TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E kujt ja merrte mendja! Ja çfarë pune bënte Dua Lipa para se të bëhej ylli i pop-it (VIDEO)

Tetova Sot - 06.12.2018

Sukses pas suksesi, Dua Lipa ka arritur të cilësohet si ylli i ‘pop’-it për momentin. Gjatë muajve të fundit ajo ka fituar një sërë çmimesh në eventet më të rëndësishme të muzikës si “MTV EMA’s”, ...

Kjo veshje ia vë në pah format trupore, Dua Lipës

Lajmi.net - 06.12.2018

Është njëra nga artistet më të famshme në arenën ndërkombëtare. Artistja shqiptare, Dua Lipa po vazhdon të jetë aktive në projekte muzikore e po ashtu edhe në rrjete sociale, shkruan lajmi.net.

Nuk do ta besoni se çfarë pune ka bërë Dua Lipa para se të bëhej e famshme!

Alsat - 06.12.2018

Dua LipaDua Lipa së fundi ishte e ftuar në një intervistë në ‘Vogue‘, shkruan GazetaBlic.Ajo foli për karrierën e saj dhe të qenit feministë. Ndërsa, në maj të këtij viti Lipa gjatë një intervistë ...

Kjo është puna që Dua Lipa ka bërë para famës

Gazeta Express - 06.12.2018

Dua Lipa ka zbuluar se çfarë ka punuar para se të merrej intensivisht me ...

Dua Lipa: Feminizmi nuk është të urresh meshkujt

Telegrafi - 06.12.2018

Dua Lipa është një ndër artistet më të famshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo së fundi ka dhënë një intervistë për revistën Vogue, ku do të jetë edhe në ballinën e numrit të janarit.

Cfarë pune bënte Dua Lipa përpara se të bëhej e famshme?

Ina - 05.12.2018

Sot emri i saj njihet në të gjithë botën, por fillesat Dua Lipa i ka pasur të vështira si të gjithë. Ajo nuk ishte më shumë se 18 vjec kur nënshkroi marrëveshjen e parë me një shtëpi diskografike, ...

Dua Lipa e lumtur pranë të dashurit, e publikoi këtë foto me të

Lajmi.net - 05.12.2018

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa është mjaft e përfolur për jetën e saj private dhe atë profesionale. Lidhja e saj e fundit me Isaac Carew është mjaft e komentuar në shtypin ...

Kjo është puna që Dua Lipa ka bërë para famës

Botasot - 06.12.2018

Dua Lipa ka zbuluar se çfarë ka punuar para se të merrej intensivisht me muzikë. Dua Lipa gjatë një interviste ka treguar se ka qenë e vetme në Londër dhe pa prindër.

Dua Lipa flet për feminizmin: Nuk ka të bëjë me urrejtje ndaj meshkujve

Lajmi.net - 06.12.2018

Dua Lipës ëndrra i është bërë realitet, duke u bërë kështu imazhi i ‘Vogue’ për muajin e ardhshëm. Revista “Vogue” zgjodhi që imazhi i këngëtares shqiptare të jetë në coverin e muajit janar.

Dua Lipa largohet nga Toronto, zbulon se ka bërë…

Lajmi.net - 05.12.2018

Së fundmi ka qenë në Toronto. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa së fundmi ka shijuar disa ditë në Toronto të Kanadasë, shkruan lajmi.net.

Dua Lipa pozon për prestigjozen “Vogue” (Foto)

Alsat - 05.12.2018

Pas shfaqjes “Jingle Ball” të iHeart Radio, ku mahniti publikun me interpretimin e hiteve të saj, këngëtarja Dua Lipa ka realizuar edhe një ëndërr të madhe, duke pozuar për kopertinën e revistës ...

Dua Lipa, kamerierja që u kthye në një yll popi/ Tregon çelësin e suksesit

LajmiFundit - 04.12.2018

Kur Dua Lipa nënshkroi marrëveshjen e saj me një shtëpi diskografike ishte vetëm 18-vjeçe dhe punonte si kameriere. Tani, si një 23-vjeçare e palodhur, ajo po shet gjithnjë e më shumë me suksesin e ...

Dua Lipa realizon një tjetër ëndërr

Alsat - 04.12.2018

Revista prestigjioze ”Vogue”, në Britani për muajin janar ka zgjedhur pikërisht Dua Lipën në kopertinën e saj. Ky numër i dedikohet revolucionit që gjenerata e talenteve të reja po sjell në modë dhe ...

Inspiruar nga femrat e lashtësisë, Dua Lipa vjen tërheqëse dhe provokuese në fotosesionin e realizuar për “Vogue”

Telegrafi - 04.12.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, po vazhdon të jetë një emër shumë i përfolur në mediat ndërkombëtare. Së fundmi, ajo tregoi se ka realizuar ëndrrën e saj të madhe, duke pozuar për ...

Ja çfarë tha Dua Lipa për revistën Vogue…

Botasot - 04.12.2018

Dua Lipa duket mahnitëse në kopertinën e Vogue britanike. Ja çfarë zbuloi këngëtarja 23-vjeçare… Për feminizmin: “Feminizmi për mua nuk është urrejtëse ndaj burrit, është ‘ne meritojmë të njëjtat ...

Ja çfarë tha Dua Lipa për revistën Vogue…

Tetova Sot - 04.12.2018

Dua Lipa duket mahnitëse në kopertinën e Vogue britanike. Ja çfarë zbuloi këngëtarja 23-vjeçare… Për feminizmin: “Feminizmi për mua nuk është urrejtëse ndaj burrit, është ‘ne meritojmë të njëjtat ...

Ja çfarë tha Dua Lipa për revistën Vogue…

Ina - 05.12.2018

Dua Lipa duket mahnitëse në kopertinën e Vogue britanike. Ja çfarë zbuloi këngëtarja 23-vjeçare… Për feminizmin: “Feminizmi për mua nuk është urrejtëse ndaj burrit, është ‘ne meritojmë të njëjtat ...