TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë ironie, Edi Ramës iu rrëzua qeverisja prej KÇK-së

Mapo - 09.10.2019

Nga Enton Palushi Pasi e shpalli veten orator të shkëlqyer, kryeministri Edi Rama doli sërish përpara parlamentit për të thënë të njëjtat gjëra. I vënë nën presion pas kushteve gjermane, që e vënë ...

“Kap ça të kapësh”, Arta Dade "zbërthen" deklaratën e kryeministrit Rama

SOT - 09.10.2019

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, deklaroi se togfjalëshi që kryeministri përdori në Kuvend KÇK (Kap ça të kapësh), ka ekzistuar historikisht në vendin tonë.

Kur propozova një vit më parë një armë kundër ‘KÇK’-së

Gazeta Tema - 09.10.2019

Nga Carlo Bollino Nuk më pëlqen të citoj atë që kam shkruar unë vetë. Dhe, nëse e bëj këtë herë, kjo është vetëm pasi alarmi, që lëshova sakësisht një vit më parë, më në fund u dëgjua.

“’KÇK’, grupimi më i madh kriminal”! Rama merr tezën e ish-ministrit demokrat: Ja çfarë deklaronte ai për sistemin e ...

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare ka sulmuar atë që ai e quajti si organizatën më të madhe kriminale në drejtësinë shqiptare “KÇK”.

“Jam i tronditur, ata s’quhen as njerëz”, Rama nxjerr prapaskenat për arrestimin e drejtorit në Durrës: Futi në burg ...

SOT - 09.10.2019

Pas akuzave të forta të deputetit Myslim Murrizit për vettingun e gjyqtarëve dhe në politikë, por edhe për interpelancën e kërkuar në ministren Denaj, Rama i është kundërpërgjigjur menjëherë duke mos ...

Edi Rama i shpall luftë organizatës “KÇK”

Medial - 09.10.2019

Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare ...

“KÇK, bandë e madhe kriminale”, Murrizi përplaset me Ramën: Pjesë e saj, edhe deputetë, ministra, kryebashkiakë!

Medial - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e ...

“Bien në duart e ‘kap ça të kapësh’, si i bëhet?”, Ramës nuk i del inati me prokurorin e Durrësit dhe paralajmëron ...

SOT - 09.10.2019

Kryeministri i vendit Edi Rama nga foltorja e Kuvendit u tregua i prerë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që s’kanë kaluar Vetingun. “Këtë grupin ky parlament duhet ta shpallë grup në kërkim, jo në ...

Arrestimi i drejtuesit të Kadastrës në Durrës, Rama: Nuk iu përkul krimit

Top Channel - 09.10.2019

Është rasti i Liridon Pulës, drejtor i Kadastrës së Durrësit, që ka shtyrë kryeministrin Edi Rama të flasë në Parlament për grupin “KÇK” (Të kapësh çfarë të kapësh), ku përfshiu prokurorë dhe ...

“Le të hidhen përpjetë”! Rama me tone të ashpra: Parlamenti do ndërhyjë me çdo çmim ndaj këtyre dy kategorive

BalkanWeb - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me akuzat e forta ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, që sipas tij, janë të zhytur në korrupsion. Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se Prokuroria është kthyer si një ...

“KÇK të shpallet në kërkim”, Rama: Është grupi më i madh kriminal në Shqipëri

Top Channel - 09.10.2019

“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë ...

"Të kapësh ça të kapësh", Rama sulmon sërish prokurorin Ndoji

Albeu.com - 09.10.2019

Duke folur nga Kuvendi i Shqipërisë në lidhje me negociatatat Shqipëri-BE Rama ka bërë sërish një kapërcim nga bisedimet me shtetet skeptike si Holanda e Franca te Reforma në Drejtësi.

Rama: para drejtësisë të gjithë prokurorët dhe gjykatësit e nxjerrë jashtë sistemit nga vettingu

RTSH - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama deklaruar sërish vendosmërinë e tij për çuarjen deri në fund të Reformës në Drejtësinë shqiptare, duke vënë para drejtësisë të gjithë prokurorët dhe gjykatësit e nxjerrë jashtë ...

Prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kaluan Vetingun, Rama: Janë sot grupi më i madh kriminal

Medial - 09.10.2019

TIRANË, 9 tetor/MEDIAL/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit se “ka ardhur koha që të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk e kanë kaluar Vetingun dhe që e ...

Kërcënon Rama: Do ‘presim’ fijet e krimit nga burgu, prodhojnë 3-çerekun e filmave të Hollywood-it

BalkanWeb - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ashpër eksponentë të krimit që ndodhen pas hekurave se do të prihen të gjitha fijet që mbahen me botën jashtë, pasi sipas tij janë faktorë kryesorë të ...

Rama paralajmëron gjyqtarë e prokurorë: Grupi ‘KÇK’ i shpallur në kërkim. Sms që më erdhi në telefon…

BalkanWeb - 09.10.2019

I ashpër ka qenë kryeministri Edi Rama për një grup prokurorësh dhe gjyqtarët që sipas tij kanë ngritur një grup të quajtur ‘KÇK’ (kap çafarë të kapësh).

“Do të shpallim në kërkim grupin KÇK”, Rama: Duhet të reagojmë fort ndaj prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar, po ...

Gazeta Tema - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti ...

Apeli i Ramës: Grupin ‘KÇK’ të shpallet në kërkim, të reagojmë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që s’kanë kaluar ...

Java News - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që s’kanë kaluar vetingun dhe ata që e dinë që s’do të kalojnë vetingun.

“KÇK të shpallet në kërkim”, Rama: S'mund të lejojmë që prokuror dhe gjykatëse si ata të Durrësit…

Durres Lajm - 09.10.2019

Nga foltorja e parlamentit, kryeministri Edi Rama adresoi sërish akuza ndaj sistemit të drejtësisë. Duke përmendur rastin me drejtorit të Kadastrës në Durrës, Rama tha se Kuvendi duhet të shpallë në ...

Rama: Të shpallim në kërkim prokurorë e gjyqtarë banditë

Mapo - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama e ka përqendruar edhe sot fjalimin në Parlament tek gjyqtarët e prokurorët. Ndërsa javën e kaluar sulmoi prokurorin e Durrësit, Arjan Ndoj, këtë javë shkoi më tej duke u ...

“Po prodhojnë treçerekun e filmave të Hollywood-it”, Rama: Do “presim” fijet e krimit nga burgu me botën e jashtme

Gazeta Tema - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ashpër eksponentë e krimit që ndodhen pas hekurave se do të prihen të gjitha fijet që mbahen me botën jashtë. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend, pa përmendur ...

“KÇK të shpallet në kërkim”, Rama: Është grupi më i madh kriminal në Shqipëri

Botasot - 09.10.2019

“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë ...

“KÇK, bandë e madhe kriminale”, Murrizi përplaset me Ramën: Pjesë e saj, edhe deputetë, ministra, kryebashkiakë!

BalkanWeb - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e ...

Kur propozova një vit më parë një armë kundër ‘KÇK’-së

Java News - 09.10.2019

Nga Carlo Bollino Nuk më pëlqen të citoj atë që kam shkruar unë vetë. Dhe, nëse e bëj këtë herë, kjo është vetëm pasi alarmi, që lëshova sakësisht një vit më parë, më në fund u dëgjua.