TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nga Babale, në Banale!

Java News - 11.10.2018

Nga Skënder Minxhozi/ “Po na ikin poetet. Po na mbesin Babalet”, me këto fjalë dhe i përlotur, mediat publikonin sot foton e Xhevahir Spahiut, teksa merrte vesh lajmin për vdekjen e poetit të njohur ...

Humbamenot dhe perversët e babalizmit

Gazeta Tema - 11.10.2018

Nga Bedri Islami Kur në skenën politike doli një njeri, i cili shumë shpejt, me tepër se me emrin e tij, u njoh me nofkën Babale, atëherë, si kurrë më parë, u vendos një standard i ri, tepër i ulët i ...

Çështja Babalja/Balla e thotë troç se kush e regjistroi audio-përgjimin e Salianjit

SOT - 11.10.2018

Nga salla e seancave plenare deputeti socialist Taulant Balla u ndal sërish në çështjen “Babalja’ dhe në hetimet e prokurorisë lidhur me të. Balla tha se nuk e di arsyen se pse sot opozita mungon në ...

Serialet e “Babaleve”/ Reagon Balla: As Saliu në i beson më ato që bën Luli, nuk do bëj më kallëzime

SOT - 11.10.2018

Në seancën parlamentare të ditës së sotme e ka marrë fjalën Kreu i Grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla, duke iu përgjigjur akuzave të opozitës për telenovelën ‘Babale1’ dhe ‘Babale2’.

Xhafaj nuk komenton “Babalen”: Çështja i takon drejtësisë

Top Channel - 11.10.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk pranoi të komentonte paraditen e së enjtes çështjen “Babale”, duke thënë para gazetarëve se kjo çështje i takon tashmë drejtësisë.

Balla: As Saliu nuk i beson më historitë e Lulit

Top Channel - 11.10.2018

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, u shpreh nga foltorja e Kuvendit se “as Saliu nuk i beson më historitë e Lulit”, duke iu referuar çështjes “Babale”.

Përmbysja e dosjes “Babale” Xhafaj: S’kam koment, PD ka zgjedhur të sulmojë me llumin!

Gazeta Express - 11.10.2018

“Unë jam Ministër i Brendshëm dhe kam folur boll për çështjen e ...

‘Babalja’, Xhafaj: Të flasë drejtësia, opozita po sulmon policinë me llumin e vendit

Java News - 11.10.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk ka preferuar të bëjë komente të tjera rreth çështjes Babale, duke pritur kështu të flasë drejtësia. Në një deklarate për mediat, pasi vizitoi ambientet e Task ...

E premte apo e dielë?! Ervin Salianji duhet ta ndajë mendjen

Gazeta Tema - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit “Opinion”, për të folur në lidhje me një video, të cilën e bëri publike një natë më parë, në po ...

“Babale 1”, Xhafaj: PD zgjodhi si partner llumin e këtij vendi, i ka dalë në krah krimit

Gazeta Tema - 11.10.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar lidhur me çështjen “Babale”. Në krah të një zyrtari gjerman, Xhafaj tha se PD ka zgjedhur rrugën për t’i dalë në krah krimit.

Centrifuga e skandaleve që mbulohen me skandale të dakordësuara!

Tetova Sot - 11.10.2018

Nga Arian Galdini Le ta nisim duke thënë se qytetarët nuk e kanë fare për detyrë të dinë të drejtat e tyre. Do të ishte mirë, por nuk e kanë për detyrë.

Skandali i SHISH me “Babalen”, Fatos Klosi: Visho Lika i shërbeu deri në fund Berishës, e turpshme përfshirja e ...

SOT - 11.10.2018

Shërbimi Informativ Shtetëror duket se është përfshirë në çështjen e “Babales” gjatë kohës kur drejtohej nga Visho Ajazi Lika. Të paktën kështu thuhet në fashikullin e prokurorisë, ku bëhet me dije ...

Babalja/ Salianji tregon pse prokurori i dosjes u vendos me urdhër të Donika Prelës

SOT - 10.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka vazhduar denoncimin e fakteve për dosjen “Babale”.Gjatë debatit mbrëmjen e sotme në "Opinion", deputeti Salianji tha se prokurori i kësaj çështjen, ...

