri i VMRO-së » Janushev sekretar gjeneral, Misajlovski, Jancev e Nikolovski nënkryetar, Miloshoski e Dimovs..

Zhurnal - 12.01.2018

Kreu i ri i VMRO-së Janushev sekretar gjeneral, Misajlovski, Jancev e Nikolovski nënkryetar, Miloshoski e Dimovski jashtë liste Shkup, 12 janar - Igor Janushev ish drejtor i ndërmarjes publike për ...

LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare

Zhurnal - 12.01.2018

LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare Shkup, 12 Janar - Lidhja Social Demokrate ka reagur sot pas reagimit të VMRO-DPMNE-së, ku nga kjo parti vlerësuan se partia ...

VMRO-DPMNE: Parlamenti pa opozitën e solli ligjin antikushtetues për dygjuhësi

Zhurnal - 12.01.2018

VMRO-DPMNE: Parlamenti pa opozitën e solli ligjin antikushtetues për dygjuhësi Shkup, 12 Janar - Nga partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE sot prapë kanë reaguar në komunikatën e radhës për ligjin e ...

Dimovski dhe Milloshovski nuk kanë marrë ftesë për seancën e Komitetit Qendror të VMRO-së

Portalb - 12.01.2018

Një pjesë e funksionarëve partiak të VMRO-DPMNE-së që publikisht e kritikojnë procesin e zgjedhjes së liderit të ri partiak nuk janë ftuar në seancën e Komitetit Qendror të partisë.

Jançev: VMRO me forca dhe ide të reja do të rivendosë demokracinë dhe prosperitetin

Flaka - 12.01.2018

VMRO-DPMNE hyn në forca dhe ide të reja në veprim dhe përpjekje për të rikthyer demokracinë dhe prosperitetin e Maqedonisë, tha kryetari i komunës së Kavadarit Mitko Jançev pasi sonte u zgjodh ...

VMRO do zgjedh Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë

Alsat - 12.01.2018

VMRO-DPMNE-ja sonte do të zgjedhë Komitetin e ri Ek zekutiv të partisë. Anëtarët e ri të ekzekutivit partiak do të duhet të zgjidhen nga Komiteti Qendror.

VMRO-DPMNE do të zgjedhë anëtarë të rinj të Komitetit ekzekutiv

Idividi - 12.01.2018

Shkup, 12 janar 2018 (MIA) - VMRO-DPMNE-ja sonte pritet të mbajë seancë të Komitetit qendror të partisë, në të cilën duhet të zgjidhen anëtarë të rinj të Komitetit ekzekutiv.

Ja si e quajnë Zaevin mediat pro VMRO

Lajm - 12.01.2018

Mediat e afërta me VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran Zaev.

Kreu i ri i VMRO-së Janushev sekretar gjeneral, Misajlovski, Jancev e Nikolovski nënkryetar, Miloshoski e Dimovski ...

Lajm - 12.01.2018

Igor Janushev ish drejtor i ndërmarjes publike për komunikacion është sekretari i ri gjeneral i VMRO-së ka vendosur kështu komiteti qendrorë i partisë, transmeton Zhurnal.mk Për nënkryetar të partisë ...

Mickovski: Anëtarët e rinj të KQ janë individë të motivuar fuqishëm

Flaka - 12.01.2018

Udhëheqësi i VMRO-DPMNE-së, pas zgjedhjes së Komitetit Qendror të partisë, në të cilën u zgjodhën anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv, tha se të zgjedhurit e rinj do t’i jepnin vlerë shtesë ...

Dimovski dhe Milloshovski jashta komitetit ekzekutiv të VMRO-së

Almakos - 12.01.2018

Para se sonte të mbahet komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së ku do të zgjedhet komiteti i ri ekzekutiv, në të flitet se nuk do të ketë vend për funksionerët e lartë të deritanishëm të partisë, përfshirë ...

Misajllovski, Jançev dhe Nikolloski janë nënkryetarët e rinj të OBRM-PDUKM-së

Telegrafi - 12.01.2018

Në mbledhjen e sotme të Komitetit qendror të OBRM-PDUKM-së për nënkryetarë të partisë janë zgjedhur Vllado Misajllovski, Mitko Jançev dhe Aleksandar Nikolloski.

OBRM-PDUKM-ja do të zgjedh Komitetin Ekzekutiv, Dimovski dhe Milloshoski nuk janë ftuar

Telegrafi - 12.01.2018

OBRM-PDUKM sonte do të zgjedh Komitetin Ekzekutiv të partisë. Më herët Komiteti Qendror duhet të vendos kush do të anëtarësohet në atë ekzekutiv. Sipas paralajmërimeve, në Komitetin e ri Ekzekutiv ...

Zgjidhen nënkyretarët dhe sekretari gjeneral i VMRO-DPMNE-së

Flaka - 12.01.2018

Në selinë qendrore të VMRO-DPMNE, sonte u zgjodh Komitetei i ri Ekzekutiv i partisë. Për sekretarë të ri gjeneral me vendim të Komitetit Qendorë është emëruar Igor Janushev, i cili para do kohe ishte ...

Aleksandar Nikollovski dhe Vllatko Gjorçev do të jenë nënkryetarët e VMRO-DPMNE-së

Flaka - 12.01.2018

Udhëheqësi i ri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mikovski, do të propozojë deputetët e vjetër Aleksandar Nikollovski dhe Vlatko Gjorçev si zëvendëspresidente të partisë, merr vesh Fokus nga burime të larta ...

5 milionë euro i’u ofruan për formimin e Qeverisë, por i refuzoi, ky është politikani shqiptar në Maqedoni? (FOTO)

Lajm - 13.01.2018

Njërit prej liderëve të partive shqiptare që fituan më pak deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit iu ofruan 5 milionë euro, plus Platforma e partive shqiptare pa Prokurorinë Speciale, për të formuar ...

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në

Lajm - 13.01.2018

Njerëzit e afërt të ish-kryetarit të VMRO-DPMNE, Antonio Miloshovskit, Ilia Dimovskit, Trajko Veljanovskit, Nikolla Popovskit dhe të tjerë nuk pranuan sot që të flasin dhe të sqarojnë se cili do të ...

Mickoski flet pas emërimeve të reja në kreun e VMRO-DPMNE-së

Flaka - 13.01.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në seancën e sotme të Komitetit Qendror e përbëjnë njerëz të motivuar fuqimisht ...

Nikoloski: VMRO të mësojë nga e kaluara për të ardhmen

Zhurnal - 13.01.2018

Nikoloski: VMRO të mësojë nga e kaluara për të ardhmen Shkup, 13 janar - Para nesh janë sfida të mëdha, partia duhet të mësojë nga e kaluara dhe të përmirësohet në të ardhmen, është mirë të vazhdohej ...

VMRO-DPMNE e la jashtë Muhamedin

Almakos - 12.01.2018

Profesori i Hasanbegut, Muhamed Ahmeti, i cili ishte i nominuar nga VMRO-DPMNE si zv/kryetar i Shkupit nëse do të fitonte në zgjedhjet lokale ka ngelur jashtë organeve të larta partiake.

VMRO-DPMNE-ja zgjodhi Komitetin e ri Ekzekutiv

Almakos - 12.01.2018

12 Janar VMRO-DPMNE-ja zgjodhi Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë. Igor Janushev, ish drejtor i NTP-së do të jetë sekretar gjeneral i partisë. Nënkryetar do të jenë Aleksandër Nikollovski, kryetari ...

LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare

Albeu.com - 12.01.2018

Lidhja Social Demokrate ka reagur sot pas reagimit të VMRO-DPMNE-së, ku nga kjo parti vlerësuan se partia opozitare VMRO-DPMNE po vazhdon me reagime tinëzare dhe të pabazuara, kurse Ligji për ...

