TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Votat e Lezhës/ Nis hapja e kutive të 11 QV

Top Channel - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore ...

Kundërshtohet rezultati i zgjedhjeve/ KQZ nis menjëherë rinumërimin e votave në 11 qendrat e votimit (Kush janë ...

SOT - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë 11 kutitë e votimit, pjesë e qarkut të Lezhës. Ky vendim erdhi pas kërkesës së Partisë Konservatore Albania e cila kërkoi rinumërimin dhe ...

Patozi padit KQZ: Rezultatet e 30 Qershorit të pavlefshme

Albeu.com - 12.07.2019

Bindja Demokratike ka ngritur sot një padi kundrejt Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve përsa i përket rezulatit të zgjedhjeve të 30 Qershorit . BD ka kërkuar të pavlefshme rezulatet e Kurbinit, në 76 ...

Zgjedhjet lokale, Bindja Demokratike padit KQZ

Gazeta Express - 12.07.2019

Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit.

PD kërkon disa nga dokumentet, KQZ: Nuk është pjesëmarrëse në zgjedhje

ABC News - 12.07.2019

KQZ nuk do të hapë asnjë kuti të materialeve zgjedhore për t’i dhënë PD-së listën e pjesëmarrësve në votim apo procesverbalin tip të mbylljes së votimit.

KQZ hap 11 kuti votimi të Bashkisë Lezhë

ABC News - 12.07.2019

KQZ hap sot 11 kuti votimi të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Bashkinë Lezhë. Vendimi u mor dje nga KQZ pas ankimimit të bërë nga Partia Kombëtare Konservatore dhe kandidati i saj Eduart Ndocaj.

Rinumërimi Lezhë, Zguri: Farsë,s’u kërkua hetim për listën e votuesve

BalkanWeb - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rinumëroi ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. KQZ ngriti 4 grupe numërimi votash, siç duket edhe në fotot e siguruara për ...

Hapja e kutive në Lezhë/ Ivi Kaso: Proces farsë për t’u hedhur hi syve të njerëzve

Medial - 11.07.2019

Sekretari per Ceshtjet Zgjedhore i PD, Ivi Kaso e ka cilësuar si një “marifet” vendimin e KQZ për hapjen e kutive në Bashkinë e Lezhës. Në një postim në “Facebook”, Ivi Kaso shprehet se KQZ do të ...

Hapja e kutive të Lezhës, PD: Lëvizje për të fshehur manipulimin

Mapo - 11.07.2019

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të KQZ për të hapur 11 kuti në Bashkinë e Lezhës, pas padisë së depozituar nga kandidati Eduard Ndocaj. Sekretari për Çeshtjet Zgjedhore të PD, Ivi Kaso tha ...

30 qershori/ KQZ hap 11 kuti në Bashkinë e Lezhës

Mapo - 11.07.2019

KQZ ka vendosur të hapë sot (e premte) kutitë e 11 Qendrave të Votimit në Bashkinë e Lezhës. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili konkurroi përballë Pjetin Ndreut në ...

Do të hapen kutitë e Lezhës/ KQZ e miraton kërkesën për 11 qendra votimi

Top Channel - 11.07.2019

Paraditen e së premtes Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të marrë pamjen e një KZAZ pasi në ambientet e tij do te happen dhe numërohen kutitë e 11 qendrave te votimit të Lezhës.

KQZ do të hapë kutitë e Lezhës

ABC News - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar të numërohen 11 kuti votimi në Bashkinë e Lezhës. Ankimimi i kandidatit për kryebashkiak Eduart Ndocaj është përkrahur edhe nga përfaqësuesi ligjor i Partisë ...

KQZ miraton tabelat, Erion Veliaj çertifikohet kryebashkiak i Tiranës, Valdrin Pjetri i Shkodrës

RTSH - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar tabelat me rezultatet e votimit të 30 qershorit në bashkinë e Shkodrës dhe të Tiranës. Erion Veliaj është çertifikuar me 4 vota pro dhe një kundër, si ...

KQZ pranon të hapë 11 kuti votimi në Lezhë

Gazeta Express - 11.07.2019

KQZ ka pranuar të hapë kutitë në Bashkinë e Lezhës, me kërkesë të Eduard Ndocajt dhe Partisë Konservatore Albania. “Ankuesit kanë bërë një kërkesë ankimore duke referuar që në këto qendra votimi kanë ...

