TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daçiq tregon a do të vendosë sanksione Amerika ndaj Serbisë

Botasot - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha sot pas takimit me Tomas Zarzeckin, drejtor i Departamentit Amerikan të Shtetit për Zbatimin e Sanksioneve, se nuk do të ketë sanksione amerikane ndaj ...

A do të ballafaqohet Serbia me sanksione për shkak të armatimit nga Rusia?

Evropaelire - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se nuk do të ketë sanksione amerikane për Serbinë. Ai këto komente i bëri pas takimit me zyrtarin e Departamentit të Shtetit, i ngarkuar për ...

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

DW - 08.11.2019

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur.

Blerja e raketave ruse, SHBA sanksione ndaj Serbisë!

Gazeta Tema - 08.11.2019

“Armatosja deri në dhëmbë” me raketa ruse duket se mund t’i kushtojë Serbisë shumë shtrenjtë. Pas paralajmërimit të të dërguarit të posaçëm të SHBA-së për Ballkanin, Mattheë Palmer, Perëndimor, se ...

Serbia do të blejë raketa ruse me gjithë paralajmërimet amerikane

VOA - 07.11.2019

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa ...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

Evropaelire - 07.11.2019

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces.

Daçiq: Nuk ka arsye për vendosje të sanksioneve nga ShBA për Serbinë

Botasot - 07.11.2019

Serbia nuk shkel sanksionet që Amerika ka vendos në importin e armatimit rus dhe nuk duhet të ketë problem, ka thënë ministri i jashtëm serb Ivica Daçiq, shkruan”Novosti” përcjell “Bota Sot”.

SHBA paralajmëron sanksione ndaj Serbinë pas blerjes së sistemit raketor rus “Pantsir”

SOT - 07.11.2019

Megjithëse presidenti serb dha garanci dje se sistemi raketor i sapo blerë nga Rusia është vetëm për mbrojtje, administrata e presidentit amerikan Donald Trump paralajmëroi se do të vendosë sanksione ...

Serbët në panikë, nuk shpëtojnë aq lehtë nga SHBA pas blerjes së armatimit nga Rusia

Gazeta Express - 07.11.2019

Mediat serbe dhe analistë në Serbia janë në panik dhe kanë nisur spekulimet rreth vizitës së udhëheqësit të ‘Task Force 231’ në Departamentin të Shtetit Amerikan, Thomas Zarzecki, që mbikëqyrë ...

Pavarësisht paralajmërimeve të SHBA-së, Serbia do t’i blejë sërish armë dhe municione Rusisë

Gazeta Tema - 06.11.2019

Rusia do t’i dorëzojë Serbisë një sistem raketash anti-ajrore edhe pse SH.B.A.-të kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit të Ballkanit në rast të blerjeve të tilla.

Serbët në panikë, nuk shpëtojnë aq lehtë nga SHBA pas blerjes së armatimit nga Rusia

Botasot - 07.11.2019

Mediat serbe dhe analistë në Serbia janë në panik dhe kanë nisur spekulimet rreth vizitës së udhëheqësit të ‘Task Force 231’ në Departamentin të Shtetit Amerikan, Thomas Zarzecki, që mbikëqyrë ...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

Lajmi.net - 07.11.2019

Agjencia ruse e lajmeve, TASS ka raportuar më 6 nëntor se sistemi, Pantsir-S do të dërgohet në Serbi “në muajt e ardhshëm në përputhje me kontratën e nënshkruar”.

Serbia sfidon ndërkombëtarët: Blen sisteme antiraketore ruse

BalkanWeb - 07.11.2019

Serbia do të blejë sistemet anti raketore ruse Pantsir-S pavarësisht paralajmërimeve për sanksione nga ana e Shteteve të Bashkuara. Sipas mediave ndërkombëtare Rusia do t’i dërgojë këto sisteme në ...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse pavarësisht rrezikut nga sanksionet e SHBA-së

Alsat - 07.11.2019

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces.

Serbia sfidon Perëndimin me raketat ruse

Albeu.com - 07.11.2019

Serbia do të blejë sistemet anti raketore ruse Pantsir-S pavarësisht paralajmërimeve për sanksione nga ana e Shteteve të Bashkuara . Sipas mediave ndërkombëtare Rusia do t’i dërgojë këto sisteme në ...

Serbia do të blejë raketa ruse pavarësisht paralajmërimeve amerikane

Top Channel - 07.11.2019

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa ...

Serbia nuk dëgjon paralajmërimet amerikane, do të blejë raketa ruse të sofistikuara

Gazeta Tema - 07.11.2019

Agjencia ruse e lajmeve TASS, shkroi të mërkurën se sistemi raketor Pancir do të dërgohet në Serbi ‘gjatë muajve të ardhshëm në pajtim me kontratën e nënshkruar”.

Serbia do të blejë raketa ruse pavarësisht paralajmërimeve amerikane

Alb Portali - 07.11.2019

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa ...

Nuk bën punë paralajmërimi amerikan, Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore

Telegrafi - 07.11.2019

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa ...

Serbia do të pranojë sistemet raketore ruse

RTSH - 07.11.2019

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa ...

Serbia sfidon paralajmërimet amerikane, do të blejë raketa ruse

Java News - 07.11.2019

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa ...

Sistemi raketor rus, së shpejti në Serbi

Top Channel - 07.11.2019

Rusia do të dërgojë sistemet raketore për mbrojtje në Serbi, pavarësisht paralajmërimeve të Shteteve të Bashkuara për sanksione të mundshme kundër shtetit serb, nëse vazhdon këtë proces.

Vuçiq nuk e dëgjon Amerikën, ja çka do të bëjë me Rusinë

Botasot - 07.11.2019

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik në rast se blen raketa ...

Serbia provokon keq SHBA-në, porosit raketa kundër ajrore ruse

Gazeta Express - 08.11.2019

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sanksione të mundshme kundër vendit ballkanik, në rast se blen ...

Serbia po vazhdon të armatoset nga Rusia

Ina - 08.11.2019

Rusia do t’i dorëzojë Serbisë sistemin e saj kundërajror “Pantsir-S” brenda disa muajve të ardhshëm, “thanë mediat shtetërore ruse këtë javë. Serbia ka blerë armët pavarësisht paralajmërimeve nga ...

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

Top Channel - 08.11.2019

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur.

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

Alsat - 08.11.2019

Uashingtoni zyrtar ka dënuar sjelljen e Serbisë, përkundër deklaratës së presidentit Aleksandar Vuçiq, se Serbia nuk ka para për të blerë sistemet raketore ruse S-400.

A do të ballafaqohet Serbia me sanksione për shkak të armatimit nga Rusia?

Botasot - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se nuk do të ketë sanksione amerikane për Serbinë. Ai këto komente i bëri pas takimit me zyrtarin e Departamentit të Shtetit, i ngarkuar për ...

Në Beograd vjen zyrtari i lartë amerikan – a do të ketë sanksione kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

Telegrafi - 08.11.2019

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur.

A do të ballafaqohet Serbia me sanksione për shkak të armatimit nga Rusia?

Lajmi.net - 08.11.2019

Sipas tij, Serbia nuk ka asgjë për të fshehur dhe se Zarzecki ishte i kënaqur me ato që i ka dëgjuar nga zyrtarët serbë. Ai shtoi se mesazhi kryesor që ai i përcolli zyrtarit amerikan ishte se Serbia ...

Amerika e çon në Serbi zyrtarin e saj për të paralajmëruar për armët ruse

Gazeta Express - 08.11.2019

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur.

A do të ballafaqohet Serbia me sanksione për shkak të armatimit nga Rusia

Koha.net - 08.11.2019

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se nuk do të ketë sanksione amerikane për Serbinë. Ai këto komente i bëri pas takimit me zyrtarin e Departamentit të Shtetit, i ngarkuar për ...

Amerika e çon në Serbi zyrtarin e saj për të paralajmëruar për armët ruse

Lajmi.net - 08.11.2019

Uashingtoni zyrtar ka dënuar sjelljen e Serbisë, përkundër deklaratës së presidentit Aleksandar Vuçiq, se Serbia nuk ka para për të blerë sistemet raketore ruse S-400.

Amerika e çon në Serbi zyrtarin e saj për të paralajmëruar për armët ruse

Zeri - 08.11.2019

Administrata amerikane është e shqetësuar me blerjen e armëve ruse nga Serbia, thonë për DW në Departamentin Amerikan të Shtetit. Sanksionet megjithatë janë larg. Në selinë e OKB janë të përmbajtur.

A do të ketë sanksione amerikane kundër Serbisë për shkak të armëve ruse?

Tetova Sot - 08.11.2019

Uashingtoni zyrtar ka dënuar sjelljen e Serbisë, përkundër deklaratës së presidentit Aleksandar Vuçiq, se Serbia nuk ka para për të blerë sistemet raketore ruse S-400.