TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qeveria teknike, partitë politike ende nuk kanë vendosur për emrat

Telegrafi - 22.10.2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski mohon se emri i tij është në lojë për kryeministër teknik. Sipas tij, emri i kryeministrit teknik do të zbulohet nga vet kryeministri Zaev.

Shumë tema të hapura

Flaka - 22.10.2019

Dy partitë kryesore politike maqedonase VMRO-LSDM, kanë qëndrime të përafërta sa i përket ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, ndërsa siç bëjnë të ditur burimet partiake, deri në formimin e Qeverisë ...

VMRO: Zaev me zgjedhjet në dhjetor shkelë “Përzhinën”. LSDM: VMRO kundër rritjes së pagave të qytetarëve

Flaka - 22.10.2019

VMRO-DPMNE ende nuk ka caktuar emrat e dy ministrave të qeverisë teknike dhe nuk e thonë se me cilën parti shqiptare do të kishin koalicionuar në zgjedhjet e parakohshme të prillit.

“Kryeministri teknik”, Spasovski përgënjeshtron zërat se emri i tij është në lojë

Alsat - 22.10.2019

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski mohon se emri i tij është në lojë për kryeministër teknik nga 3 janari 2020. Sipas tij, emrin e kryeministrit teknik do ta shpalos ekskluzivisht kryetari i ...

Spasovski: Nuk do të doja të spekulojmë për personalitetet në Qeverinë teknike

Medial - 22.10.2019

Shkup, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Kemi ende mjaft kohë, për shkak se në politikë koha është punë relative dhe jam përqendruar absolutisht t’i realizoj prioritetet derisa jam ministër i Punëve të ...

A do të vijë Nikollovski në krye të qeverisë teknike?

Flaka - 21.10.2019

Pas deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev, se në përputhje me Marrëveshjen e Përzhinos, do të tërhiqet nga funksioni më 3 janar, në opinion filluan kalkulimet se zëvendës i tij do të jetë ministri ...

Caktohet data e zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut, zbulohet se kush do jetë kryeministër teknik (Emri)

SOT - 21.10.2019

Maqedonia e Veriut ka shkuar drejt zgjedhjeve të parakohshme. 100 ditë para zgjedhjeve do të formohet qeveria teknike, apo siç njihet ndryshe në opinion “Qeveria e Përzhinos”.Kryeministër teknik do ...

Më 3 janar 2020, Maqedonia e Veriut me një kryeministër dhe qeveri të re teknike

RTSH - 21.10.2019

Më 3 janar 2020, Maqedonia e Veriut do të ketë një qeveri të re teknike, e cila si detyrë parësore do të ketë organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Ja si mund të duket qeveria e 100-ditëve

Tetova Sot - 21.10.2019

Pas paralajmërimeve për zgjedhje të parakohshme ku do të zbatohet i ashtuquajturi modeli i Përzhinos për Qeveri teknike 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryeministri Zoran Zaev, ashtu edhe siç ...

Nga 3 janari Qeveri teknike, mësohet emri i kryeministrit teknik?!

Tetova Sot - 21.10.2019

Më 12 prill të vitit të ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Ky vendim vjen pasi që vendi dështoi të marrë datën për fillimin e negociatave me BE.

Nga 3 janari qeveri e përkohshme, mësohet emri i kryeministrit teknik?!

Top Channel - 21.10.2019

Më 12 prill të vitit të ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Ky vendim vjen pasi që vendi dështoi të marrë datën për fillimin e negociatave me BE.

Maqedonia me qeveri teknike nga 3 janari, Spasovski mund të jetë kryeministri i ri

Koha.net - 21.10.2019

Më 12 prill të vitit të ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut. Ky vendim vjen pasi që vendi dështoi të marrë datën për fillimin e negociatave me BE-në.

Qeveri teknike për të përgatitur zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit 2019

Medial - 21.10.2019

Më 12 prill të vitit të ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare ne Maqedonine e Veriut . Ky vendim vjen pasi Shkupi zyrtar dështoi të marrë datën për fillimin e negociatave me ...

Sekretari gjeneral i LSDM-së pritet të tjetë kryeministër i Qeverisë së përkohshme?!

Ina - 22.10.2019

as deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev, se në përputhje me Marrëveshjen e Përzhinos, do të tërhiqet nga funksioni më 3 janar, në opinion filluan kalkulimet se zëvendës i tij do të jetë ministri ...

Spasovski: Nuk do të doja të spekulojmë për personalitetet në Qeverinë teknike

Zhurnal - 22.10.2019

Shkup, 22 tetor, zhurnal.mk – Kemi ende mjaft kohë, për shkak se në politikë koha është punë relative dhe jam përqendruar absolutisht t’i realizoj prioritetet derisa jam ministër i Punëve të ...

Spasovski: Nuk do të doja të spekulojmë për personalitetet në Qeverinë teknike

Tetova Sot - 22.10.2019

Kemi ende mjaft kohë, për shkak se në politikë koha është punë relative dhe jam përqendruar absolutisht t’i realizoj prioritetet derisa jam ministër i Punëve të Brendshme, tha ministri i Punëve të ...

Çfarë presin partitë opozitare shqiptare nga Qeveria teknike?

Flaka - 22.10.2019

Sipas Marveshjes së Përzhinos, 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme duhet të formohet qeveri teknike, të cilën duhet ta udhëheq personi i propozuar nga LSDM, ndërsa VMRO-DPMNE-së i ...

Qeveria teknike, partitë politike ende nuk kanë vendosur për emrat

Botasot - 22.10.2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski mohon se emri i tij është në lojë për kryeministër teknik. Sipas tij, emri i kryeministrit teknik do të zbulohet nga vet kryeministri Zaev.