“Bindja” rrëzohet në KQZ: Do i drejtohemi Kolegjit

Mapo - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrëzoi sot të gjitha kërkesat ankimore të partisë Bindja Demokratike për procesin e 30 qershorit. Me 4 vota u rrëzuan 38 ankesat me argumentin se kjo parti nuk kishte ...

“Bindja” do të shkojë në Gjykatë/ KQZ i rrezikoi të gjitha ankesat për zgjedhjet

Top Channel - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi sot 14 kërkesat e fundit ankimore të Bindjes Demokratike për 30 qershorin, por asnjëra prej tyre nuk u miratua.

Vijon debati për zgjedhjet, PD padit penalisht komisionerët, kryebashkiakët socialistë i drejtohen gjykatës për të ...

SOT - 11.07.2019

Debati për zgjedhjet e 30 qershorit ka vijuar edhe ditën e djeshme. Dega e Partisë Demokratike të Kukësit ka paditur pranë prokurorisë së rrethit komisionerët e 14 qendrave të votimit të Bashkisë së ...

E para pas 30 qershorit, Bindja Demokratike bën lëvizjen e papritur ndaj KQZ-së

SOT - 12.07.2019

Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit.

KQZ hap sot kutitë në 11 QV në Lezhë, pritet rinumërimi

LajmiFundit - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore ...

Pavlefshmëria e zgjedhjeve në 11 bashki, KQZ merr vendimin e rëndësishëm për Astrit Patozin

SOT - 10.07.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve rrëzon kërkesën e Partisë Bindja Demokratike për shpalljen të pavlefshëm të rezultatit të zgjedhjeve në 11 bashki. KQZ njofton se me 4 vota pro dhe një kundër janë lënë ...

Plas keq debati në komision, Bindja Demokratike ‘iu përvishet’ socialistëve: Votuan edhe ata që nuk ishin fare, ...

SOT - 10.07.2019

Bindja Demokratike ishte e vetmja forcë opozitare që pati disa kandidatë përballë kandidatëve të Partisë Socialiste në zgjedhjet e 30 qershorit 2019, edhe pse nuk mundi të fitojë asnjë bashki.

Depolitizimi i KQZ dhe sjellja model e qeverisë së Fatos Nanos

ABC News - 10.07.2019

Ilirjan Celibashi mbrëmjen e sotme në Mbrëmje ABC, me gazetaren Mirela Milori, ka dhënë mendimin dhe versionin e tij për depolitizimin e administratës zgjedhore.

A është e mundur hapja e materialeve zgjedhore?

ABC News - 10.07.2019

Mbrëmjen e sotme me Mirela Milorin në studion e ABC News, ka qenë i ftuar në një intervistë ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi. Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike.

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet/ Nuk ka prova që provojnë manipulim të rezultatit

Top Channel - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor. Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ...

Një zgjidhje tjetër që justifikon shtyrjen e zgjedhjeve nga Presidenti

ABC News - 10.07.2019

I ftuar në Mbrëmje ABC me Mirela Milorin ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike në vend. I pyetur nga gazetarja MIrela Milori nëse ekzistonte ...

Mori certifikimin nga KQZ-ja, Erion Isai kërkesë urgjente Gjykatës për këtë motiv

SOT - 10.07.2019

Kryebashkiakët e rinj që dolën nga zgjedhjet lokale të 30 Qershorit pas certifikimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të rezultateve kanë depozituar kërkesat në gjykatë për të marrë mandatet, ...

KQZ rrëzon Bindjen Demokratike, kërkoi hapjen e kutive

ABC News - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrëzoi disa kërkesa të Bindjes Demokratike e cila kërkoi hapjen e kutive të votimit me dyshimet se ato ishin mbushur fiktivisht.

KQZ nuk pranon kërkesën e “Bindjes” për hapjen e kutive të votimit

Medial - 10.07.2019

Me 4 vota kunder Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrezoi Bindjen Demokratike e cila kerkoi hapjen e kutive te votimit ne 41 bashki te vendit. Perfaqesuesi ligjor I partise Bindja Demokratike Fabian ...

PD: S’ka analogji me vitin 2009, kur dogjëm kutitë që kërkonte Rama të hapeshin. Kërkesa jonë, legjitime

Gazeta Tema - 10.07.2019

Një dekadë pasi Edi Rama, atëherë në opozitë, i kërkonte Sali Berishës “hap kutitë ose largohu”, janë demokratët që kërkojnë hapjen e materialeve zgjedhore për të faktuar se zgjedhjet u manipuluan.

KQZ pranon kërkesën e Ndocajt, do të hapë 11 kuti në Bashkinë e Lezhës

Botasot - 11.07.2019

KQZ ka vendosur të hapë të premten kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e Lezhës. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili konkurroi përballë Pjetin Ndreut në ...

“Skemë farsë dorëzimi të kontrolluar”, reagon PD pas vendimit të KQZ për të hapur kutitë në Lezhë: Sa për t’u hedhur hi ...

SOT - 11.07.2019

Sekretari për Çështjet Zgjedhore të PD-së, Ivi Kaso flet për planin e Partisë Socialiste për të mbuluar manipulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Në një status në profilin tij në Facebook, Kaso pyet ...

Nesër hapen kutitë e Lezhës, KQZ miraton kërkesën për rinumërimin e 11 qendrave të votimit

RTSH - 11.07.2019

Nesër paradite Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të shndërrohet në një KZAZ, pasi në ambientet e tij do të happen dhe numërohen kutitë e 11 qendrave te votimit të Lezhës.

A është e mundur hapja e materialeve zgjedhore? Ish-kreu i KQZ flet për lëvizjet e bujshme të Ilir Metës: Ka edhe një ...

SOT - 10.07.2019

Ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike. Sipas Celibashit, KQZ ka qenë konform ligjit në vendimet e saj, në lidhje me dekretin e presidentit Meta, ...

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet vendore: S’ka prova që provojnë manipulim të rezultatit!

RTSH - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor. Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian ...

Shqipëri, KQZ-ja rrëzon ankesat për zgjedhjet, nuk ka prova për manipulime

Alsat - 10.07.2019

Ai gjithashtu ka shtuar se në 30 qershor kanë votuar edhe persona që nuk kanë qenë në Shqipëri dhe kjo gjë sipas tij, mund të verifikohet lehtësisht nëpërmjet sistemit TIMS.

U certifikuan nga KQZ-ja, kryebashkiakët e zgjedhur me 30 qershor depozitojnë kërkesat në gjykatë për të marrë mandatet

RTSH - 10.07.2019

Kryebashkiakët e rinj që dolën nga zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, pas certifikimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të rezultateve, kanë depozituar kërkesat në gjykatë për të marrë mandatet.

KQZ pranon hapjen e kutive, fillon sot rinumërimi në Lezhë

Albeu.com - 12.07.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë sot kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e Lezhë s. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili konkuroi përballë ...

Hapja e kutive në Lezhë, PD zbulon prapaskenën e vendimit të KQZ

LajmiFundit - 11.07.2019

Nën shembullin e ndritur të “marifetit” me Idajet Beqirin, KQZ ka vendosur që nesër, në vijim të një kërkese ankimore për Bashkinë Lezhë, të hapë dhe të kontrollojë rregullshmërinë e procesit të 30 ...

KQZ rrëzon ankimet: S`ka prova për manipulime në zgjedhjet e 30 qershorit

LajmiFundit - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur rrëzimin e 37 kërkesave ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor.

KQZ pranon hapjen e kutive, fillon sot rinumërimi në Lezhë

Zhurnal - 12.07.2019

Tiranë, 12 korrik – Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të hapë sot kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e Lezhës. Përfaqësuesit e PS në KQZ mbështetën ankesën e Eduard Ndocajt, i cili ...

Hapja e 11 kutive, Ivi Kaso: Për t’u hedhur hi syve njerëzve

BalkanWeb - 11.07.2019

Këshilltari ligjor i PD Ivi Kaso me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se vendimi i KQZ për të hapur 11 kuti votimi në Lezhë bëhet thjesht për t’u hedhur hi syve shqiptarëve.

Shqipëri, KQZ-ja rrëzon ankesat për zgjedhjet, nuk ka prova për manipulime

Botasot - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor.

Hapja e 11 kutive, Ivi Kaso: Për t'u hedhur hi syve njerëzve

Botasot - 12.07.2019

Këshilltari ligjor i PD, Ivi Kaso thotë se vendimi i KQZ për të hapur 11 kuti votimi në Lezhë bëhet thjesht për t'u hedhur hi syve shqiptarëve. Në një status në Facebook, Kaso thotë se PS në këto ...

Shqipëri, KQZ-ja rrëzon ankesat për zgjedhjet, nuk ka prova për manipulime

Lajmi.net - 10.07.2019

Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj në seancën, në KQZ, ka kërkuar që të hapen kutitë e votimit në bashkitë ku është kryer ankimim, me pretendim se në kuti ishin me shumë vota se ...

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet: Nuk ka prova që provojnë manipulim të rezultatit

Ina - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor. Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ...