TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koreja e Veriut: SHBA hodhi poshtë ‘mundësinë e artë’

Zeri - 15.03.2019

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të ndërpresë bisedimet për denuklearizimin me SHBA dhe të rifillojë programet mbi raketat dhe testimet bërthamore.

Pheniani kërcënon me ndërprerjen e negociatave për çarmatimin bërthamor

Alsat - 15.03.2019

SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë vënë në pikëpyetje pas ...

Pompeo shtyn Kim Jong-un të mbajë fjalën e tij për testet bërthamore

Botasot - 15.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka thënë se ai pret që udhëheqësi i Koresë së Veriut t’i qëndrojë angazhimit të tij për të mos rifilluar testet bërthamore dhe raketore.

Koreja Veriore shqyrton suspendimin e bisedimeve me SHBA-në

Koha.net - 15.03.2019

Koreja Veriore po e shqyrton mundësinë e suspendimit të bisedimeve me Shtetet e bashkuara të Amerikës dhe mund ta zmbrapsë ndalesën e testeve raketore dhe bërthamore po që se Washingtoni nuk shprehet ...

Korea e Veriut: SHBA ka humbur mundësinë e artë

SOT - 15.03.2019

Një zyrtar i Koresë së Veriut tha sot se lideri Kim Jong-un mund të prishë bisedimet e denuklearizimit me SHBA. Zv. ministja e jashtme Choe Sun-hui tha për diplomatët e huaj se SHBA humbi mundësinë e ...

SHBA shpreson t'i vazhdojë bisedimet me Korenë V.

Evropaelire - 15.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre.

Kërcënimi i Koresë së Veriut; Paralajmërohet rifillimi i testeve bërthamore

Top Channel - 15.03.2019

Shtetet e Bashkuara humbën një mundësi të artë me Korenë e Veriut gjatë samitit të fundit mes presidentit Donald Trump dhe liderit të vendit komunist, Kim Jong un.

Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denuklearizim me Shtetet e Bashkuara

RTSH - 15.03.2019

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denuklearizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore.

K.Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim

Botasot - 15.03.2019

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij ...

Koreja e Veriut: SHBA hodhi poshtë ‘mundësinë e artë’

Tetova Sot - 16.03.2019

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, mund të ndërpresë bisedimet për denuklearizimin me SHBA dhe të rifillojë programet mbi raketat dhe testimet bërthamore.

SHBA kërkon vazhdimin e bisedimeve për çarmatimin bërthamor

Flaka - 15.03.2019

SHBA-ja u përpoq sot të minimizojë kërcënimin koreano-verior për të pezulluar negociatat për çarmatimin bërthamor, një nga çështjet më të rëndësishme të Donald Trump, tashmë e vënë në pikëpyetje pas ...

Pompeo shtyn Kim Jong-un të mbajë fjalën e tij për testet bërthamore

Tetova Sot - 15.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka thënë se ai pret që udhëheqësi i Koresë së Veriut t’i qëndrojë angazhimit të tij për të mos rifilluar testet bërthamore dhe raketore.

SHBA shpreson t'i vazhdojë bisedimet me Korenë V.

Botasot - 15.03.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, shfaqi shpresën se bisedimet për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut do të vazhdojnë, edhe pas raporteve se Phenjani po shqyrton pezullimin e tyre.

Kërcënimi i Koresë së Veriut: Paralajmërohet rifillimi i testeve bërthamore

Botasot - 15.03.2019

Shtetet e Bashkuara humbën një mundësi të artë me Korenë e Veriut gjatë samitit të fundit mes presidentit Donald Trump dhe liderit të vendit komunist, Kim Jong un.

K.Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim

Evropaelire - 15.03.2019

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij ...

Kërcënimi i Koresë së Veriut, paralajmërohet rifillimi i testeve bërthamore

Java News - 15.03.2019

Kim Jong Un looks on during a visit to the Chemical Material Institute of the Academy of Defense Science in this undated photo released August 23, 2017.

K.Veriore mund të braktisë negociatat me SHBA-në për denuklearizim

Portalb - 15.03.2019

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij ...

Koreja e Veriut mund të braktisë negociatat me SHBA-në

Alsat - 15.03.2019

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij ...

Korea e Veriut “ndryshon mendim”, mund të braktisë negociatat me SHBA-në dhe të fillojë testimet bërthamore

Gazeta Tema - 15.03.2019

Lideri verikorean, Kim Jon-un mund të heqë dorë nga bisedimet për denukelarizim me Shtetet e Bashkuara, dhe të fillojë testimet raketore dhe ato bërthamore, ka zëvendësministrja e Jashtme e këtij ...