TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dashuria e Aro Muric me Sterling bëhet virale (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2019

Arijanet Muriqi dhe Raheem Sterling kanë raporte shumë të mira. Edhe pse portieri i Kosovës nuk është më pjesë e Manchester City-t, ai dje gjatë ndeshjes Angli-Kosovë u pa duke puthur Sterling .

‘Dashuria’ e Aro Muric me Sterling bëhet virale

Telegrafi - 11.09.2019

Arijanet Muriqi dhe Raheem Sterling kanë raporte shumë të mira shoqërore mes vete. Portieri i Përfaqësueses së Kosovës dhe ylli i Anglisë janë të dy bashkëlojtar tek kampioni i Ligës Premier, ...

Pashë Zotin jepe, lutja e tifozit për penalltinë e Muriqit dhe shpërthimi pas golit

Zeri - 11.09.2019

Tifozët e Kosovës “Dardanët” kanë qenë në element në ndeshjen Angli – Kosovë (5:3) e zhvilluan në stadiumin stadiumin “St Mary's” në Southampton, shkruan Zëri.info. Në stadiumin “St.

E BUJSHME/ Tottenham pas Muriqit, dërgoi 2 agjentë për ta ndjekur ndaj Anglisë

Albeu.com - 11.09.2019

Vedat Muriqi po kalon një super formë. Ai ka shënuar 3 gola këtë sezon 1 me Kombëtaren dhe 2 me Fenerbacen. Së fundmi një lajm bombë vjen nga Anglia për të.

Muriqi vazhdon t’i mahnitë skuadrat e mëdha, tash gjiganti anglez vihet pas tij

Zeri - 11.09.2019

Tottenham Hotspur i ka pasur mbrëmë dy agjentë të skuadrës në stadiumin e Sauthampton për të ndjekur nga afër Vedat Muriqin. Dy asistime dhe një gol ka qenë bilanci i paraqitjes së “buldozerit” ...

Vedat Muriqi mahnit Tottenhamin, anglezët mund të tentojnë transferimin e tij në janar

Telegrafi - 11.09.2019

Tottenham Hotspur thuhet se ka mbetur i befasuar nga paraqitja e sulmuesit shqiptar, Vedat Muriqi në ndeshjen eliminatore ndaj Anglisë. Përfaqësuesja e Kosovës u mposht me rezultat 5-3 nga Anglia në ...

Muriqi: I shënuam 3 gola Anglisë, nuk është pak, 2 ndeshjet e ardhshme deçizive

SuperSport - 11.09.2019

Ashtu si ndaj Republikës Çeke edhe ndaj Anglisë, Vedat Muriqi ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë për Kosovën. Këtë herë sulmuesi shtatlart spikati me 2 asiste dhe 1 gol.

Notat e lojtarëve: Ja kush ishte më i miri nga Kosova

Shqipmedia - 11.09.2019

“Whoscored” e cila merret me vlerësimet e futbollistëve për një ndeshje ka dhënë vlerësimin e saj për ndeshjen mes Kosovës dhe Serbisë. Lojtar i ndeshjes sipas “Whpscpred” ka qenë Raheem Sterling i ...

Notat e lojtarëve, Angli 5-3 Kosovë: Berisha dhe Muriqi më të mirët, mbrojtja nuk ishte në ditën e vet

Telegrafi - 11.09.2019

Kosova ka pësuar humbja nga Anglia me rezultat 5-3, në kualifikimet për Kampionatin Evropian. Një humbje që vjen pas 15 ndeshjeve me rezultatet pozitive (10 fitore dhe 5 barazime).

Muriqi: Erdhëm në Angli për të fituar

Lajmi.net - 10.09.2019

Këto komente Muriqi i ka bërë pas përfundimit të ndeshjes së Kosovës me Anglinë, njofton lajmi.net. “Ne erdhëm për të fituar, erdhëm për ta sulmuar Anglinë”, deklaroi sulmuesi i kombëtarës pasi u ...

Berisha për ekzekutimin e penalltisë nga Muriqi: E kam vëlla, jam i gëzuar për golin e tij

Lajmi.net - 10.09.2019

Ai është shprehur se Kosova e ka pasur motivin të luaj, por se Anglia është ekip shumë e fortë. “Motivin e kemi pasur ta luajmë lojën tonë dhe të tregojmë zemër.

Kosova humbje dinjitoze, habit botën me 3 golat ndaj Anglisë – VIDEO

Shqipmedia - 10.09.2019

Kosova nuk ia ka dalë në mbrëmjen e sotme të ruaj rekordin e pathyeshmërisë e cila zgjaste prej 15 ndeshjesh radhazi. Dardanët u mposhtën nga Anglia me rezultatin 5-3.

