TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bisedimet për Qeverinë, Zaevi takoi Ahmetin

Almakos - 19.05.2017

19 May Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në ...

Përfunduan bisedimet e para për Qeverinë, ja çka vendosën Zaev dhe Ahmeti

Ina - 19.05.2017

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media.

Zaev bisedon me Ahmetin për formimin e Qeverisë së re

Botasot - 19.05.2017

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev ka biseduar me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin për formimin e koalicionit qeverisës.

Zaevi dhe Ahmeti janë marrë vesh të bisedojnë më shpesh

Portalb - 19.05.2017

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata, për media megjithatë ...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

Almakos - 19.05.2017

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti.

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

Telegrafi - 19.05.2017

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar.

(VIDEO) Zaev takohet me Ahmetin

Alb Portali - 19.05.2017

Mandatari Zoran Zaev ka filluar sot bisedimet edhe me BDI-në për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti arriti sot në selinë e LSDM-së, për të diskutuar ndarjen e posteve qeveritare.

Takimi Ahmeti-Zaev, Shilegov në konferencë për media (VIDEO)

Albeu.com - 19.05.2017

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov , ka dalë në një konferencë për medie për takimin e kreut të partisë së tij, Zoran Zaev dhe kreun e BDI-së, Ali Ahmetin.

Ahmeti doli nga selia e LSDM-së, a u arrit marrëveshje për qeveri?

Lajm - 19.05.2017

Pas dy orëve e gjysëm ka përfunduar takimi mes liderëve të LSDM-së, Zoran Zaev dhe atij të BDI-së, Ali Ahmeti. Pasi doli nga selia e LSDM-së, Ahmeti nuk deshit të komentojë, por tha se opinioni do të ...

Shilegov deklarate per mediat para LSDM-se

Almakos - 19.05.2017

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e ...

Ja çka është më me rëndësi për Petre Shilegovin

Lajm - 19.05.2017

Nuk është me rëndësi ndarja e resoreve dhe bartësit, me rëndësi është ndryshimi i sistemit. Kështu ka deklaruar para medieve zëdhënësi i LSDM-sw, Petre Shilegov, shkruan gazeta Lajm.

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

Lajm - 19.05.2017

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev.

Ahmeti në takim me Zaevin, filluan bisedimet për qeverinë re

Portalb - 19.05.2017

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me ...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

Lajm - 19.05.2017

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth ...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

Almakos - 19.05.2017

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e ...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

Antpress - 19.05.2017

Pas dy ore e gjysëm, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe ...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

Ina - 19.05.2017

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE.

Qeveria e re, BDI takon sot përfaqësuesit e LSDM-së

Albeu.com - 19.05.2017

Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev , mori para pak ditësh mandatin për formimin e qeverisë së re, ndërsa tashmë pritet që partitë politike të zhvillojnë takimet për ...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

Almakos - 19.05.2017

19 May Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan ...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

Almakos - 19.05.2017

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar.

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

Telegrafi - 19.05.2017

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran ...

2 orë takim kokë më kokë, Zaev-Ahmeti diskutojnë për qeverinë e re

Java News - 19.05.2017

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë.

Përfundojnë bisedimet e para për qeverinë, ja çfarë vendosën Zaev dhe Ahmeti

Albeu.com - 19.05.2017

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për mediat.

Asgjë konkrete nga takimi i parë LSDM- BDI

Lajm - 19.05.2017

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata për media.

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

Alb Portali - 19.05.2017

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti.

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

Lajmi.net - 19.05.2017

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar.

Ahmeti shkoi tek Zaevi, ja çka po bisedohet?!

Ina - 19.05.2017

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me ...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

Ina - 19.05.2017

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth ...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

Alb Portali - 19.05.2017

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Loading... Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

Alb Portali - 19.05.2017

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Loading... Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin ...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

Antpress - 19.05.2017

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE.

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

Alb Portali - 19.05.2017

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Loading...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

Botasot - 19.05.2017

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit.

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

Telegrafi - 18.05.2017

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër, njofton TV Telma. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa ...

(VIDEO) Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

Almakos - 18.05.2017

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën ...

Ahmeti e përshëndeti dhënien e mandatit Zaevit

Idividi - 18.05.2017

Shkup, 17 maj 2017 (MIA) - Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një deklaratë me shkrim e përshëndeti dhënien e mandatit për formimin e, siç theksoi, qeverisë së re reformuese në ...

Ja lideri shqiptar që ka "fundosur" 4 kryeministra maqedonas

Albeu.com - 18.05.2017

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, është lideri i parë shqipar i cili ka bashkëqeverisur me tre kryeministra të LSDM-së dhe se së fundmi, rrëzoi edhe kreun e VMRO-së, Nikola ...

Ahmeti: Nesër takim me LSDM-në për Qeverinë e re të Maqedonisë (VIDEO)

Portalb - 18.05.2017

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë, njofton Portalb.mk.

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re (VIDEO)

Albeu.com - 18.05.2017

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti , ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes ...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë (Video)

Telegrafi - 18.05.2017

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Lideri shqiptar që rrëzoi 4 kryeministra maqedonas. E vulosur

Antpress - 18.05.2017

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është lideri i parë shqiparë i cili ka çuar në histori kryeministrat maqedonas në Maqedoni. Pasi ka bashkë qeverisur me tre kryeministrat e ...

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

Antpress - 18.05.2017

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në.

Zaev takoi Ahmetin për qeverinë e re

Ora news - 19.05.2017

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë.

Bisedimet e para për formimin e qeverisë, çfarë vendosën Zaev dhe Ahmeti

BalkanWeb - 19.05.2017

MAQEDONI -Pas marrjes së mandatit nga presidenti i vendit, kreu i LSDM, Zoran Zaev ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një takim me kreun e BDI, Ali Ahmeti.

Formimi i Qeverisë, përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

Portalb - 19.05.2017

Ka përfunduar takimi ndërmejt Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Por pas takimit kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim(BDI), Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai refuozoi ...

Ahmeti takon Zaevin në selinë e LSDM-së, fillojnë bisedimet për qeverinë re

Albeu.com - 19.05.2017

Kreu i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë Zoran Zaev, i cili është mandatar për formimin e qeverisë së re, ka filluar takimin me kreun e BRI-së, Ali Ahmetin , për kabinetin e ardhshëm qeveritar.

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

Antpress - 18.05.2017

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër, njofton TV Telma. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa ...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

Lajm - 18.05.2017

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën ...

Ahemti tregon kur fillojnë takimet me Zaevin për qeverin e re (Video)

Ina - 18.05.2017

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë.

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

Idividi - 18.05.2017

Shkup, 18 maj 2017 (MIA) - Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re.