TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hahn nesër takon liderët në Maqedoni

Lajmi.net - 20.03.2017

Komisioneri për zgjerim Johanes Hahn dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe ...

(VIDEO) Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

Alb Portali - 20.03.2017

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni.

Maqedoni: Shumica vendos vetë si për kryeparlamentarin, ashtu dhe për kryeministrin

Shqipmedia - 20.03.2017

E marta do të jetë dita kritike kur pritet të sqarohen pozicionet e palëve rreth zgjidhjes së krizës institucionale dhe për faktin tjetër se po këtë ditë do të qëndrojë në Shkup eurokomisari Johanes ...

Johanes Han nuk do të takohet me protestuesit e VMRO-DPMNE-së

Portalb - 20.03.2017

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e të ashtuquajturës iniciativë qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët nën organizim të ...

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

Almakos - 20.03.2017

Komisari për zgjerim dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka ...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

Republika - 20.03.2017

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në ...

Han: Ardhmëria e Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në BE

Portalb - 20.03.2017

Evrokomisari për zgjerim Hohanes Han vlerësoi se situata në shtetet e Ballkanit Perëndimor edhe më tej është e brishtë dhe se zgjidhje e përjetshme e saj mund të arrihet në kuadër të hapësirës ...

Han: Ardhmëria e Ballkanit është në BE

Republika - 20.03.2017

Eurokomisari për zgjerim Johanes Han vlerësoi se situata në vendet e Ballkanit Perëndimor edhe më tej është delikate dhe zgjidhja e përhershme është e mundur vetëm në kornizat ndërkombëtare, ...

Agjenda e komisionerit Han në Maqedoni

Botasot - 20.03.2017

Komisioneri për zgjerim Johanes Han dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe ...

(VIDEO) Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

Almakos - 20.03.2017

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni.

Han refuzon të takohet me protestuesit e VMRO-së

Albeu.com - 20.03.2017

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e të ashtuquajturës iniciativë qytetare "Për Maqedoni të përbashkët", të cilët nën organizim të ...

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

Alb Portali - 20.03.2017

Komisari për zgjerim dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka ...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

Idividi - 20.03.2017

Bruksel, 20 mars 2017 (MIA) - Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar "Për Maqedoni të bashkuar" të cilët i kryesojnë ...

Han: Ardhmëria e Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në BE

Lajm - 20.03.2017

Evrokomisari për zgjerim Hohanes Han vlerësoi se situata në shtetet e Ballkanit Perëndimor edhe më tej është e brishtë dhe se zgjidhje e përjetshme e saj mund të arrihet në kuadër të hapësirës ...

Han: Ardhmëria e Ballkanit është në BE

Almakos - 20.03.2017

Eurokomisari për zgjerim Johanes Han vlerësoi se situata në vendet e Ballkanit Perëndimor edhe më tej është delikate dhe zgjidhja e përhershme është e mundur vetëm në kornizat ndërkombëtare, ...

Vizita e Hanit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke

Almakos - 19.03.2017

19 March Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend.

Sot Han ne Shkup, çka do te ndodh ?

Antpress - 19.03.2017

Tani më është verifikuar; euro-koimsari për zgjërim, Johanes Han,sot do jet në Skup. Njëherit po at ditë deputeti i VMRO-DPMNE-së, që shtiret se ende është krytar parlamenti, e ka thirë takimin ...

Hahn injoron përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

Flaka - 20.03.2017

Komisari për zgjerim dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka ...

Han: Ardhmëria e Ballkanit është në BE

Alb Portali - 20.03.2017

Eurokomisari për zgjerim Johanes Han vlerësoi se situata në vendet e Ballkanit Perëndimor edhe më tej është delikate dhe zgjidhja e përhershme është e mundur vetëm në kornizat ndërkombëtare, ...

Vizita e Hanit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke

Alb Portali - 19.03.2017

Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend.

Han refuzon takimin me protestuesit maqedonas

Ina - 20.03.2017

Komisari për zgjerim dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka ...

Han: Ardhmëria e Ballkanit është në BE

Idividi - 20.03.2017

Vjenë, 20 mars 2017 (MIA) - Eurokomisari për zgjerim Johanes Han vlerësoi se situata në vendet e Ballkanit Perëndimor edhe më tej është delikate dhe zgjidhja e përhershme është e mundur vetëm në ...

Vizita e Hahnit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke në Maqedoni

Lajmi.net - 19.03.2017

Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend.