TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

Telegrafi - 12.06.2019

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për ...

“Marrëveshja Kosovë-Serbi në fund të vitit?”

Botasot - 12.06.2019

Në Samitin e Berlinit më 1 korrik në Paris mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ndërsa propozimi përfundimtar pritet të shfaqet në fund të këtij viti.

Merkel në krye të BE; Kandidate për të drejtuar Komisionin Europian

Top Channel - 12.06.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka mohuar vazhdimisht synimin për të vazhduar të qëndrojë në politikë pas mbylljes së mandatit si shefe ekzekutivi, por gjithmonë e më shumë po përmendet së fundmi ...

Pema e miqësisë u tha, Macron: Do t’i dërgoj tjetër lis Trump-it

BalkanWeb - 12.06.2019

“Do t’i dërgoj një tjetër lis”, ishte premtimi i presidentit francez, Emmanuel Macron ndaj atij amerikan Donald Trump, që do të mbillet në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë, si një simbol i miqësisë mes ...

Pas tharjes së pemës, Macron do t’i dërgojë një fidan të ri Trumpit

Portalb - 12.06.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron premtoi se homologut të tij të SHBA-së Donald Trump do t’i dërgojë një fidan të ri të pemës e cila pasi ia dhuroi gjatë vizitës së vitit të kaluar është tharë , ...

Media: Nëse vjen deri te takimi i Parisit, një skenar për Kosovën do të jetë gati

Botasot - 12.06.2019

Në takimin e udhëheqësve të rajonit me Angela Merkel dhe Emmanuel Macron në Paris më 1 korrik, mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen e problemit të Kosovës.

Nëse dështon Samiti i Parisit, i gatshëm skenari i ri për Kosovën

Gazeta Express - 12.06.2019

Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodhë nëse dështon zhvillimi i Samitit të Parisit Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, ...

‘Vdes’ pema e Macron, shenjë e miqësisë me Trump

Top Channel - 11.06.2019

Sipas mediave franceze, pema e mbjellë nga presidentët Donald Trump dhe Emmanuel Macron në shtëpinë e bardhë, si simbol i lidhjeve mes vendeve të tyre, është tharë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Evropaelire - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Është tharë “pema e miqësisë” që mbollën Macron dhe Trump

Portalb - 11.06.2019

Pema të cilën e mbollën së bashku në oborrin e Shtëpisë së Bardhë në shenjë miqësie presidentët e SHBA-së Donald Trump dhe ai i Francës, Emmanuel Macron është tharë, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Vdes” pema e miqësisë mes Trump dhe Macron

Alsat - 11.06.2019

Vitin e kaluar dy liderët botërorë, Donald Trump dhe Emmanuel Macron mbollën një lis në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë. Pema ishte një dhuratë nga Franca për SHBA-në që simbolizon fuqinë dhe miqësinë ...

Vuçiq: Merkel nuk më ka përmendur asnjë plan për Kosovën

Botasot - 11.06.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se Serbia nuk është në pozitë të lehtë në lidhje me çështjen e Kosovës prandaj na duhet s amë parë vazhdimi i dialogut, por nuk di çfarë të bisedoj ...

Vuçiq thotë se Merkeli nuk ia ka përmendur ‘Planin gjerman’ për Kosovën dhe Serbinë

Gazeta Express - 11.06.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, javën e kaluar ka zhvilluar një telefonatë me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Mëgjitha kreu i shtetit serb thotë që Merkel të mos ia ketë përmendur planin ...

Çfarë ndodhi me pemën simbolike të miqësisë Trump-Macron, të mbjellë në Shtëpinë e Bardhë?

Gazeta Express - 11.06.2019

Pema e mbjellë nga presidenti amerikan, Donald Trump, si dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, në Shtëpinë e Bardhë si një simbol i lidhjeve të vendeve të tyre, është tharë, sipas raporteve të ...

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

Botasot - 12.06.2019

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për ...

