TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Formacioni më i mirë i përballjes Real - PSG (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Reali i Madridit dhe PSG do të përballen për fazën e 1/16 të Champions Leagues. Agjencia e njohur e lajmeve “Goal.com” ka publikuar formacionin e kombinuar mes të dy skuadrave.

Kryeministri i Spanjës nuk e do Neymarin te Reali i Madridit

SuperSport - 13.02.2018

Në kuadër të 50-vjetorit të saj e përditshmja spanjolle As ka intervistuar kryeministrin e vendit Mariano Rajoy, i cili është një tifoz i zjarrtë i klubit mbretëror, Realit tw Madridit.

Ky është formacioni më i mirë i kombinuar nga Real Madridi dhe PSG (FOTO)

Alb Portali - 13.02.2018

Para super duelit që zhvillohet nesër me Real Madridit dhe Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve, Goal ka publikuar 11-shën më të mirë të kombinuar nga të dyja skuadrat. Loading...

Ronaldo zbulon planin kundër Paris Saint-Germain

Lajmi.net - 13.02.2018

. Cristiano Ronaldo ka pranuar çmimin ‘GOAL 50’ si lojtari më i mirë në botë për sezonin e kaluar 2016/17. Portugezi e fitoi këtë çmim për herë të pestë pasi më herët e kishte fituar edhe në sezonet: ...

Kryeministri spanjoll habit për kalimin e Neymarit tek Reali i Madridit

Albeu.com - 13.02.2018

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, gjatë një interviste për të përditshmen spanjolle “AS”, tha se nuk do ndihet i lumtur me transferimin e mundshëm të Neymartit tek Real Madrid.

Guti: Dua ta shoh Neymarin në Real Madrid

Zhurnal - 13.02.2018

Guti: Dua ta shoh Neymarin në Real Madrid Ish-ylli i Real Madridit, Guti, dëshiron ta shohë Neymarin tek i bashkohet Cristiano Ronaldos në “Santiago Bernabeu”.

Guti: Dua ta shoh këtë futbollist në Real Madrid

Lajmi.net - 13.02.2018

Guti dëshiron ta shehë ish yllin e Barcelonës duke luajtur për ekipin nga Santiago Bernabeu. Guti ka ftuar Real Madridin ta transferojë sulmuesin e Paris Saint-Germain, Neymar.

“Dua ta shoh Neymarin të bashkohet me Ronaldon te Real Madrid”

BalkanWeb - 13.02.2018

Ish-futbollisti i Real Madridit, Guti, dëshiron ta shohë Neymarin të bashkohet me Cristiano Ronaldon te kampionët europianë. Neymar e la Barcelonën për PSG-në verën e kaluar, për një shifër rekord ...

Di Maria paralajmëron PSG-në: Liga e Kampionëve e transformon Real Madridin

Telegrafi - 12.02.2018

Angel Di Maria e ka paralajmëruar skuadrën e tij të Paris Saint-Germain se klubi i tij i parë Real Madridi është ‘transformuar’ nga Liga e Kampionëve.

‘Çmendet’ Neymar, pozon i gjysem i zhveshur – FOTO+16

Shqipmedia - 12.02.2018

Ndonëse e pret një ndeshje e vështirë përballë Real Madrid, Neymar sfidon të ftohtin. Veshur me pantallona të shkurtra dhe me kapelen e Babagjyshit të Krishtlindjes Neymar na përshëndet në mes të ...

Disa nga formacionet e Real Madridit me Neymarin

Lajmi.net - 12.02.2018

Lajmet për transferimin e Neymarit te Real Madrid, vazhdojnë të rriten dita e ditës. Braziliani që javën e kaluar mbushi 26 vite, me shumë gjasë do të rikthehet në La Liga, për t’iu bashkuar rivalëve ...

Marcelo: Neymar do të luajë për Real Madridin një ditë

Telegrafi - 12.02.2018

Marcelo beson se ish-ylli i Barcelonës, Neymar përfundimisht do të bashkohet me Real Madridin një ditë. Neymar përfundoi transferimin e tij prej 222 milionë euro në Paris Saint-Germain nga Barcelona ...

Ronaldo: PSG skuadër e shkëlqyer, duhet t’i luajmë dy ndeshje të mëdha për t’i eliminuar

Telegrafi - 12.02.2018

Cristiano Ronaldo ka folur rreth ndeshjeve që skuadra e tij Real Madridi do t’i zhvillojë ndaj Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve. Real Madridi dhe PSG do të ndeshen mes vete në ndeshjet e ...

Përkrah Ronaldos ose zëvendësues i CR7: Formacioni i Real Madridit me Neymarin

Gazeta Express - 12.02.2018

Thashethemet vazhdojnë për lëvizjen e Neymarit nga Parisi në Madrid, te Reali. Për këtë, Goal ka bërë disa formacione të mundshme se si do të dukej 11-shja e Los Blancos me ...

Ronaldo apo Messi? Kjo është përgjigja e Di Marias

Lajmi.net - 12.02.2018

Angel Di Maria është lojtari i fundit që ka dhënë mendimin se kush është lojtari më i mirë mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit. Argjentinasi, është ndër të paktët futbollist që ka pasur fatin të ...

“Bale vlen së paku sa Neymari”

Koha.net - 12.02.2018

Agjenti i futbollistit të Real Madridit, Gareth Bale, beson se klienti i tij e meriton të jetë transferi më i shtrenjtë në botë, nëse largohet nga Bernabeu.

Lamtumirë PSG, Neymar transferohet te gjigantët e Evropës për 300 milionë euro

Lajmi.net - 12.02.2018

Viti 2018 në futboll mund të sjellë shumë gjëra, e njëra prej tyre mund të jetë edhe largimi i Neymar nga Paris Saint Germain. 26 vjeçari brazilian që verën e kaluar iu bashkua PSG-së për 222 milionë ...

Agjenti zbulon çmimin e “çmendur” të Bale

Lajmi.net - 12.02.2018

. Agjenti Jonathan Barnett beson se klienti i tij, Gareth Bale, vlen të paktën 222 milionë euro, aq sa Neymar, që aktualisht është lojtari më i shtrenjtë në histori.

Ronaldo tregon si mund ta eliminojnë PSG-në

Zhurnal - 12.02.2018

Ronaldo tregon si mund ta eliminojnë PSG-në Lenia jashtë Kupës së Mbretit dhe titullit të Sanjës nuk i’a kanë humbur shpresat lojtarit me te mire te vitit, Cristiano Ronaldo Ai në një intervistë për ...

Ronaldo optimist para ndeshjes me parisjenët: Kemi eksperiencë për të tilla ndeshje

Albeu.com - 13.02.2018

Cristiano Ronaldo ka pranuar çmimin ‘GOAL 50’ si lojtari më i mirë në botë për sezonin e kaluar 2016/17. Portugezi e fitoi këtë çmim për herë të pestë pasi më herët e kishte fituar edhe në sezonet: ...

Di Maria paralajmëron PSG-në: Liga e Kampionëve e transformon Real Madridin

Almakos - 12.02.2018

Angel Di Maria e ka paralajmëruar skuadrën e tij të Paris Saint-Germain se klubi i tij i parë Real Madridi është ‘transformuar’ nga Liga e Kampionëve.

“Nëse Ronaldo nuk do të ishte i lumtur, nuk do të ishte në Real”

Zhurnal - 12.02.2018

“Nëse Ronaldo nuk do të ishte i lumtur, nuk do të ishte në Real” Cristiano Ronaldo është i lumtur në Real Madrid dhe prandaj edhe ka qëndruar, thotë braziliani Marcelo Ylli portugez, Cristiano ...

“Bale kushton të paktën 222 milionë euro, sikurse Neymar”

Zhurnal - 12.02.2018

“Bale kushton të paktën 222 milionë euro, sikurse Neymar” Gareth Bale është i lumtur në Real Madrid dhe nuk e ka ndërmend të largohet gjatë verës Jonathan Barnett, agjent i Gareth bale ka thënë se ...

Carvajal e vlerëson Neymarin si të pandalshëm

Koha.net - 12.02.2018

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal, ka thënë se nuk ka mënyrë për të ndalur sulmuesin brazilian të Paris Saint-Gemainit, Neymar. Ai shpreson që braziliani të jetë në një natë të keqe kur Reali ...