Kualifikimi…i mundur/ Festival golash, humbet Kosova (Fotot)

Top Channel - 10.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll humbi 5-3 ndaj rivalit më të vështirë të grupit në eliminatoret për Europianin 2020, por disfata e kuptueshme me Anglinë, nuk i zbeh shanset për kualifikimin ...

Kosova pëson disfatë dhe humb rekordin

Alsat - 10.09.2019

Kosova nuk ia ka dalë që të ruaj rekordin e pathyeshmërisë, e cila zgjaste prej 15 ndeshjesh radhazi. “Dardanët” u mposhtën nga Anglia me rezultatin 5-3.

Berisha e Muriqi deklarohen pas ndeshjes, “treguam zemrën në pjesën e dytë”

Koha.net - 10.09.2019

Dyshja e Kosovës që dhanë tre gola ndaj Anglisë janë deklaruar pas humbjes 5 me 3. Valon Berisha, që shënoi dy herë nga loja ndaj Anglisë, ka thënë se megjithëse Anglia është shumë e fortë, Kosova e ...

Valon Berisha flet për “zënkën” me Muriqin rreth ekzekutimit të penaltisë

InfoSport - 10.09.2019

Valon Berisha pa dyshim se ishte një ndër futbollistët më të mirë të Kosovës sonte në transfertën ndaj Anglisë, ku shënoi dy nga gjithsej 3 golat e përfaqësueses “Dardane”, shkruan “infOSport.mk”.

Kosova humbet me dinjitet me Anglinë

RTSH - 10.09.2019

Kosova humbi 3-5 me Anglinë në eliminatoret për Europianin 2020, por takimi ka qenë mbresëlënës. Pjesa e parë e përballjes së luajtur në Sauthempton k a nisur në mënyrën më të pabesueshme , por është ...

Kosova “bie” pas 15 ndeshjesh, “zemra” nuk mjafton ndaj Anglisë

SuperSport - 10.09.2019

Merr fund në Southampton seria prej 15 ndeshjesh pa humbje e Kosovës, që humbi me rezultatin 5-3 ndaj Anglisë, ndonëse “Dardanët” dalin me kokën lart, pasi tentuan të bëjnë lojën e tyre përballë ...

Kosova ia bënë Anglisë atë që ia kishte bërë edhe Kroacia

Gazeta Express - 10.09.2019

Me fitoren prej 5:3, Anglia ia ka ndërprerë serinë Kosovës prej 15 ndeshjeve pa humbje. Mirëpo, edhe Kosova i ka shkaktuar dëme ekipit të “Tre Luanëve”.

Arijanet Muriqi: Strategjia jonë ndaj Anglisë ishte e gabuar

Telegrafi - 10.09.2019

Arijanet Muriqi ka thënë se strategjia e Kosovës ndaj Anglisë ishte e gabuar. Portieri i Përfaqësueses tonë ka deklaruar pas humbjes 5-3 ndaj ‘Tre Luanëve’ se kanë zhvilluar një lojë të hapur dhe ...

Muriqi: Humbëm, por Anglisë ia treguam cilësitë tona

Telegrafi - 10.09.2019

Vedat Muriqi është deklaruar pas ndeshjes me Anglinë, duke thënë se treguan që kanë lojtarë cilësor. Kosova humbi 5-3 nga ‘Tre Luanët’, mirëpo sulmuesi shqiptar tha se pjesa e parë nuk ishte e mirë, ...

Muriqi: Jam i lumtur vetëm për 45 minutat e dytë

Gazeta Express - 10.09.2019

Sulmuesi i ekipit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për media pas ndeshjes me Anglinë. Muriqi ka thënë se e dinin para lojës që Anglia ishte shumë e fortë, pasi që kishte pësuar vetëm një herë në ...

Kosova humbet me dinjitet me Anglinë

Medial - 10.09.2019

Kosova humbi 3-5 me Anglinë në eliminatoret për Europianin 2020, por takimi ka qenë mbresëlënës. Pjesa e parë e përballjes së luajtur në Sauthempton k a nisur në mënyrën më të pabesueshme , por është ...

Anglia ndërprenë serinë prej 15 ndeshje pa humbje të Kosovës (VIDEO)

InfoSport - 10.09.2019

Anglia ka ndërprerë serinë prej 15 ndeshjeve pa humbje të Kosovës, që sonte në “Sent Meri” zhvilloi një pjesë të dytë shumë të mirë, por që nuk mjaftoi për ti ikur disfatës së parë në grupin “A” ...

Vedat Muriqi e zbulon synimin e pabesueshëm që kishte Kosova para ndeshjes

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020" nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje spektakolare, pasi që në pjesën e parë Kosova u paraqit dobët, ndërsa në ...

Valon Berisha e komenton rastin e penalltisë kur ia kërkoi Muriqit, kush i ka pritur këto fjalë?

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020" nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje spektakolare, pasi që në pjesën e parë Kosova u paraqit dobët, ndërsa në ...

Notat e lojtarëve për ndeshjen Angli – Kosovë

Koha.net - 10.09.2019

Uebfaqja “Whoscored” ka publikuar notat e lojtarëve të Anglisë dhe Kosovës për përballjen e sotme në Grupin A kualifikues për Euro 2020. Ndeshja që u fitua nga anglezët 5 me 3 ishte dramatike deri në ...

Pritja e Muriqit prish serinë e jashtëzakonshme të Anglisë

Koha.net - 10.09.2019

Pritja e mrekullueshme e Arijanet Muriqit në gjuajtjen e penaltisë nga Harry Kane i ka dhënë fund serisë së jashtëzakonshme të Anglisë me penaltitë. Muriqi priti penaltinë e sulmuesit të Tottenhamit ...

RIKTHEHET KOSOVA/ Muriqi shënon të tretin (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

U duk se gjithçka mori fund për Kosovën pjesën e parë, por dardanët janë rikthyer në lojë përmes dy golave të shpejt në pjesën e dytë. Më parë shënoi Berisha, ndërsa sëfundmi ka shënuar edhe Muriqi ...

Spektakël mes 8 golash, Berisha e Muriqi nuk i mjaftojnë Kosovës përballë Anglisë (VIDEO)

Tetova Sot - 10.09.2019

Anglia mori një fitore ndaj Kosovës në grupin A eliminator, me shifrat 5-3, por ndeshja ishte spektakolare në fushën e Sauthemptonit. Ndeshja nisi që në sekondat e para, me një gabim në mbrojtje të ...

Reagimi madhështor i tifozëve pas golit të Vedat Muriqi nga pika e bardhë

Zeri - 10.09.2019

Kanë kaluar rreth 80 minuta lojë në ndeshjen Angli - Kosovë. Rezultati momental është 5:3 për Anglinë në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

Atmosferë e zjarrtë në Prishtinë – Ky është gëzimi i golit të tretë

Botasot - 10.09.2019

Kosova ka shënuar golin e tretë në ndeshjen ndaj ekipit të Anglisë. Goli i tretë vjen pas shënimit të penalltisë nga Vedat Muriqi, e kjo ndeshje e cila është duke u përcjell nga mijëra tifozë ...

Kosova i shënon dy gola për dy minuta Anglisë

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova e ka ngushtuar epërsinë e Anglisë në 5-3 në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020. Valon Berisha ka arritur që ta shënoi golin e tij të dytë në ndeshje në minutën e 49-të, e që Vedat Muriqi ...

Çmenden dardanët, Kosova tenton të pamundurën, Muriqi rihap sfidën me Anglinë

BalkanWeb - 10.09.2019

Kosova ka shënuar golin e tretë në përballjen ndaj Anglisë. Ekipi i Kosovës ka realizuar golin e tretë me anë të Muriqit. Pikërisht Muriqi realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Lojë e çmendur në Southampton: Kosova ia shënon golin e tretë Anglisë

Gazeta Express - 10.09.2019

Kosova e ka ngushtuar epërsinë e Anglisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, qëpo zhvillohet në Southampton momentalisht. Vedat Muriqi e shënoi golin e tretë të Dardanëve në minutën e 53’ nga ...

Lojë e çmendur në Southampton: Kosova ia shënon golin e tretë Anglisë (VIDEO)

Tetova Sot - 10.09.2019

Kosova e ka ngushtuar epërsinë e Anglisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, qëpo zhvillohet në Southampton momentalisht. Vedat Muriqi e shënoi golin e tretë të Dardanëve në minutën e 53’ nga ...

Shënon Kosova që në minutat e para kundër Anglisë

Top Channel - 10.09.2019

Një lajm i shkëlqyer, Kosova shënon që në minutat e para të ndeshjes me Anglinë. Muriqi kap një pasim të gabuar të Anglisë, që ishte nisur për Maguire, dhe ia kalon Berishës në të majtë, i cili ...

