TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Thaçi: S’ka arsye t’i frikësohemi Speciales, as unë as qytetarët

Gazeta Express - 13.02.2018

Presidenti i Kosovës po vazhdon ta quaj padrejtësi historike obligimin vënë Kosovës për krijimin e Gjykatës Speciale. Në një intervistë për agjencinë e lajmeve “Reutersi” Thaçi ka thënë se Specijalja ...

Thaçi për Reuters: Pres që të arrijmë një marrëveshje “historike” me Serbinë këtë vit

Telegrafi - 13.02.2018

Kosova pret të zgjidhë çështjet e pazgjidhura me Serbinë këtë vit duke arritur një marrëveshje “historike” që do të hapë rrugën për Kosovën për të marrë vend në Kombet e Bashkuara.

Thaçi sivjet pret marrëveshje “historike” me Serbinë

Koha.net - 13.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për agjencinë e lajmeve “Reuters”, ka thënë se sivjet pret që Kosova të arrijë marrëveshje historike me Serbinë, përmes së cilës do të siguronte ...

Thaçi: As unë dhe as qytetarët, s’kemi arsye të frikësohemi nga Gjykata Speciale

Lajmi.net - 13.02.2018

Presidenti i Kosovës po vazhdon ta quaj padrejtësi historike obligimin vënë Kosovës për krijimin e Gjykatës Speciale. Në një intervistë për agjencinë e lajmeve “Reutersi” Thaçi ka thënë se Specijalja ...