Çështja “Xhafaj”/ Salianji publikon dokument falso të Prokurorisë (VIDEO)

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të mërkurën, publikoi dy vërtetime të gjendjes gjyqësore për shtetasit Albert Veliu dhe Agron Xhafaj. Salianji tha në studion e ‘Opinion’, duke treguar edhe dy ...

Publikoi videon e Alizotit/ Artan Hoxha vë me “shpatulla pas murit” Ervin Salianjin

SOT - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”, të cilat vënë me shpatulla pas muri deputetin demokrat Ervin Salianji.

Video/ Salianji zbulon akt-ekspertizën me zërin e Agron Xhafës

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të mërkurën, deklaroi se tërhiqet nga politika nëse akt-ekspertiza britanike nuk thotë se zëri i Geron Xhafës është i ngjashëm me zërin e Agron Xhafës në ...

Ervin Salianji vjen me dosje gjigande në studio dhe tregon ç'kanë brenda (VIDEO)

SOT - 10.10.2018

Në mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Opinion’ i ftuar për çështjen e videopërgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj është edhe deputeti i PD-së, Ervin Salianji.

“Ka dhe një përgjim të dytë”, gazetarja zbulon detaje për “Babalen”: E ka dërguar në SHISH

Mapo - 10.10.2018

Gazetarja Klodiana Lala, deklaroi se në Britaninë e Madhe ka vajtur zëri i Agron Hysenit dhe jo i Geron Xhafës sipas Prokurorisë. Lala tha se Prokuroria është në vështirësi për të provuar këtë skenar ...

‘Prokurorët na kapën në makinë’! Artan Hoxha tregon çfarë ndodhi mbrëmë në emisionin e Fevziut

SOT - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka zbuluar çfarë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në emisionin e Blendi Fevziut, ku prokuroria ka zbarkuar për të sekuestruar videon e re të publikuar nga deputeti ...

Salianji: Akuza ndaj meje është se kam denoncuar një krim

Botasot - 10.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji, i ftuar në ‘Opinion’ ka thënë mbrëmjen e sotme, se ai është thirrur në prokurori, pas akuzave që janë bërë ndaj tij nga një kriminel.

‘Bomba’ e Artan Hoxhës: Kush është ish-kreu i policisë që mori në pyetje kunatin e ‘Babales’, çështja e njëjtë me ...

Mapo - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka thënë se në telenovelën ‘Babale’ është i implikuar edhe një ish-funksionar i lartë i policisë.

"Ke frikë nga burgu", Salianji shtang gazetaren me përgjigjen

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji në një intervistë përballë gazetares Mirela Milori i është përgjigjur pyetjes nëse ka frikë nga burgu pasi Prokuroria po e heton për kallëzim të rremë për çështjen ...

Salianji: Prokuroria mori materialin nga mediat, jo atë që i çuam ne

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së Ervin Salinaji konfirmoi në studion e Mbrëmje se i ka depozituar Prokurorisë materialin bruto të audio përgjimit për rastin “Babale”, por akuzon prokurorinë se ka çuar për ...

“Babale”, Salianji: Prokuroria mori materialin nga mediat, jo atë që i çuam ne

ABC News - 10.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salinaji konfirmoi në studion e Mbrëmje në ABC News se i ka depozituar Prokurorisë materialin bruto të audio përgjimit për rastin “Babale”, por akuzon prokurorinë se ka çuar ...

‘Babalja’, Prokuroria: Salianji në hetim për kallëzim të rremë

Mapo - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë detaje nga dosja hetimore në lidhje me audio përgjimin në të cilën pretendohet se shfaqet vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj në pazare droge.

Jetmir Olldashi zhduku audion origjinale të “Babales”, ia dha Ervin Salianjit

Gazeta Tema - 10.10.2018

Prokuroria për Krime të Rënda ka bërë të ditur se Jetmir Olldashi e ka zhdukur videon origjinale të “Babales”. Ajo thotë se në Prokurori, Enkelejd Alibeaj ka paraqitur një DVD të audio-përgjimit, ...

Nga Babale, në Banale!

Gazeta Tema - 11.10.2018

Nga Skënder Minxhozi “Po na ikin poetet. Po na mbesin Babalet”, me këto fjalë dhe i përlotur, mediat publikonin sot foton e Xhevahir Spahiut, teksa merrte vesh lajmin për vdekjen e poetit të njohur ...

Humbamenot dhe perversët e babalizmit

Java News - 11.10.2018

Nga Bedri Islami Kur në skenën politike doli një njeri, i cili shumë shpejt, me tepër se me emrin e tij, u njoh me nofkën Babale, atëherë, si kurrë më parë, u vendos një standard i ri, tepër i ulët i ...

Balla: As Saliu nuk i beson më historitë e Lulit, filmimi i ‘Babale 2’ tek SHQUP-i

Java News - 11.10.2018

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, u shpreh nga foltorja e Kuvendit se “as Saliu nuk i beson më historitë e Lulit”, duke iu referuar çështjes “Babale”.

Paloka, ironi me Ramën në rrjet: Rinxore ‘Babalen’ për t’i shpëtuar ‘Xhisielës’, të plasën ujërat…

Mapo - 10.10.2018

Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek çështja ‘Babalja’ dhe ‘Xhisiela’, kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, ka sulmuar ‘dhëmbë për dhëmbë’ kryeministrin Edi Rama.

“Ka dhe një përgjim të dytë”, gazetarja zbulon detaje për “Babalen”: E ka dërguar në SHISH

Botasot - 11.10.2018

Gazetarja Klodiana Lala, deklaroi se në Britaninë e Madhe ka vajtur zëri i Agron Hysenit dhe jo i Geron Xhafës sipas Prokurorisë. Lala tha se Prokuroria është në vështirësi për të provuar këtë skenar ...

Deputeti i PD-së flet hapur: Sot Ervin Salianji do ishte në burg...

SOT - 10.10.2018

Mbrëmjen e djeshme deputeti i PD Ervin Salianji ka publikuar një video ku Fredi Alizoti, tha se e ka detyruar policia të pranojë se imitoi ai zërin e Geron Xhafajt.

Komardarja ‘Babale 2’ dhe faktet që e shfryjnë

Gazeta Tema - 10.10.2018

Nga Flogert Muça Çështja e Babales ka marrë përmasat e një skandali jo vetëm për faktin se e gjitha ishte një inskenim i paguar shtrenjtë nga opozita për të rrëzuar qeverinë, por edhe sepse deputeti ...

Beteja ‘Babale’ për elektoratin gri

Java News - 10.10.2018

Nga Eduard Zaloshnja Në botën e zhvilluar demokratike publikohen sondazhe të shpeshta të opinionit, për çështjet më të nxehta të momentit. Në Shqipëri, zakonisht publikohen sondazhe para zgjedhjeve.

“Babalja”/ Salianji i përgjigjet Ballës: Vij aty ku je dhe të jap provën që pa i madh e i vogël!

SOT - 10.10.2018

Pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla para mediave ka ardhur edhe reagimi i deputetit demokrat Salianji. Salianji në postimin e tij në facebook, i drejtohet Ballës me ...

“Babale”, Salianji-Ballës: Si kryeprokuror që je, më thuaj ku të ta jap provën…

Mapo - 10.10.2018

Pas deputetit socialist, Taulant Balla, që i kujton deputetit demokrat, Ervin Salianji organin e akuzës sa herë që ky i fundit nxjerr video, siç ishte edhe ajo e një dite më parë me Fredi Alizotin, ...

“Zuzar i vogël, dhi e zgjebosur”/ Deputeti i PD u fye në emision, reagon Spaho: Sa poshtë kemi rënë, sa tragjike është ...

SOT - 10.10.2018

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho ka reaguar pas videos së publikuar në emisionin Opinion dhe për fyerjet që gazetarët në panel i drejtuan deputetit Salianji.

Zbardhet dosja, Visho Lika, struktura të drejtësisë dhe PD puç për goditjen e qeverisë përmes skenarit “Babale”, SHISH ...

SOT - 10.10.2018

Institucione shtetërore, persona me influencë dhe zyrtarë politikë janë përfshirë në të ashtuquajturin skandali “Babale”. Lulzim Basha dhe deputetë të tij, në fund të majit “tronditën” politikën dhe ...

“Shkova në prokurori me makinën e Ardi Veliut”, sekuestrohet videopërgjimi

Gazeta Express - 10.10.2018

Pak orë pasi deputeti i PD-së, Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” një video ku shfaqej Alfed Alizoti duke folur për rastin “Babale”, prokuroria ka sekuestruar pamjet ...

"Babalja"/ Salianji sfidon Ballën: Ku të vij se vij ta jap edhe ty provën

Durres Lajm - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji i është përgjigjur akuzave të Ballës, i cili, pasi doli nga seanca e parë gjyqësore për padinë ndaj kryedemokratit Basha, tha se Salianji iku dhe nuk e dorëzoi në ...

“Babalja”, Prokuroria: Deputeti Salianji merret nën hetim për kallëzim të rremë

LajmiFundit - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda merr ne heti deputetin Ervin Salianji. Organi i akuzes ka dhënë detaje nga dosja hetimore në lidhje me audio përgjimin në të cilën pretendohet se shfaqet vëllai i ...

Prokurorët zbarkojnë në TV Klan pas një video të re: Salianji ja mbath me vrap dhe për pak shtyp rojet, nuk dorëzon ...

Gazeta Tema - 10.10.2018

Deputeti demeokrat Ervin Salianji ja ka mbathur me vrap, menjëhere pas perfundimit te emisionit Opinion në TV Klan ku publikoi një video – rrëfim të dëshmitarit Alfred Alizoti.

Cfarë tha ‘Babalja’ para Prokurorëve, dëshmia 1: “Përgjuesit m’i dha SHISH”

LajmiFundit - 09.10.2018

Zbardhet një pjesë të dëshmisë së Albert Veliut, i ashtuquajturi “Dëshmitari X” apo “Babalja” ndaj të cilit prokuroria ka kërkuar “arrest me burg” për kallëzim të rremë dhe kalim të paligjshëm kufiri.

Artan Hoxha i numuron faktet Salianjit ballë për ballë: Ja çfarë materiali ka prokuroria

SOT - 09.10.2018

Artan Hoxha ka zbardhur fakte të reja për dosjen“Babale". Ai ka thënë në studion e “Opinion” se në prokurori nuk është dërguar materiali origjinal, sepse gazetari nuk i ka dorëzuar mjetet ...

Nano konfliktohet live me Salianjin: Dhi e zgjebosur dhe bishtin përpjetë

LajmiFundit - 09.10.2018

Një debat i ashpër ka ndodhur pak minuta më parë mes gazetarit Muastafa Nano dhe deputetit të PD-së, Ervin Salianji. Nano i është drejtuar me tone të ashpra deri në fyerje deputetit të PD-së, duke i ...

E vërteta për Babalen/ Artan Hoxha përplaset me Salianjin dhe Çlirim Gjatën

SOT - 09.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”. Hoxha ka shtuar se midis Salianjit dhe gazetarit Olldashi ka pasur disa telefonata të regjistruara.

U përmend në dosjen “Babale”, reagon për herë të parë Breçani

SOT - 09.10.2018

Pasi u përmend në dosjen e hetimit ‘Babalja’ Erzen Breçani ka thyer heshtjen. Breçani pohoi faktin se ishte thirrur nga Prokuroria e Krimeve të Rënda pasi ishte përmendur në audio-përgjimin e ...

Mustafa Nano i hakërrehet Salianjit: O k**e kandari po të përdorin, do shkosh në burg

SOT - 09.10.2018

Deputeti demokrat, Ervin Salianji, ka paraqitur një material filmik në studion e “Opinion”, ku protagonist është Fredi Alizoti, personi që dyshohet se ka bërë zërin e Agron Xhafajt.

Audio-përgjimi për Babalen/ Salianji: Prokurorisë i kemi dërguar materialin bruto

SOT - 09.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të martën, deklaroi se Prokurorisë i është dorëzuar çdo material bruto që është kërkuar me shkresë zyertare në lidhje me audio-përgjimin e Babales me të vëllanë e ...

Plas sherri në emision/ “Zuzar i vogël, dhi e zgjebosur dhe bishtin përpjetë”, Mustafa Nano përplaset ashpër me ...

SOT - 09.10.2018

Babalja ka përplasur të ftuarit në emisionin e Opinionit. Salianji ka dalë jashtë kontrollit dhe në tone të acaruara i ka kërkuar Fevziut transmetimin e një videoje 5 minutëshe.