STATISTIKAT/ Muriqi, më i mirë se Harry Kane

Albeu.com - 10.09.2019

Harry Kane dhe Vedat Muriqi do të jenë në qendër të vëmendjes në përballjen e sotme kualifikuese për Euro 2020 mes Anglisë dhe Kosovës, por cili prej tyre ka statistika më mbresëlënëse para këtij ...

Kosova përballë Anglisë, dardanët mbushin rrugët e Southampton

BalkanWeb - 10.09.2019

Ka nisur në stadiumin e Southampton sfida ndërmjet Anglisë dhe Kosovës. Të dyja ekipet përballen bashkë në një situatë të pazakontë. Anglia është në krye të grupit A, ndërsa Kosova është e dyta, ...

Statistikat: Muriqi më i mirë se Harry Kane

Lajmi.net - 10.09.2019

I pari vesh fanellën e ‘Tre Luanëve’, kurse i dyti të ‘Dardanëve’. Derisa sulmuesi i Tottenham shkëlqen sezon pas sezoni, Muriqi ka qenë në super formë në sezonet e fundit, duke e vazhduar edhe me ...

Kosova shënon gol, “trondit” Anglinë që në minutën e parë (VIDEO)

Mapo - 10.09.2019

Shqiptarët janë të gjithë me zemër të ngrirë sot në mbrëmje pasi njëkohësisht luan kombëtarja shqiptare dhe ajo e Kosovës. “Dardanët” luajnë kundër Anglisë dhe për çudi ka ndodhur mrekullia.

Qysh në minutën e parë Kosova i shënon gol të bukur Anglisë

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Përfaqësuesja jonë ka kaluar në epërsi qysh në minutën e parë me anë të Valon Berishës që u shërbye nga Vedat Muriqi.

Krasniqi: Kam pritur që Muriqi të jetë në bankë sonte

Zeri - 10.09.2019

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ramiz Krasniqi gjatë një analize bërë para ndeshjes së sotme me Anglinë duke komentuar formacionin ka thënë se dy ndryshimet që ka bërë në ekip Challandes, duke future ...

Formacionet zyrtare/ Angli-Kosovë, përballja për vendin e parë në grup

BalkanWeb - 10.09.2019

Anglia dhe Kosova i kanë publikuar formacionet për përballjen në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja që zhvillohet në kuadër të Grupit A, do të fillojë në ora 20:45 në stadiumin ‘St.

Kosova shënon që minutën e parë kundër Anglisë

Gazeta Tema - 10.09.2019

Një lajm i shkëlqyer, Kosova shënon që në minutat e para të ndeshjes me Anglinë. Goli u realizua nga Valon Berisha. Por Anglia ka barazuar me Sterling vetem disa minuta me ...

Muriqi më i mirë se Kane, në bazë të statistikave

Gazeta Express - 10.09.2019

Harry Kane dhe Vedat Muriqi do të jenë në qendër të vëmendjes në përballjen e sotme kualifikuese për Euro 2020 mes Anglisë dhe Kosovës, por cili prej tyre ka statistika më mbresëlënëse para këtij ...

Muriqi më i mirë se Kane, në bazë të statistikave

Tetova Sot - 10.09.2019

Harry Kane dhe Vedat Muriqi do të jenë në qendër të vëmendjes në përballjen e sotme kualifikuese për Euro 2020 mes Anglisë dhe Kosovës, por cili prej tyre ka statistika më mbresëlënëse para këtij ...

Formacionet zyrtare: Anglia – Kosova, përballja për vendin e parë në grup

Telegrafi - 10.09.2019

Anglia dhe Kosova i kanë publikuar formacionet për përballjen në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja që zhvillohet në kuadër të Grupit A, do të fillojë në ora 20:45 në stadiumin ‘St.

The Sun: Si do të ishte formacioni i Kosovës po të kishte edhe Xhakën e Shaqirin kundër Anglisë

Telegrafi - 10.09.2019

The Sun ka bërë një shkrim special për Kosovën para përballjes me Anglinë në ‘St. Mary’s Stadium’ të Southamptonit. Tabloidi britanik ka shkruar për anëtarësimin e Përfaqësueses tonë në vitin 2014 në ...

Muriqi çuditë anglezët

Gazeta Express - 10.09.2019

Vedat Muriqi i ka befasuar anglezët me një deklaratë para përballjes së Anglisë me Kosovën, e cila zhvillohet sonte prej orës 20:45. Derisa gjithë futbollistët tjerë zakonisht thonë para ndeshjeve se ...