TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta e papritur në Shkodër, Bardh Spahia zbulon për kë ishte sinjali

SOT - 14.08.2019

Në një prononcim për mediat nga Shkodra, Spahia tha se Valdrin Pjetri nuk është thelbi i kësaj proteste, por kryeministri Edi Rama që promovon dhe u jep pushtet kriminelëve.

Bardh Spahia: Protesta në Shkodër, sinjal për shumë Valdrinë të tjerë

Botasot - 14.08.2019

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia tha se Valdrin Pjetri nuk është thelbi i kësaj proteste, por kryeministri Edi Rama që promovon dhe u jep pushtet kriminelëve.

"Pas Valdrin Pjetrit gati edhe emrat e tjerë", LSI i bën paralajmërimin e fortë kryeministrit: Ja çfarë do ...

SOT - 14.08.2019

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari paralajmëroi se përveç Valdrin Pjetrit do të dalin emra të tjerë, që janë të lidhur me struktura kriminale.Braimllari tha se rasti i kryebashkiakut ...

Dënimi i Valdrin Pjetrit në Itali, PD bën lëvizjen e papritur gjatë pasdites në Shkodër

SOT - 14.08.2019

Militantët e Partisë Demokratike në Shkodër po zhvillojnë një protestë përballë prefekturës, pas lajmeve lidhur me të shkuarën e Valdrin Pjetrit. Protesta ka nisur në orën 19:30, ku dhjetëra ...

Shkodra në këmbë kundër Valdrin Pjetrit (VIDEO)

Albeu.com - 14.08.2019

Pas denoncimeve me fakte bindëse të bërë nga Partia Demokratike, se Vladrin Pjetri, fituesi i zgjedhjeve të 30 Qershorit për drejtimin e Bashhksë së Shkodrës, ishte i implikuar në aktivitete ...

Shkodër, mbështetësit e PD protestë kundër Ramës

Top Channel - 14.08.2019

Mbështetësit e Partisë Demokratike në Shkodër kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit, ndërsa u shprehën se nuk pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë.

Nis tubimi në Shkodër, qytetarët mblidhen para Prefekturës

SOT - 14.08.2019

Ashtu sikundër ishte paralajmëruar, PD e Shkodrës ka nisur një tubim përpara Prefekturës, kundër kandidatit fitues për Bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetrit.

Video/ Protestë në Shkodër, mbështetësit e PD thirrje kundër Ramës

BalkanWeb - 14.08.2019

Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit,ndërsa u shprehën se nuk pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë.

Një ditë pas publikimit të dokumenteve për Valdrin Pjetrin, PD proteston në Shkodër

Gazeta Express - 14.08.2019

Partia Demokratike në Shkodër ka organizuar këtë të mërkurë pasdite një protestë para godinës së prefekturës, ku janë drejtuar thirrje kundër uzurpimit të qytetit nga krimi.

Shkodër, militantët e PD protestojnë kundër Valdrin Pjetrit

Medial - 14.08.2019

Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri.

Akuzat për Valdrin Pjetrin, mbështetësit e PD protestë në Shkodër

Mapo - 14.08.2019

Partia Demokratike në Shkodër organizoi sot një protestë para Prefekturës. Protesta u zhvillua sipas PD, kundër uzurpimit nga trafikantët e drogës. Dhjetëra mbështetës të PD janë mbledhur përpara ...

‘Gjithmonë dora më kap të dënuar’

Mapo - 14.08.2019

“Dmth që të kuptohemi: ti shkon në Shkodrën e dijes, kulturës, humorit e të qytetarisë dhe i vetmi kandidat që arrin të gjesh është një i dënuar për trafik?! Ti qofsh!” Kështu shkruan njeriu i ...

PD çon të dhënat, Prokuroria kërkon shenjat e gishtave të Valdrin Pjetrit

Mapo - 14.08.2019

Partia Demokratike i dërgoi prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për dënimin e Valdrin Pjetrit për trafik droge në Itali. Në një letër të Sekretarit të Përgjithshëm, ...