Marcelo: Besoj se një ditë Neymar do të luajë për Real Madridin

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Mund të jetë një përpjekje për të turbulluar Paris Saint-Germian para ndeshjes të së mërkures në Champions League. Por ylli i Real Madrid, Marcelo, e ka bërë që qartë atë që beson.

“Neymar do t’i bashkohet Real Madridit”

Zhurnal - 12.02.2018

“Neymar do t’i bashkohet Real Madridit” Sulmuesi i PSG-së, Neymar vazhdimisht është i lidhur e një kalim në Real Madrid, ani pse vetëm shtatë muaj më parë kaloi në PSG Mbrojtësi i majtë brazilian, ...

“S’ka formulë magjike për të ndalur Neymar”, madrilenët i tremben brazilianit

BalkanWeb - 12.02.2018

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal, ka thënë se nuk ka “formulë magjike” për ta ndalur Neymarin dhe shpreson që ylli brazilian i PSG-së do të ketë një ditë të keqe në Europë, kur të luajë të ...

Marcelo: Neymar do të luajë për Real Madridin një ditë

Almakos - 12.02.2018

Marcelo beson se ish-ylli i Barcelonës, Neymar përfundimisht do të bashkohet me Real Madridin një ditë. Neymar përfundoi transferimin e tij prej 222 milionë euro në Paris Saint-Germain nga Barcelona ...

Marcelo: Neymar do të transferohet te Real Madridi

Lajmi.net - 12.02.2018

“Mendojë se Neymar një ditë do të luajë për Realin”. Marcelo mendon që Neymar do të luajë një ditë për Real Madridin. Sipas brazilianit, lojtarët më të mirë duhet të luajnë gjithmonë për Realin, ...

Di Maria e ka një mesazh për Realin

Lajmi.net - 12.02.2018

Di Maria është shumë optimist. Angel Di Maria beson që PSG mund ta eliminojë Real Madridin. Ai thotë që skuadra parisiene ka ndryshuar shumë, përcjellë Lajmi.net.

Marcelo: Neymar lojtar i madh, një ditë do të luajë me Realin

SuperSport - 12.02.2018

Taktikë për të shpërqendruar rivalët në prag të përplasjes së Championsit apo një deklaratë e sinqertë dhe e pamenduar mirë e Marcelos? Mbrojtësi brazilian i Realit të Madridit, në një intervistë për ...

Ronaldo: PSG skuadër e shkëlqyer, duhet t’i luajmë dy ndeshje të mëdha për t’i eliminuar

Almakos - 12.02.2018

Cristiano Ronaldo ka folur rreth ndeshjeve që skuadra e tij Real Madridi do t’i zhvillojë ndaj Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve. Real Madridi dhe PSG do të ndeshen mes vete në ndeshjet e ...

“Neymari do t’i bashkohet Real Madridit...!”

Gazeta Express - 02.04.2018

Umtiti beson se Neymari do t’i bashkohet Realit nëse veç braziliani dëshiron dhe se nuk do të ndikohet nga thashethemet se do të shihej si tradhtar nga ...

Agjenti i uellsianit: “Bale vlen njësoj sa Neymari”

Java News - 13.02.2018

Agjenti i futbollistit të Real Madridit, Gareth Bale, beson se klienti i tij e meriton të jetë transferi më i shtrenjtë në botë, nëse largohet nga Bernabeu.

Cristiano Ronaldo tregon se si Reali mund të fitojë kundër PSG

Albeu.com - 12.02.2018

​Lenia jashtë Kupës së Mbretit dhe titullit kampion të Sanjës nuk i’a kanë humbur shpresat lojtarit më të mirë të vitit, Cristiano Ronaldo . Ai në një intervistë për faqen angleze Goal .com ka folur ...

"Neymar në Real Madrid ? Nuk e di"

Albeu.com - 12.02.2018

Thiago Silva nuk e di nëse Neymar do të largohet nga PSG për të kaluar në Real Madrid . E ardhmja e Neymar është e paqartë, edhe pse vetëm gjashtë muaj më parë u largua nga Barcelona për të kaluar në ...

