TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Polemikat morën fund/ Ja ku do të mbahet “Eurovision” vitin e ardhshëm

SOT - 14.09.2018

Edicioni i 64-t i festivalit europian “Eurovision” do të mbahet në Tel Aviv vitin e ardhshëm, edhe pse më herët qeveria izraelite deklaroi se festivali do të mbahet në Jeruzalem.

Fitoi Netta, por “Eurovision” nuk do të mbahet në Jeruzalem vitin e ardhshëm

LajmiFundit - 14.09.2018

“Eurovision” këtë vit u fitua nga Netta Barziali, e cila përfaqësonte Izraelin dhe edicioni i ardhshëm do të mbahet në Tel Aviv edhe pse qeveria izraelite pati deklaruar që “Eurovision 2019” do të ...

Tel-Avivi zëvendëson Jeruzalemin për “Eurovisionin”

Java News - 14.09.2018

Gara e “Eurovisionit” ka përzgjedhur Tel-Avivin si nikoqir të edicionit të vitit të ardhshëm, me gjithë faktin se Qeveria e Izraelit më parë kishte deklaruar se ngjarja do të zinte vend në Jerusalem, ...

Eurovisioni ndryshon destinacion! Zbuloni ku do mbahet vitin tjetër

SOT - 14.09.2018

Festivali europian i muzikës "Eurovision" nuk do të mbahet në Jeruzalem vitin tjetër. Edicioni i 64-t i këngës do të mbahet në Tel Aviv vitin e ardhshëm, edhe pse më herët qeveria izraelite deklaroi ...

Eurovision 2019 mbahet në Tel Aviv në vend të Jerusalemit

Telegrafi - 14.09.2018

Eurovision Song Contest ka zgjedhur Tel Avivin që të presë vitin e ardhshëm ngjarjen më të madhe muzikore, përkundër faktit që qeveria izraelite më herët deklaroi se ngjarja do të mbahet në Jerusalem.

Eurovision nuk do të mbahet në kryeqytetin e Izraelit

Gazeta Express - 14.09.2018

Izraeli është shteti që do të oganiojë këtë vit festivalin e këngës "Eurovision Song ...

Nuk është Jeruzalemi. Zbuloni se ku do të zhvillohet Eurovisioni vitin tjetër (FOTO)

Tetova Sot - 14.09.2018

Festivali europian i muzikës “Eurovision” nuk do të mbahet në Jeruzalem vitin tjetër. Edicioni i 64-t i këngës do të mbahet në Tel Aviv vitin e ardhshëm, edhe pse më herët qeveria izraelite deklaroi ...

Eurovision nuk do të mbahet në kryeqytetin e Izraelit

Lajm - 14.09.2018

Izraeli është shteti që do të oganiojë këtë vit festivalin e këngës “Eurovision Song Contest”. Eurovision Song Contest ka zgjedhur Tel Avivin që të presë vitin e ardhshëm ngjarjen më të madhe ...

Tel-Avivi përzgjidhet qyteti mikpritës i ”Eurovision 2019”

Alsat - 13.09.2018

Tel-Avivi u përzgjodh qyteti mikëpritës i ”Eurovision 2019” në mesin e kandidaturave po aq të rëndësishme në garë si Jeruzalemi dhe Eilati, njoftoi sot Bashkimi Europian i Radio-Televizionit (UER) i ...

Zbulohen datat dhe qyteti ku do të mbahet Eurovision Song Contest 2019

Alsat - 13.09.2018

Është zbuluar sot qyteti izraelit në të cilin do të zhvillohet Eurovizioni i vitit 2019-të. Midis tensionit dhe presionit politik, do të jetë Tel Avivi qyteti që do të mirëpresë vitin tjetër ngjarjen ...

Çekia planifikon që Ambasadën e saj në Izrael ta zhvendos në Jerusalem

Tetova Sot - 13.09.2018

Çekia planifikon që Ambasadën e saj në Izrael ta zhvendos nga Tel-Avivi në Jerusalem, sipas shembullit të SHBA-së, të cilët këtë e bënë në maj të këtij viti, njofton DPA.