Merkel në krye të BE; Kandidate për të drejtuar Komisionin Europian

Botasot - 12.06.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka mohuar vazhdimisht synimin për të vazhduar të qëndrojë në politikë pas mbylljes së mandatit si shefe ekzekutivi, por gjithmonë e më shumë po përmendet së fundmi ...

Macron: Do t’i dërgoj një tjetër lis Trumpit

Alsat - 12.06.2019

Do t’i dërgoj një tjetër lis, ishte premtimi i presidentit francez, Emmanuel Macron ndaj atij amerikan Donald Trump, që do të mbillet në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë, si një simbol i miqësisë mes ...

Pas tharjes së pemës, Macron do t’i dërgojë një fidan të ri Trumpit

Medial - 12.06.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron premtoi se homologut të tij të SHBA-së Donald Trump do t’i dërgojë një fidan të ri të pemës e cila pasi ia dhuroi gjatë vizitës së vitit të kaluar është tharë, ...

Nëse dështon Samiti i Parisit, i gatshëm skenari i ri për Kosovën

Lajmi.net - 12.06.2019

Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, Emmanuel Macron më 1 korrik në Paris mund të formulohet një platformë për zgjidhjen e problemit të ...

Presidenti francez Macron: Bota është në krizë të thellë

BalkanWeb - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi me një kusht

BalkanWeb - 12.06.2019

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për ...

Macron do t'i dërgojë Trumpit një tjetër pemë, pasi u tha ajo që e mbollën bashkë

Koha.net - 12.06.2019

Do t’i dërgoj një tjetër lis, ishte premtimi i presidentit francez, Emmanuel Macron ndaj atij amerikan Donald Trump, që do të mbillet në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë, si një simbol i miqësisë mes ...

Nëse dështon Samiti i Berlinit, i gatshëm skenari i ri për Kosovën

Botasot - 12.06.2019

Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodh nëse dështon zhvillimi i Samitit të Berlinit. Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, ...

Macron: Bota është në krizë të thellë

Gazeta Express - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

Zeri - 12.06.2019

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për ...

Nëse dështon Samiti i Parisit, i gatshëm skenari i ri për Kosovën

Ina - 12.06.2019

Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodhë nëse dështon zhvillimi i Samitit të Parisit Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, ...

Macron: Bota është në krizë të thellë

Botasot - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

Ina - 13.06.2019

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për ...

Dështimi i samitit të Parisit? Mediat serbe publikojnë skenarët

ABC News - 12.06.2019

Në pritje të samitit të Parisit, mediat serbe publikojnë skenare të ndryshme të asaj që mund të ndodhë në vend nëse ky samit dështon. Por një hipotezë është dhe ajo që samiti të mos zhvillohet.

Macron i shqetësuar: Bota është në krizë të thellë

Java News - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

Gazeta Express - 13.06.2019

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për ...

Macron: Bota është në krizë të thellë

Zeri - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Makron: Bota është në krizë të thellë

Alsat - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Flaka - 11.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Lajmi.net - 11.06.2019

“Unë besoj se sot ne jemi në prag të një kohe lufte dhe kjo luftë është e pranishme në demokracitë tona, është kriza e thellë që po kalojmë. Ne mund të zgjedhim të jemi somnambul, por nëse duam ...

Macron: Bota në krizë të thellë

Ina - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Paralajmërimi i presidentit francez: Bota në krizë të thellë, po ecën drejt luftës

Gazeta Express - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag lufte. Ky është paralajmërimi i presidentit të Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur në Gjenevë.

Paralajmërimi i presidentit francez: Bota në krizë të thellë, po ecën drejt luftës

Botasot - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag lufte. Ky është paralajmërimi i presidentit të Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur në Gjenevë.

Presidentit francez: Bota në krizë të thellë, po ecën drejt luftës

Zeri - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag lufte. Ky është paralajmërimi i presidentit të Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

Telegrafi - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Presidenti Macron: Bota është në krizë të thellë

Durres Lajm - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha Presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.

Macron: Bota është në krizë të thellë

SOT - 12.06.2019

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur të martën në Gjenevë.