VMRO do zgjedh Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë

Almakos - 12.01.2018

12 Janar VMRO-DPMNE-ja sonte do të zgjedhë Komitetin e ri Ek zekutiv të partisë. Anëtarët e ri të ekzekutivit partiak do të duhet të zgjidhen nga Komiteti Qendror.

Mediat e VMRO-DPMNE-së: Zaev është shqiptar!

Albeu.com - 12.01.2018

Mediat e VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran Zaev . Shqipja në para, tabelat shtetërore, uniforma ...

Dyshja e VMRO mbetet me gishta në gojë!

Ina - 12.01.2018

Para se sonte të mbahet komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së ku do të zgjedhet komiteti i ri ekzekutiv, në të flitet se nuk do të ketë vend për funksionerët e lartë të deritanishëm të partisë, përfshirë ...

Ja kush janë nënkryetarët dhe sekretari gjeneral i VMRO-DPMNE-së

Ina - 12.01.2018

Në mbledhjen e sotme të Komitetit qendror të VMRO-DPMNE-së për nënkryetarë të partisë janë zgjedhur Vllado Misajllovski, Mitko Jançev dhe Aleksandar Nikolloski.

VMRO-ja do të zgjedh Komitetin Ekzekutiv, Dimovski dhe Milloshoski nuk janë ftuar

Almakos - 12.01.2018

VMRO-DPME-ja sonte do të zgjedh Komitetin Ekzekutiv të partisë. Më herët Komiteti Qendror duhet të vendos kush do të anëtarësohet në atë ekzekutiv. Sipas paralajmërimeve, në Komitetin e ri Ekzekutiv ...

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në

Zhurnal - 13.01.2018

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në Shkup, 13 janar - Njerëzit e afërt të ish-kryetarit të VMRO-DPMNE, Antonio Miloshovskit, Ilia Dimovskit, Trajko Veljanovskit, Nikolla Popovskit dhe ...

Mickovski: VMRO do të ngritet në këmbë të forta

Ina - 13.01.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në seancën e sotme të Komitetit Qendror e përbëjnë njerëz të motivuar fuqimisht ...

VMRO-DPMNE e la jashtë Muhamedin

Alb Portali - 13.01.2018

Loading... Profesori i Hasanbegut, Muhamed Ahmeti, i cili ishte i nominuar nga VMRO-DPMNE si zv/kryetar i Shkupit nëse do të fitonte në zgjedhjet lokale ka ngelur jashtë organeve të larta partiake.

LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare

Flaka - 12.01.2018

Lidhja Social Demokrate ka reagur sot pas reagimit të VMRO-DPMNE-së, ku nga kjo parti vlerësuan se partia opozitare VMRO-DPMNE po vazhdon me reagime tinëzare dhe të pabazuara, kurse Ligji për ...

VMRO do zgjedh Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë

Lajm - 12.01.2018

VMRO-DPMNE-ja sonte do të zgjedhë Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë. Anëtarët e ri të ekzekutivit partiak do të duhet të zgjidhen nga Komiteti Qendror.

Mediat e VMRO-DPMNE-së: Zaev është shqiptar!

Alb Portali - 12.01.2018

Loading... Mediat e VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran Zaev.

Dimovski dhe Milloshovski jashtë komitetit ekzekutiv të VMRO-së

Alb Portali - 12.01.2018

Loading... Para se sonte të mbahet komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së ku do të zgjedhet komiteti i ri ekzekutiv, në të flitet se nuk do të ketë vend për funksionerët e lartë të deritanishëm të partisë, ...

Ja kush janë nënkryetarët dhe sekretari gjeneral i VMRO-DPMNE-s

Almakos - 12.01.2018

Në mbledhjen e sotme të Komitetit qendror të VMRO-DPMNE-së për nënkryetarë të partisë janë zgjedhur Vllado Misajllovski, Mitko Jançev dhe Aleksandar Nikolloski.