Bardh Spahia: Pjetri e të tjerë u flakën pas denoncimeve të PD

BalkanWeb - 14.08.2019

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend. Me një status në “Facebook”, Spahia thotë se Valdrin Pjetri ashtu dhe shumë emra të tjerë u flakën ...

Çështja “Valdrin Pjetri”, Prokuroria e Përgjithshme kërkon ballafaqimin e shenjave të gishtave

RTSH - 14.08.2019

Sektori i dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme i ka dërguar një letër-porosi zyrës së Interpolit në Itali, ku kërkon informacion lidhur me figurën e Valdrin Pjetrit, ku mes të tjerash ...

Rikthehen protestat, PD e nis në Shkodër

Albeu.com - 14.08.2019

Partia Demokratike , ashtu sikurse edhe ka deklaruar do të vijojë aksionin e saj politik me protesta në të gjithë vendin. Ndonëse pati deklaruar se do të nisin në shtator, duket se zhvillimet e ...

Jari propozon fillimin e lëvizjes “Jozi ik”

Gazeta Tema - 14.08.2019

Pas zhvillimeve të shpejta në Shkodër dhe problemit të krijuar nga Valdrini, Jari mendon, se tani për demokratët problemi kryesor mbetet Jozefina, dhe jo Valdrini: “Të dashur demokratë, Jari ju ...

Rasti i Valdrinit, një mallkim për Ramën dhe Bashën por jo për Shkodrën

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund.

Valdrin Pjetri përballë drejtësisë? Prokuroria hedh hapin e rëndësishëm

SOT - 14.08.2019

Valdrin Pjetri duket se po shkon drejt rrugës së përballjes me drejtësinë shqiptare. ‘’Gazeta Shqip’’ zbulon nga burimet pranë Prokurorisë së Përgjithshme se organi i akuzës i ka dërguar kërkesë ...

Pasojat politike të rastit “Pjetri” dhe shanset fatale për Ramën, Bashën dhe Metën

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Ylli Pata Rasti i Valdrin Pjetrit, më shumë si një ngjarje në aspektin ndëshkues ndaj personazhit, i cili që prej 24 orësh nuk është një përfaqësues politik i PS-së d të sjellë padyshim një ...

Prokuroria kërkon shenjat e gishtave për Valdrin Pjetrin

Botasot - 14.08.2019

Sektori i dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme do të kërkojë gjurmët e gishtave të Valdrin Pjetrit. Burime të RTV Ora thanë se në pritje të përgjigjes së letërporosisë së dërguar Interpolit ...

“Pse PD i ka pasur këta tipat si drejtues të lartë në Administratë?”/ Arian Galdini mesazh të fortë: Sulmi me ...

SOT - 14.08.2019

Dje, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi publikoi disa dokumente sipas tij kartela e nxjerrë nga kuestura e Firences, që tregon se kryebashkiaku i Shkodrës Valdrin Pjetri ka qenë dënuar ...

Rënia e Valdrin Pjetrit, çfarë do të ndodhë me pushtetin vendor në Shkodër

Gazeta Express - 14.08.2019

Më 30 qershor kandidati socialist për bashkinë e Shkodrës Valdrin Pjetri, nuk e pati shumë të vështir të fitonte bastionin e të djathtëve në një garë pa rivalë, por fitorja e tij tashmë duket diçka e ...

Basha: Rama nuk mund t’i lajë duart me Valdrin Pjetrin

ABC News - 14.08.2019

Nuk i lë Partia Demokratike t’i ndajnë rrugët me një status në rrjetet sociale. Është vetë kryedemokrati Lulzim Basha që del në një deklaratë për media për ti thënë Kryeministrit Edi Rama që fajin e ...

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të re?

Top Channel - 14.08.2019

Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht ...

Hetimi për Valdrin Pjetrin, prokuroria nis disa letër-porosi jashtë vendit

Gazeta Express - 14.08.2019

Kërkon informacione nga Italia dhe agjenci të sigurisë Pas nisjes së hetimeve për Valdrin Pjetrin me dyshimin se ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit Prokuroria e Përgjithshme ka nisur disa ...

PD-ja e Shkodrës: Topalli vendosi Valdrin Pjetrin në poste drejtuese

Mapo - 14.08.2019

Jozefina Topalli sulmoi sot sërish Lulzim Bashën pikërisht në kohën kur PD-ja zbuloi të shkuarën kriminale të kandidatit të PS në Shkodër Valdrin Pjetri.

“Metës i erdhi rasti në dorë”, Fuga reagon për Pjetrin, sms Bashës

BalkanWeb - 14.08.2019

Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka komentuar rastin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri, i akuzuar nga opozita si i dënuar në Itali për trafik droge.

Basha nuk ndalet, nxjerr emra të tjerë përveç Valdrin Pjetrit, ja kryebashkiakët socialistë të lidhur me krimin: Pjesë ...

SOT - 14.08.2019

Në një konferencë për shtyp, kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi se Rama po përpiqet të shesë Valdrin Pjetrin. Basha e ka cilësuar këtë si propagandë, pasi siç theksoi kryedemokrati ishte vetë ai që e ...

PD e Shkodrës: Valdrinin në politikë e promovoi Jozefina Topalli

BalkanWeb - 14.08.2019

SHKODER Partia Demokratike Dega Shkodër ka reaguar në lidhje me figurën e kryebashkiakut të zgjedhur të qytetit verior Valdrin Pjetri. PD e kryeqendrës së veriut bën me dije se Vladrin Pjetrin në ...

Akuzat për Pjetrin, Çlirim Gjata: Voltana Ademi ngelet në detyrë

BalkanWeb - 14.08.2019

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë.

Shkëlqimi dhe rënia e Valdrin Pjetrit, “topi” i Shkodrës sërish në portën e Metës

ABC News - 14.08.2019

Institucionet shqiptare kanë nisur komunikimet me shtetin italian për të konfirmuar nëse Valdrin Pjetri ka qenë vërtetë i dënuar siç PD deklaron. Nëse kjo vërtetohet, atëherë Shkodra duhet të shkojë ...

Lista e Bashës: Kryebashkiakët e tjerë me të shkuar ose me lidhje kriminale

ABC News - 14.08.2019

“Rama po përpiqet me shpejtësi të lajë duart”. Kështu u shpreh kreu i demokratëve këtë të mërkurë në lidhje me rastin e kryebashkiakut të sapozgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Basha akuza Ramës: Pjetrin e doje në Shkodër për të garantuar rrugët e trafikut

Top Channel - 14.08.2019

Kryeopozitari Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit të Valdrin Pjetrit në Itali, por sërish e dërgoi në Shkodër për ta zgjedhur kryebashkiak.

Basha: Rama e dinte kush ishte Valdrin Pjetri

Alsat - 14.08.2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha doli në një deklaratë për median duke akuzuar kryeministrin Rama s e po përpiqet “të lajë duart” nga Valdrin Pjetri. I padenjë për Shkodrën është Edi Rama që po përpiqet ...

Topalli reagon ndaj Bashës: Po fyen Shkodrën njëlloj si Rama

ABC News - 14.08.2019

Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka reaguar ashpër pas daljes në dritë të së shkuarës kriminale të kandidatit socialist në Shkodër, Valdrin Pjetri.

Basha: Për Valdrinin, Rama i gatshëm të çonte Shkodrën në përplasje

Mapo - 14.08.2019

Lideri demokrat, Lulzim Basha një ditë pas zbulimit të skandalit të kandidatit të Shkodrës, tha se Edi Rama kërkon t’ua hedhë shqiptarëve duke thënë se “problemi i Valdrin Pjetrit është individual”.