Marcelo i bindur: Neymar një ditë do të luajë për Real Madridin

Lajmi.net - 11.02.2018

. “Neymar është lojtar i madh dhe lojtarët e mëdhenj duhet të luajnë në Madrid”, ka deklaruar Marcelo, duke aluduar se bashkëvendësi i tij një ditë do të transferohet në ‘Santiago Bernabeu’.

Di Maria “kërcënon” Real Madridin

Lajmi.net - 11.02.2018

. Angel Di Maria ka paralajmëruar Real Madridin para sfidës së Ligës së Kampionëve, se skuadra e PSG-së është më e mirë sesa vitin e kaluar. Më 14 shkurt në garën elitare të Evropës për klube, Real ...

Marcelo: “Neymar do të luajë te Real Madrid!”

BalkanWeb - 11.02.2018

Në një intervistë të dhënë për “Esporte Interativo”, Marcelo i hap derën afrimit te Real Madrid të bashkëkombasit të tij, ish-yllit të Barcelonës, Neymar.

Rikthehet shkëlqimi i CR7, portugezi tani ka më shumë gola se sezonin e kaluar

Telegrafi - 11.02.2018

Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka ri-gjetur formën e tij duke u rikthyer edhe tek golat. Cristiano Ronaldo nuk e ka humbur shkëlqimin.

Silva nuk e di nëse Neymari do të kalojë te Reali

Koha.net - 11.02.2018

Kapiteni i Paris Saint-Germainit, Thiago Silva, ka deklaruar se nuk e di nëse Neymari do t’i bashkohet Real Madridit gjatë verës, por shpreson që ylli brazilian të mbetet në Francë.

Di Maria sqaron: Isha shumë pranë transferimit te Barcelona!

InfoSport - 11.02.2018

Në një intervistë për mediat argjentinase, Angel Di Maria konfirmoi faktin se verën e kaluar ishte shumë pranë transferimit te Barcelona. “Është e vërtetë që agjentët e mi ishin në bisedime me Barçën ...

Neymar në Madrid? Silva jep shpresa

Gazeta Express - 11.02.2018

​Thiago Silva nuk e di nëse Neymar do të largohet nga PSG për të kaluar në Real ...

Di Maria paralajmëron PSG-në: Liga e Kampionëve e transformon Real Madridin

BalkanWeb - 13.02.2018

Angel Di Maria e ka paralajmëruar skuadrën e tij të Paris Saint-Germain se klubi i tij i parë Real Madridi është ‘transformuar’ nga Liga e Kampionëve.

Di Maria e ka një mesazh për Realin

Ina - 12.02.2018

Angel Di Maria beson që PSG mund ta eliminojë Real Madridin. Ai thotë që skuadra parisiene ka ndryshuar shumë, përcjellë Lajmi.net. “Jemi më të fortë se sezonin e kaluar.

Marcelo: Neymar lojtar i madh, një ditë do të luajë me Realin

LajmiFundit - 12.02.2018

Taktikë për të shpërqendruar rivalët në prag të përplasjes së Championsit apo një deklaratë e sinqertë dhe e pamenduar mirë e Marcelos? Mbrojtësi brazilian i Realit të Madridit, në një intervistë për ...

Ronaldo tregon se si Reali mund të eliminojë PSG-në nga Liga e Kampionëve

Lajmi.net - 12.02.2018

Cristiano Ronaldo ka folur për përballjen mes Real Madridit dhe PSG-së. Më 14 shkurt, ditë e mërkurë, Real Madrid në ‘Santiago Bernabeu’ takohet me PSG-së, në 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Kapiteni Silva konfuz nëse Neymari do të kalojë vërtetë te Reali

Java News - 12.02.2018

Kapiteni Silva mbetet konfuz nëse Neymari do të kalojë vërtetë te Reali apo jo. Kapiteni i Paris Saint-Germainit, Thiago Silva, ka deklaruar se nuk e di nëse Neymari do t’i bashkohet Real Madridit ...

Ronaldo tregon se si Reali mund të eliminojë PSG-në

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Më 14 shkurt, ditë e mërkurë, Real Madrid në ‘Santiago Bernabeu’ takohet me PSG-së, në 1/16 të Ligës së Kampionëve. “Ne do të luajmë kundër një skuadre të madhe me lojtarë të ...