Prokuroria kërkon informacion në Itali për Valdrin Pjetrin

ABC News - 14.08.2019

Prokuroria e Përgjithshme u ka nisur letërporosi autoriteteve italiane ku ka kërkuar informacion për kryetarin e zgjedhur të Bashkisë Shkodër Valdrin Pjetri.

‘Jo vetëm Pjetri’, Basha: Ja kryebashkiakët e PS të lidhur me krimin

BalkanWeb - 14.08.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjeruar “listën e zezë” të kryebashkiakëve socialistë të dalë nga votimet e 30 qershorit, që sipas tij, janë me të shkuar kriminale ose me lidhje aktuale ...

Basha: Rama e dinte kush ishte Valdrin Pjetri, por i duhej

RTSH - 14.08.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në një konferencë për mediat se “Kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte ...

Basha: Si po përpiqet të lajë duart Rama me Valdrin Pjetrin

BalkanWeb - 14.08.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte ...

I arrestuar në Itali për drogë, zbulohet hoteli luksoz i Valdrin Pjetrit në Tiranë

Gazeta Express - 14.08.2019

Valdrin Pjetri, fitues i votimeve mono-partiake për Bashkinë e Shkodrës, i cili mund të humbasë mandatin pa e marrë ende detyrën për shkak të problemeve kriminale në të shkuarën, në Itali, rezulton ...

Rasti i Valdrinit: Besojeni, Rama prapë s’e ka ditur

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Andi Bushati Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të të përzgjedhurit të tij, Valdrin Pjetri, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë bajat, atë të justifikimit.

Fati i Pjetrit në pikëpyetje, Prokuroria në pritje të letërporosive nga Italia

Medial - 14.08.2019

Një dite pasi Partia Demokratike publikoi dokumentin, sipas te cilit Valdrin Pjetri, rezultonte i arrestuar dhe dënuar nga drejtësia italiane dhe ku kërkonte nisjen e hetimeve ndaj tij, Prokuroria ...

Basha: Rama është i padenjë për qytetin e Shkodrës dhe gjithë Shqipërinë, duhet të iki. Ai shiti Valdrin Pjetrin

Gazeta Tema - 14.08.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan deklaroi se kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për trafik droge.

Një mënyrë ligjore interpretimi mbi situatën e paqartë të çështjes “Pjetri”

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Altin Ketro Me publikimin e një dokumenti jo zyrtar nga Parti Demokratike në lidhje me të kaluarën e largët të kryetarit të zgjedhur të bashkisë Shkodër, zotit Valdrin Pjetri, qenia e tij në këtë ...

Inkriminimi i Pjetrit, Meta i larë me 13 Tetorin

Respublica - 14.08.2019

Problemet e Valdrin Pjetrit me letrat e dekriminalizimit, sëmundje në përgjigjësi e kësaj mazhorance me shumë gjasë do t’i ndërpresë rrugën talentit socialist të mbështetur nga Tom Doshi për të ...

Valdrin Pjetri dhe Altin Doda djemtë e baballarëve të pushtetshëm

Mapo - 14.08.2019

Më 27 Janar 2003 dy të rinj shqiptarë që kishin shkuar për studime në Firence të Italisë kapen duke trafikuar drogë. Ata janë Valdrin Pjetri dhe Altin Doda.

Rama merr një tjetër vendim për Valdrin Pjetrin

Gazeta Express - 14.08.2019

Pezullohet konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës dhe betimi i kryetarit të ri të bashkisë, Valdrin Pjetri. Kjo vjen një ditë pasi Partia Demokratike publikoi dokumente të autoriteteve italiane ...

Shkodra beteja e radhës Rama-Meta, ja si pritet të vijohet nëse shkarkohet Valdrin Pjetri, presidenti mund të mos ...

SOT - 14.08.2019

Shkodra pritet që të kthehet në betejën e radhës mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Dje kanë dalë fakte se Valdrin Pjetri është dënuar në Itali dhe këtë gjë e ka fshehur në ...